Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton wint race vol incidenten op Mugello

Hamilton wint race vol incidenten op Mugello

MUGELLO (ANP) - Lewis Hamilton heeft de eerste editie van de Grote Prijs van Toscane op zijn naam geschreven. De Britse coureur van Mercedes, die hard op weg is naar zijn zevende wereldtitel in de Formule 1, bleef zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas voor op het circuit van Mugello waar de race tot twee keer toe werd stilgelegd na een zware crash. Alexander Albon, de teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull, behaalde zijn eerste podiumplaats.

De 24-jarige Thai wist na de tweede onderbreking van de race vol incidenten Daniel Ricciardo (Renault) te passeren. Albon, die de afgelopen weken veel kritiek kreeg omdat hij bij Red Bull wel heel erg in de schaduw van Verstappen staat, pakte zo de derde plaats.

Voor de Nederlander was de race al na een paar seconden voorbij. Verstappen kampte al voor de start met motorproblemen en die bleken ondanks gesleutel van zijn monteurs niet opgelost toen de lichten op groen sprongen. Verstappen, die zich als derde had gekwalificeerd, miste vermogen na de start en zakte weg in het veld. Vlak voor de tweede bocht werd hij in de drukte van achteren aangereden. Verstappen schoof met zijn Red Bull in het grind en scoorde zo voor de tweede week op rij nul punten.

Safetycar

De crash van Verstappen zorgde ervoor dat de safetycar op de baan kwam. Toen die na zes rondes weer de pits in reed, ging het bij de herstart mis op het rechte stuk. Achter de leidende Bottas, die lang wachtte met gas geven, klapten vier bolides bovenop elkaar. Het leidde tot een rode vlag. Net als vorige week op Monza moest de race worden stilgelegd om alle brokstukken op te ruimen.

Bij de staande herstart wist Hamilton zijn teamgenoot te passeren. Na 44 rondes werd de race opnieuw stilgelegd, dit keer na een zware crash van Lance Stroll (Racing Point). De Canadees klapte zo hard de bandenstapel in dat de omheining beschadigd raakte en weer moest worden hersteld.

Na de derde start vanaf de grid reed Hamilton weg bij Bottas. De Brit vierde zijn negentigste zege in de Formule 1, nog één minder dan recordhouder Michael Schumacher, en verstevigde de leiding in het WK-klassement. Charles Leclerc en Sebastian Vettel eindigde in de duizendste race van hun renstal Ferrari respectievelijk als achtste en tiende.

Meer uit Sport

Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

18 minuten geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

3 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

17 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

21 uur geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

1 dag geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

2 dagen geleden