Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton wint race vol incidenten op Mugello

Hamilton wint race vol incidenten op Mugello

MUGELLO (ANP) - Lewis Hamilton heeft de eerste editie van de Grote Prijs van Toscane op zijn naam geschreven. De Britse coureur van Mercedes, die hard op weg is naar zijn zevende wereldtitel in de Formule 1, bleef zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas voor op het circuit van Mugello waar de race tot twee keer toe werd stilgelegd na een zware crash. Alexander Albon, de teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull, behaalde zijn eerste podiumplaats.

De 24-jarige Thai wist na de tweede onderbreking van de race vol incidenten Daniel Ricciardo (Renault) te passeren. Albon, die de afgelopen weken veel kritiek kreeg omdat hij bij Red Bull wel heel erg in de schaduw van Verstappen staat, pakte zo de derde plaats.

Voor de Nederlander was de race al na een paar seconden voorbij. Verstappen kampte al voor de start met motorproblemen en die bleken ondanks gesleutel van zijn monteurs niet opgelost toen de lichten op groen sprongen. Verstappen, die zich als derde had gekwalificeerd, miste vermogen na de start en zakte weg in het veld. Vlak voor de tweede bocht werd hij in de drukte van achteren aangereden. Verstappen schoof met zijn Red Bull in het grind en scoorde zo voor de tweede week op rij nul punten.

Safetycar

De crash van Verstappen zorgde ervoor dat de safetycar op de baan kwam. Toen die na zes rondes weer de pits in reed, ging het bij de herstart mis op het rechte stuk. Achter de leidende Bottas, die lang wachtte met gas geven, klapten vier bolides bovenop elkaar. Het leidde tot een rode vlag. Net als vorige week op Monza moest de race worden stilgelegd om alle brokstukken op te ruimen.

Bij de staande herstart wist Hamilton zijn teamgenoot te passeren. Na 44 rondes werd de race opnieuw stilgelegd, dit keer na een zware crash van Lance Stroll (Racing Point). De Canadees klapte zo hard de bandenstapel in dat de omheining beschadigd raakte en weer moest worden hersteld.

Na de derde start vanaf de grid reed Hamilton weg bij Bottas. De Brit vierde zijn negentigste zege in de Formule 1, nog één minder dan recordhouder Michael Schumacher, en verstevigde de leiding in het WK-klassement. Charles Leclerc en Sebastian Vettel eindigde in de duizendste race van hun renstal Ferrari respectievelijk als achtste en tiende.

Meer uit Sport

Turnster Wevers (35) kondigt afscheid aan na gemiste WK-finale

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) heeft maandag bij de WK in Rotterdam haar afscheid aangekondigd. De olympisch balkkampioene van 2016 slaagde er in Ahoy niet in om zich te plaatsen voor de individuele balkfinale en ook de teamfinale (top-acht) bleek onhaalbaar.

14 minuten geleden
Turnsters lopen definitief teamfinale mis op WK in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters zijn als team definitief uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam. Na de achtste van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de negende plek in het klassement. De top acht plaatst zich voor de finale.

17 minuten geleden
Landenfinale lijkt onhaalbaar voor turnsters op WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters moeten vrezen dat hun score van 158,029 punten niet voldoende is voor een plaats in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Na de zevende van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de zevende plek in het klassement. De top acht stroomt door naar de teamfinale.

1 uur geleden
Turnster Wevers op balk al vroeg uitgeschakeld bij WK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) is individueel op het onderdeel balk al vroeg uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam.

2 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp klimt drie plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft een kleine sprong gemaakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland steeg drie plekken en is nu de nummer 38 van de wereld.

8 uur geleden
Merlier sprint naar zege slotrit Eneco Tour, Groenewegen tweede

ARNHEM (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de slotetappe van de Eneco Tour gewonnen. De 33-jarige wielrenner was na 149 kilometer in Arnhem overtuigend de snelste in de massasprint, voor Dylan Groenewegen en de Italiaan Davide Donati. De eindzege ging naar de Belg Victor Campenaerts van Visma - Lease a Bike.

1 dag geleden
Vrienden loodsen Keetels door 'emotionele' marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Mikky Keetels beleefde een emotionele marathon van Amsterdam. Dat zei de 27-jarige stewardess uit Schijndel, die als eerste Nederlandse vrouw finishte in een persoonlijk record van 2.30.36.

1 dag geleden