Hamilton: we konden Verstappen niet bijhouden
ABU DHABI (ANP) - Wereldkampioen Lewis Hamilton moest na de laatste race van het seizoen in de Formule 1 toegeven dat Max Verstappen simpelweg te snel was. "We konden hem niet bijhouden. De sport heeft dat ook nodig, zo'n gevecht tussen twee teams", zei de 35-jarige Brit, die in Abu Dhabi als derde over de finish kwam achter de kopman van Red Bull en zijn teamgenoot Valtteri Bottas. "Felicitaties aan Max."
Hamilton keerde voor de slotrace van het jaar terug in zijn Mercedes, nadat hij vorige week de GP van Sakhir had moeten overslaan vanwege besmetting met het coronavirus. "Fysiek heeft dat enorm veel invloed gehad. Het was een heel zware race voor mij. In fysiek opzicht was ik het het hele jaar top, maar vandaag was ik zeker niet 100 procent. Ik ben blij dat het voorbij is."
Verstappen had aan de finish 15 seconden voorsprong op Bottas. "De Red Bulls waren verrassend snel", zei de Fin. "Ik deed alles wat ik kon, maar ik kon Max niet bijhouden. Ik heb geen fouten gemaakt, dus wat dat betreft was het een goede race. We gaan nu eerst even rust nemen en daarna hard trainen. Iedereen begint volgend jaar weer op nul."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
15 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
2 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
4 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
7 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
7 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
12 uur geleden