Hamilton zegt nog niets over mogelijke gridstraf in Brazilië
SÃO PAULO (ANP/AFP) - De aanhoudende geruchten in São Paulo over een mogelijke gridstraf voor hem bij de Grand Prix van Brazilië (zondag) kon titelhouder Lewis Hamilton niet echt ontkrachten. "Ik kan daar momenteel geen antwoord op geven. Ik weet het niet. Ik geloof niet dat mijn motor hier al is aangekomen, maar zo ver ik nu weet, is er niets mis mee", zei de Formule 1-coureur van Mercedes. Zijn renstal is door de vertragingen in het vrachtverkeer vanuit Mexico, waar Max Verstappen zondag glorieus won, eveneens getroffen en kon derhalve op het circuit van Interlagos nog niet beginnen aan de vereiste voorbereidingen.
Volgens diverse mediaberichten moeten er in de motor van Hamilton mogelijk enige onderdelen worden vervangen. Daardoor zou hij dan zondag in de startopstelling voor de Grand Prix vijf plaatsen teruggezet worden. Dat zou een zware tegenvaller zijn voor de Brit, die in een verbeten strijd is verwikkeld met WK-leider Max Verstappen. De Nederlandse kopman van Red Bull leidt met een voorsprong van 19 punten en nog vier grands prix te gaan.
In het WK voor constructeurs heeft Mercedes een voorsprong van nog maar 1 punt op Red Bull. "Eerlijk gezegd, denk ik niet aan mezelf", gaf de zevenvoudig wereldkampioen te kennen. "Natuurlijk wil ik mijn wereldtitel dit seizoen weer prolongeren, maar de eindzege voor het team is ook heel belangrijk, voor het verwerven van fondsen en voor alle mensen die in de fabriek werken. Het draait bij Mercedes niet alleen maar om één persoon. Het gaat om ons allemaal."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de derde ronde bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in twee sets van Elsa Jacquemot uit Frankrijk: 7-5 6-2.
33 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.
2 uur geledenPIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.
2 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.
5 uur geledenANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
1 dag geleden