Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton wint race vol incidenten op Mugello

Hamilton wint race vol incidenten op Mugello

MUGELLO (ANP) - Lewis Hamilton heeft de eerste editie van de Grote Prijs van Toscane op zijn naam geschreven. De Britse coureur van Mercedes, die hard op weg is naar zijn zevende wereldtitel in de Formule 1, bleef zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas voor op het circuit van Mugello waar de race tot twee keer toe werd stilgelegd na een zware crash. Alexander Albon, de teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull, behaalde zijn eerste podiumplaats.

De 24-jarige Thai wist na de tweede onderbreking van de race vol incidenten Daniel Ricciardo (Renault) te passeren. Albon, die de afgelopen weken veel kritiek kreeg omdat hij bij Red Bull wel heel erg in de schaduw van Verstappen staat, pakte zo de derde plaats.

Voor de Nederlander was de race al na een paar seconden voorbij. Verstappen kampte al voor de start met motorproblemen en die bleken ondanks gesleutel van zijn monteurs niet opgelost toen de lichten op groen sprongen. Verstappen, die zich als derde had gekwalificeerd, miste vermogen na de start en zakte weg in het veld. Vlak voor de tweede bocht werd hij in de drukte van achteren aangereden. Verstappen schoof met zijn Red Bull in het grind en scoorde zo voor de tweede week op rij nul punten.

Safetycar

De crash van Verstappen zorgde ervoor dat de safetycar op de baan kwam. Toen die na zes rondes weer de pits in reed, ging het bij de herstart mis op het rechte stuk. Achter de leidende Bottas, die lang wachtte met gas geven, klapten vier bolides bovenop elkaar. Het leidde tot een rode vlag. Net als vorige week op Monza moest de race worden stilgelegd om alle brokstukken op te ruimen.

Bij de staande herstart wist Hamilton zijn teamgenoot te passeren. Na 44 rondes werd de race opnieuw stilgelegd, dit keer na een zware crash van Lance Stroll (Racing Point). De Canadees klapte zo hard de bandenstapel in dat de omheining beschadigd raakte en weer moest worden hersteld.

Na de derde start vanaf de grid reed Hamilton weg bij Bottas. De Brit vierde zijn negentigste zege in de Formule 1, nog één minder dan recordhouder Michael Schumacher, en verstevigde de leiding in het WK-klassement. Charles Leclerc en Sebastian Vettel eindigde in de duizendste race van hun renstal Ferrari respectievelijk als achtste en tiende.

Meer uit Sport

Shelton klopt landgenoot Tiafoe en treft Zverev in finale US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.

22 minuten geleden
Zverev plaatst zich op US Open voor derde grandslamfinale op rij

NEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.

4 uur geleden
Dunbar wint bergrit Vuelta, rode trui Mas niet bedreigd

PEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.

12 uur geleden
Verstappen zet vijfde tijd neer bij eerste training op de Madring

MADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.

15 uur geleden
Crash Formule 2-coureur voedt discussie veiligheid Madring

MADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.

17 uur geleden
Boermans gaat weer beachvolleyballen met De Groot

UTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.

17 uur geleden
Sabalenka voelde zich 'wanhopig' voor bereiken US Open-finale

NEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.

20 uur geleden