Hamilton zegt nog niets over mogelijke gridstraf in Brazilië
SÃO PAULO (ANP/AFP) - De aanhoudende geruchten in São Paulo over een mogelijke gridstraf voor hem bij de Grand Prix van Brazilië (zondag) kon titelhouder Lewis Hamilton niet echt ontkrachten. "Ik kan daar momenteel geen antwoord op geven. Ik weet het niet. Ik geloof niet dat mijn motor hier al is aangekomen, maar zo ver ik nu weet, is er niets mis mee", zei de Formule 1-coureur van Mercedes. Zijn renstal is door de vertragingen in het vrachtverkeer vanuit Mexico, waar Max Verstappen zondag glorieus won, eveneens getroffen en kon derhalve op het circuit van Interlagos nog niet beginnen aan de vereiste voorbereidingen.
Volgens diverse mediaberichten moeten er in de motor van Hamilton mogelijk enige onderdelen worden vervangen. Daardoor zou hij dan zondag in de startopstelling voor de Grand Prix vijf plaatsen teruggezet worden. Dat zou een zware tegenvaller zijn voor de Brit, die in een verbeten strijd is verwikkeld met WK-leider Max Verstappen. De Nederlandse kopman van Red Bull leidt met een voorsprong van 19 punten en nog vier grands prix te gaan.
In het WK voor constructeurs heeft Mercedes een voorsprong van nog maar 1 punt op Red Bull. "Eerlijk gezegd, denk ik niet aan mezelf", gaf de zevenvoudig wereldkampioen te kennen. "Natuurlijk wil ik mijn wereldtitel dit seizoen weer prolongeren, maar de eindzege voor het team is ook heel belangrijk, voor het verwerven van fondsen en voor alle mensen die in de fabriek werken. Het draait bij Mercedes niet alleen maar om één persoon. Het gaat om ons allemaal."
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
7 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
9 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
12 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
12 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
13 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
17 uur geleden