Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton wint in Brazilië en verkleint achterstand op Verstappen

Hamilton wint in Brazilië en verkleint achterstand op Verstappen

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft iets van zijn voorsprong op Lewis Hamilton moeten inleveren in de razend spannende titelstrijd van de Formule 1. De Nederlander reed heel lang aan de leiding in zijn Red Bull in de Grote Prijs van Brazilië, maar in een bloedstollende slotfase zag hij de Mercedes van zijn Britse titelrivaal toch voorbijkomen en moest hij zich tevreden stellen met de tweede plaats.

Het was een magistrale zege van de zevenvoudig wereldkampioen op het circuit van Interlagos in São Paulo. Hamilton begon de race, mede vanwege een gridstraf, vanaf de tiende plek. Binnen zes ronden lag hij al derde en begon het jagen op Verstappen. De Limburger probeerde op alle mogelijke manieren Hamilton voor te blijven, maar de Mercedes was gewoon te snel.

In het kampioenschap heeft Verstappen nog 14 punten voorsprong, met nog drie races te gaan. Over een week is al de Grote Prijs van Qatar. De strijd om de wereldtitel lijkt meer en meer pas te worden beslist in de slotrace in Abu Dhabi.

Uitstekende start

De 24-jarige Verstappen had evenals in de vorige grand prix in Mexico, die hij wel won, een uitstekende start. Vanaf de tweede plek passeerde hij de van pole vertrokken Valtteri Bottas (Mercedes) bij het ingaan van de eerste bocht en nam meteen de koppositie in. Het was zaak voor de Nederlander om zijn voorsprong uit te bouwen, maar hij kreeg daar niet echt de kans voor.

Dat kwam vooral door de ongelooflijke snelheid van Hamilton. De Brit had in de sprintrace al laten zien dat de nieuwe motor in zijn Mercedes hem extra vermogen gaf. Hij haalde toen vijftien auto's in. In de hoofdrace was het niet anders. Na zijn bliksemsnelle beginfase duurde het even voordat hij de Mexicaan Sergio Pérez te pakken had en de tweede plaats overnam.

Bandenwissel

Na 27 ronden wisselde Hamilton als eerste van banden, een poging tot een zogeheten 'undercut'. Verstappen reageerde onmiddellijk met een pitstop in de volgende ronde en slaagde er in nog net vóór de Brit terug te keren op het circuit. De Nederlander koos op 30 rondjes voor het einde al voor een nieuwe bandenwissel en opnieuw slaagde zijn opzet om Hamilton na diens tweede pitstop voor te blijven.

Die tactische winstpuntjes waren tevergeefs. Tegen het einde van de race werd duidelijk dat Hamilton meer snelheid had en Verstappen op een bepaald moment zou capituleren. Dat gebeurde na 59 van de 71 ronden. Verstappen had een paar ronden daarvoor nog in een wiel-aan-wiel-gevecht in bocht 4 een aanval van Hamilton gepareerd, maar bij de volgende serieuze poging was Hamilton er voorbij. Hij reed vervolgens in de laatste ronden onbedreigd naar zijn zesde zege van dit seizoen.

Meer uit Sport

Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

36 minuten geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

37 minuten geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

1 uur geleden
Sabalenka in finale Miami na winst in tennistopper tegen Rybakina

MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.

3 uur geleden
Tiende tijd voor Verstappen in tweede vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.

5 uur geleden
Polen of Zweden wordt tegenstander van Oranje op WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.

9 uur geleden
Suriname definitief niet naar WK na nederlaag tegen Bolivia

MONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.

9 uur geleden