Hamilton ziet geen snelle oplossing problemen Mercedes-auto
SAKHIR (ANP) - Lewis Hamilton ziet op korte termijn geen oplossing voor de problemen bij Mercedes. "Mensen denken dat we iets achterhouden, maar dat is niet zo. We liggen mijlenver achter bij Red Bull en Ferrari", zegt de zevenvoudig wereldkampioen in Bahrein, waar dit weekeinde de eerste race van het nieuwe seizoen in de Formule 1 begint.
Mercedes was in de testraces al niet bijzonder snel in de nieuwe auto, maar in de eerste vrije trainingen toonde het team nauwelijks vooruitgang. Hamilton reed in de tweede training, waarin de coureurs op de zachte banden voluit gingen, slechts de negende tijd. Hij gaf meer dan een seconde toe op wereldkampioen Max Verstappen, die de snelste was.
"We hebben in het verleden kleine problemen gehad, maar in vergelijking met dit jaar stelde dat niet zoveel voor. We hebben nu echt grote problemen en alles wat we doen om ze te verhelpen lijkt niet te helpen, dus ik vrees dat de oplossing zich pas op de lange termijn aandient. Red Bull is denk ik wel zeven tot acht tienden sneller en Ferrari iets van een halve seconde", aldus Hamilton.
De Formule 1-auto's zijn voor dit jaar behoorlijk veranderd. Door regelwijzigingen die vooral te maken hebben met aerodynamica, zijn de wagens heel anders gestroomlijnd. De bedoeling is dat auto's dichter achter elkaar kunnen rijden. De Grote Prijs van Bahrein vervolgt zaterdag met de derde vrije training, gevolgd door de kwalificatierace.
Meer uit Sport
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
51 minuten geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
3 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
4 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
5 uur geledenDETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.
12 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
21 uur geleden