Hamilton wint in Brazilië en verkleint achterstand op Verstappen
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft iets van zijn voorsprong op Lewis Hamilton moeten inleveren in de razend spannende titelstrijd van de Formule 1. De Nederlander reed heel lang aan de leiding in zijn Red Bull in de Grote Prijs van Brazilië, maar in een bloedstollende slotfase zag hij de Mercedes van zijn Britse titelrivaal toch voorbijkomen en moest hij zich tevreden stellen met de tweede plaats.
Het was een magistrale zege van de zevenvoudig wereldkampioen op het circuit van Interlagos in São Paulo. Hamilton begon de race, mede vanwege een gridstraf, vanaf de tiende plek. Binnen zes ronden lag hij al derde en begon het jagen op Verstappen. De Limburger probeerde op alle mogelijke manieren Hamilton voor te blijven, maar de Mercedes was gewoon te snel.
In het kampioenschap heeft Verstappen nog 14 punten voorsprong, met nog drie races te gaan. Over een week is al de Grote Prijs van Qatar. De strijd om de wereldtitel lijkt meer en meer pas te worden beslist in de slotrace in Abu Dhabi.
Uitstekende start
De 24-jarige Verstappen had evenals in de vorige grand prix in Mexico, die hij wel won, een uitstekende start. Vanaf de tweede plek passeerde hij de van pole vertrokken Valtteri Bottas (Mercedes) bij het ingaan van de eerste bocht en nam meteen de koppositie in. Het was zaak voor de Nederlander om zijn voorsprong uit te bouwen, maar hij kreeg daar niet echt de kans voor.
Dat kwam vooral door de ongelooflijke snelheid van Hamilton. De Brit had in de sprintrace al laten zien dat de nieuwe motor in zijn Mercedes hem extra vermogen gaf. Hij haalde toen vijftien auto's in. In de hoofdrace was het niet anders. Na zijn bliksemsnelle beginfase duurde het even voordat hij de Mexicaan Sergio Pérez te pakken had en de tweede plaats overnam.
Bandenwissel
Na 27 ronden wisselde Hamilton als eerste van banden, een poging tot een zogeheten 'undercut'. Verstappen reageerde onmiddellijk met een pitstop in de volgende ronde en slaagde er in nog net vóór de Brit terug te keren op het circuit. De Nederlander koos op 30 rondjes voor het einde al voor een nieuwe bandenwissel en opnieuw slaagde zijn opzet om Hamilton na diens tweede pitstop voor te blijven.
Die tactische winstpuntjes waren tevergeefs. Tegen het einde van de race werd duidelijk dat Hamilton meer snelheid had en Verstappen op een bepaald moment zou capituleren. Dat gebeurde na 59 van de 71 ronden. Verstappen had een paar ronden daarvoor nog in een wiel-aan-wiel-gevecht in bocht 4 een aanval van Hamilton gepareerd, maar bij de volgende serieuze poging was Hamilton er voorbij. Hij reed vervolgens in de laatste ronden onbedreigd naar zijn zesde zege van dit seizoen.
Meer uit Sport
PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
1 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
5 uur geledenKOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.
6 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."
10 uur geleden