Hamilton wil Formule 1-race in Zuid-Afrika
AUSTIN (ANP) - Lewis Hamilton zou graag weer een Formule 1-race zien in Zuid-Afrika. Tevens hoopt de zevenvoudig wereldkampioen op meer grands prix in de Verenigde Staten. Dat zegt de Britse coureur van Mercedes op de website van de Formule 1. Hij ging in op de racekalender voor het jaar 2022, waarin 23 races zijn opgenomen.
De Formule 1 was voor het laatst in 1993 in Zuid-Afrika met een race in Johannesburg. "Volgens mij zijn er veel fans van de Formule 1 in dat land en het zou een mooie gelegenheid zijn om te laten zien hoe mooi het land is. Zuid-Afrika ligt me na aan het hart en ik zou er graag weer eens een race zien", aldus Hamilton.
De Formule 1 telt in 2022 twee grands prix in de VS, in Austin en Miami. "De race dit jaar in Austin was fantastisch. Maar het is zo'n enorm groot land en één race is echt te weinig. We hebben er op zijn minst twee nodig om door te dringen in de sportcultuur", meent de Brit, die dit jaar vecht om de wereldtitel met Max Verstappen van Red Bull. De Nederlander heeft 12 punten voorsprong.
Algemeen directeur Stefano Domenicali van de Formule 1 liet zich al eens ontvallen dat binnen vijf jaar een grand prix in een Afrikaans land zeker tot de mogelijkheden behoort. "Wat betreft de toekomst in de Formule 1 hebben we een punt bereikt dat we zelf kunnen kiezen waar we heengaan. We hebben zoveel verzoeken om een grand prix te organiseren. Het laat zien dat ons platform aantrekkelijk is en dat steeds meer overheden het zien als een kans om hun bedrijven, lokale economie en gemeenschap te laten profiteren. Er liggen spannende tijden in het verschiet", schreef hij onlangs in een toekomstvisie.
Meer uit Sport
RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
1 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
1 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.
8 uur geledenBERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.
9 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met enige moeite de tweede ronde bereikt in het masterstoernooi van Shanghai. De 31-jarige tennisser won van de Spanjaard Daniel Merida in drie sets: 1-6 6-3 6-4.
9 uur geleden