Hamilton wint in Brazilië en verkleint achterstand op Verstappen
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft iets van zijn voorsprong op Lewis Hamilton moeten inleveren in de razend spannende titelstrijd van de Formule 1. De Nederlander reed heel lang aan de leiding in zijn Red Bull in de Grote Prijs van Brazilië, maar in een bloedstollende slotfase zag hij de Mercedes van zijn Britse titelrivaal toch voorbijkomen en moest hij zich tevreden stellen met de tweede plaats.
Het was een magistrale zege van de zevenvoudig wereldkampioen op het circuit van Interlagos in São Paulo. Hamilton begon de race, mede vanwege een gridstraf, vanaf de tiende plek. Binnen zes ronden lag hij al derde en begon het jagen op Verstappen. De Limburger probeerde op alle mogelijke manieren Hamilton voor te blijven, maar de Mercedes was gewoon te snel.
In het kampioenschap heeft Verstappen nog 14 punten voorsprong, met nog drie races te gaan. Over een week is al de Grote Prijs van Qatar. De strijd om de wereldtitel lijkt meer en meer pas te worden beslist in de slotrace in Abu Dhabi.
Uitstekende start
De 24-jarige Verstappen had evenals in de vorige grand prix in Mexico, die hij wel won, een uitstekende start. Vanaf de tweede plek passeerde hij de van pole vertrokken Valtteri Bottas (Mercedes) bij het ingaan van de eerste bocht en nam meteen de koppositie in. Het was zaak voor de Nederlander om zijn voorsprong uit te bouwen, maar hij kreeg daar niet echt de kans voor.
Dat kwam vooral door de ongelooflijke snelheid van Hamilton. De Brit had in de sprintrace al laten zien dat de nieuwe motor in zijn Mercedes hem extra vermogen gaf. Hij haalde toen vijftien auto's in. In de hoofdrace was het niet anders. Na zijn bliksemsnelle beginfase duurde het even voordat hij de Mexicaan Sergio Pérez te pakken had en de tweede plaats overnam.
Bandenwissel
Na 27 ronden wisselde Hamilton als eerste van banden, een poging tot een zogeheten 'undercut'. Verstappen reageerde onmiddellijk met een pitstop in de volgende ronde en slaagde er in nog net vóór de Brit terug te keren op het circuit. De Nederlander koos op 30 rondjes voor het einde al voor een nieuwe bandenwissel en opnieuw slaagde zijn opzet om Hamilton na diens tweede pitstop voor te blijven.
Die tactische winstpuntjes waren tevergeefs. Tegen het einde van de race werd duidelijk dat Hamilton meer snelheid had en Verstappen op een bepaald moment zou capituleren. Dat gebeurde na 59 van de 71 ronden. Verstappen had een paar ronden daarvoor nog in een wiel-aan-wiel-gevecht in bocht 4 een aanval van Hamilton gepareerd, maar bij de volgende serieuze poging was Hamilton er voorbij. Hij reed vervolgens in de laatste ronden onbedreigd naar zijn zesde zege van dit seizoen.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
8 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
15 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
20 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
21 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
22 uur geleden