Hamilton ziet geen snelle oplossing problemen Mercedes-auto
SAKHIR (ANP) - Lewis Hamilton ziet op korte termijn geen oplossing voor de problemen bij Mercedes. "Mensen denken dat we iets achterhouden, maar dat is niet zo. We liggen mijlenver achter bij Red Bull en Ferrari", zegt de zevenvoudig wereldkampioen in Bahrein, waar dit weekeinde de eerste race van het nieuwe seizoen in de Formule 1 begint.
Mercedes was in de testraces al niet bijzonder snel in de nieuwe auto, maar in de eerste vrije trainingen toonde het team nauwelijks vooruitgang. Hamilton reed in de tweede training, waarin de coureurs op de zachte banden voluit gingen, slechts de negende tijd. Hij gaf meer dan een seconde toe op wereldkampioen Max Verstappen, die de snelste was.
"We hebben in het verleden kleine problemen gehad, maar in vergelijking met dit jaar stelde dat niet zoveel voor. We hebben nu echt grote problemen en alles wat we doen om ze te verhelpen lijkt niet te helpen, dus ik vrees dat de oplossing zich pas op de lange termijn aandient. Red Bull is denk ik wel zeven tot acht tienden sneller en Ferrari iets van een halve seconde", aldus Hamilton.
De Formule 1-auto's zijn voor dit jaar behoorlijk veranderd. Door regelwijzigingen die vooral te maken hebben met aerodynamica, zijn de wagens heel anders gestroomlijnd. De bedoeling is dat auto's dichter achter elkaar kunnen rijden. De Grote Prijs van Bahrein vervolgt zaterdag met de derde vrije training, gevolgd door de kwalificatierace.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
25 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
57 minuten geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
1 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.
3 uur geleden