Hamilton wil op 'correcte wijze' wereldkampioen worden
MEXICO-STAD (ANP) - Lewis Hamilton wil ook dit seizoen wereldkampioen in de Formule 1 worden, maar wel op een correcte manier. Hij hoopt niet dat zijn grote rivaal Max Verstappen door bijvoorbeeld een crash wordt uitgeschakeld. "Op zo'n manier wil ik niet winnen en zo heb ik ook nog nooit gewonnen."
Zondag is de Grote Prijs van Mexico in Mexico-Stad, waar Verstappen in de WK-stand een kleine voorsprong op zijn Britse tegenstander verdedigt. "We werken hard, weten wat we aan het doen zijn en zijn vastberaden", aldus de coureur van Mercedes. "Dat is ook altijd de basis van ons succes geweest. We hebben er alle vertrouwen in en weten wat we kunnen. Maar we gaan geen gekke dingen doen."
Verstappen en Hamilton lagen op de baan al meerdere keren in de clinch dit seizoen.
Meer uit Sport
MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
30 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
13 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
22 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
1 dag geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geleden