Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton wint race vol incidenten op Mugello

Hamilton wint race vol incidenten op Mugello

MUGELLO (ANP) - Lewis Hamilton heeft de eerste editie van de Grote Prijs van Toscane op zijn naam geschreven. De Britse coureur van Mercedes, die hard op weg is naar zijn zevende wereldtitel in de Formule 1, bleef zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas voor op het circuit van Mugello waar de race tot twee keer toe werd stilgelegd na een zware crash. Alexander Albon, de teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull, behaalde zijn eerste podiumplaats.

De 24-jarige Thai wist na de tweede onderbreking van de race vol incidenten Daniel Ricciardo (Renault) te passeren. Albon, die de afgelopen weken veel kritiek kreeg omdat hij bij Red Bull wel heel erg in de schaduw van Verstappen staat, pakte zo de derde plaats.

Voor de Nederlander was de race al na een paar seconden voorbij. Verstappen kampte al voor de start met motorproblemen en die bleken ondanks gesleutel van zijn monteurs niet opgelost toen de lichten op groen sprongen. Verstappen, die zich als derde had gekwalificeerd, miste vermogen na de start en zakte weg in het veld. Vlak voor de tweede bocht werd hij in de drukte van achteren aangereden. Verstappen schoof met zijn Red Bull in het grind en scoorde zo voor de tweede week op rij nul punten.

Safetycar

De crash van Verstappen zorgde ervoor dat de safetycar op de baan kwam. Toen die na zes rondes weer de pits in reed, ging het bij de herstart mis op het rechte stuk. Achter de leidende Bottas, die lang wachtte met gas geven, klapten vier bolides bovenop elkaar. Het leidde tot een rode vlag. Net als vorige week op Monza moest de race worden stilgelegd om alle brokstukken op te ruimen.

Bij de staande herstart wist Hamilton zijn teamgenoot te passeren. Na 44 rondes werd de race opnieuw stilgelegd, dit keer na een zware crash van Lance Stroll (Racing Point). De Canadees klapte zo hard de bandenstapel in dat de omheining beschadigd raakte en weer moest worden hersteld.

Na de derde start vanaf de grid reed Hamilton weg bij Bottas. De Brit vierde zijn negentigste zege in de Formule 1, nog één minder dan recordhouder Michael Schumacher, en verstevigde de leiding in het WK-klassement. Charles Leclerc en Sebastian Vettel eindigde in de duizendste race van hun renstal Ferrari respectievelijk als achtste en tiende.

Meer uit Sport

Formule 1-team Haas zet nieuwkomer Câmara al in GP Brazilië in

SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.

8 uur geleden
Bokspartij Verhoeven bij titelgevecht in Cardiff gaat niet door

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.

9 uur geleden
Golfer Rahm bereid tot straf om terug te kunnen keren op PGA Tour

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.

11 uur geleden
Vijf landen weigeren te spelen tegen Rusland op WK ijshockey

DÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.

13 uur geleden
MotoGP-racer Álex Márquez slaat GP Qatar over na schouderoperatie

MADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.

13 uur geleden
Van de Zandschulp strandt in eerste ronde masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.

1 dag geleden
Vollering en Van der Poel gekozen tot wielrenners van het jaar

UTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden