Hamilton zegt nog niets over mogelijke gridstraf in Brazilië
SÃO PAULO (ANP/AFP) - De aanhoudende geruchten in São Paulo over een mogelijke gridstraf voor hem bij de Grand Prix van Brazilië (zondag) kon titelhouder Lewis Hamilton niet echt ontkrachten. "Ik kan daar momenteel geen antwoord op geven. Ik weet het niet. Ik geloof niet dat mijn motor hier al is aangekomen, maar zo ver ik nu weet, is er niets mis mee", zei de Formule 1-coureur van Mercedes. Zijn renstal is door de vertragingen in het vrachtverkeer vanuit Mexico, waar Max Verstappen zondag glorieus won, eveneens getroffen en kon derhalve op het circuit van Interlagos nog niet beginnen aan de vereiste voorbereidingen.
Volgens diverse mediaberichten moeten er in de motor van Hamilton mogelijk enige onderdelen worden vervangen. Daardoor zou hij dan zondag in de startopstelling voor de Grand Prix vijf plaatsen teruggezet worden. Dat zou een zware tegenvaller zijn voor de Brit, die in een verbeten strijd is verwikkeld met WK-leider Max Verstappen. De Nederlandse kopman van Red Bull leidt met een voorsprong van 19 punten en nog vier grands prix te gaan.
In het WK voor constructeurs heeft Mercedes een voorsprong van nog maar 1 punt op Red Bull. "Eerlijk gezegd, denk ik niet aan mezelf", gaf de zevenvoudig wereldkampioen te kennen. "Natuurlijk wil ik mijn wereldtitel dit seizoen weer prolongeren, maar de eindzege voor het team is ook heel belangrijk, voor het verwerven van fondsen en voor alle mensen die in de fabriek werken. Het draait bij Mercedes niet alleen maar om één persoon. Het gaat om ons allemaal."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
11 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
12 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
22 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.
23 uur geleden