Hamilton zoekt snelheid in titelstrijd met Verstappen
LE CASTELLET (ANP) - Lewis Hamilton is het gewend om te winnen in de Formule 1, maar de zevenvoudig wereldkampioen wordt dit seizoen bij vlagen overvleugeld door Max Verstappen. "We moeten concluderen dat zij op dit moment gewoon een betere auto hebben", zei Hamilton na de Grote Prijs van Frankrijk, waarin hij tweede werd achter zijn Nederlandse rivaal.
De 36-jarige Brit reed op Circuit Paul Ricard de meeste rondes aan kop, maar moest in de voorlaatste ronde de leiding afstaan aan Verstappen. De Red Bull-coureur besloot in tegenstelling tot de Mercedessen twee pitsstops te maken in plaats van één. Op de mediumbanden was Verstappen in de slotfase van de race veel sneller dan Hamilton en Valtteri Bottas.
"We hadden geen andere optie dan buiten blijven. Maar ik had op het einde geen banden meer over", zei Hamilton, die bijna 35 rondes op de harde band reed. "Red Bull is zó snel. Op de rechte stukken zijn ze 3,5 tienden van een seconde sneller. Het verschil is enorm. Ik weet niet of wij aan snelheid hebben verloren of dat zij zoveel sneller zijn geworden. Maar als ik zie hoe moeilijk we het hier vrijdag hadden, dan ben ik heel blij met dit resultaat. Het is echter zeker dat wij op zoek moeten gaan naar onze snelheid."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
26 minuten geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
56 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
5 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
5 uur geleden