Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton wil Formule 1-race in Zuid-Afrika

Hamilton wil Formule 1-race in Zuid-Afrika

AUSTIN (ANP) - Lewis Hamilton zou graag weer een Formule 1-race zien in Zuid-Afrika. Tevens hoopt de zevenvoudig wereldkampioen op meer grands prix in de Verenigde Staten. Dat zegt de Britse coureur van Mercedes op de website van de Formule 1. Hij ging in op de racekalender voor het jaar 2022, waarin 23 races zijn opgenomen.

De Formule 1 was voor het laatst in 1993 in Zuid-Afrika met een race in Johannesburg. "Volgens mij zijn er veel fans van de Formule 1 in dat land en het zou een mooie gelegenheid zijn om te laten zien hoe mooi het land is. Zuid-Afrika ligt me na aan het hart en ik zou er graag weer eens een race zien", aldus Hamilton.

De Formule 1 telt in 2022 twee grands prix in de VS, in Austin en Miami. "De race dit jaar in Austin was fantastisch. Maar het is zo'n enorm groot land en één race is echt te weinig. We hebben er op zijn minst twee nodig om door te dringen in de sportcultuur", meent de Brit, die dit jaar vecht om de wereldtitel met Max Verstappen van Red Bull. De Nederlander heeft 12 punten voorsprong.

Algemeen directeur Stefano Domenicali van de Formule 1 liet zich al eens ontvallen dat binnen vijf jaar een grand prix in een Afrikaans land zeker tot de mogelijkheden behoort. "Wat betreft de toekomst in de Formule 1 hebben we een punt bereikt dat we zelf kunnen kiezen waar we heengaan. We hebben zoveel verzoeken om een grand prix te organiseren. Het laat zien dat ons platform aantrekkelijk is en dat steeds meer overheden het zien als een kans om hun bedrijven, lokale economie en gemeenschap te laten profiteren. Er liggen spannende tijden in het verschiet", schreef hij onlangs in een toekomstvisie.

Meer uit Sport

Herenigde baansprinters gaan in Shanghai voor zevende wereldtitel

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenners Harrie Lavreysen, Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland gaan volgende week in Shanghai voor hun zevende wereldtitel op de teamsprint. De tweevoudig olympisch kampioenen op dit onderdeel zijn herenigd na een jaar zonder belangrijke wedstrijden samen. Vorig jaar oktober waren ze samen opnieuw de besten op de teamsprint tijdens de WK in Chili.

49 minuten geleden
Judoka Van Lieshout bereikt halve finales WK in Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft zich op de WK in Azerbeidzjan geplaatst voor de halve finales van de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige Brabantse versloeg in de kwartfinales de Tsjechische Renata Zachová met een yuko. Ze treft later woensdag in de halve finales de Japanse titelverdediger Haruka Kaju.

1 uur geleden
Verstappen verwacht niet zomaar nog een overwinning in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat hij zijn eerste overwinning van dit Formule 1-seizoen komend weekend zomaar een vervolg zal geven. "Ik denk dat de overwinning vrij circuit-specifiek was, dus we zullen zien hoe het deze week zal gaan", zegt Verstappen in een persbericht van zijn team Red Bull. De Nederlander won afgelopen zondag in Maleisië, voor de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton.

1 uur geleden
Wereldkampioen wielrennen McNulty kopman UAE in Lombardije

MILAAN (ANP) - De kersverse wereldkampioen wielrennen Brandon McNulty is zaterdag de kopman van UAE Team Emirates in de Ronde van Lombardije. Dat blijkt uit de startlijst die de wedstrijdorganisatie woensdag heeft gedeeld. Zijn ploeggenoot Tadej Pogačar won de Italiaanse wielerklassieker de afgelopen vijf edities, maar is nog altijd aan het herstellen van een valpartij in de Vuelta.

2 uur geleden
Belgische tennisster Mertens schakelt Gauff uit in Beijing

BEIJING (ANP) - De Belgische tennisster Elise Mertens heeft ten koste van de als derde geplaatste Coco Gauff de kwartfinales van het China Open (WTA 1000) bereikt. In Beijing versloeg Mertens de Amerikaanse woensdag in twee sets: 6-3 6-3. Gauff won het toernooi in 2024.

2 uur geleden
Schaatser Wennemars is na liesblessure nog niet op 100 procent

DEN BOSCH (ANP) - Joep Wennemars kan nog niet zeggen hoe goed hij eind oktober is bij de eerste wedstrijd van het schaatsseizoen. De 24-jarige schaatser van Team Essent moest afgelopen zomer herstellen van een liesblessure. "Ik vind dat ik niet op 100 procent ben", zo vertelde hij tijdens de teampresentatie in Den Bosch. "Ik weet niet of ik over een paar weken hard ga schaatsen of niet. Ik ga wel meedoen."

18 uur geleden
Schulting gaat in eerste deel van het seizoen niet shorttracken

DEN BOSCH (ANP) - Suzanne Schulting gaat in het eerste deel van het nieuwe schaatsseizoen vooralsnog niet shorttracken. De 29-jarige schaatsster van Team Essent, die het langebaanschaatsen combineert met het shorttracken, richt zich in de komende maanden op de langebaan, zo vertelde ze dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch.

18 uur geleden