Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton vrijuit in Djedda voor negeren gele vlaggen

Hamilton vrijuit in Djedda voor negeren gele vlaggen

DJEDDA (ANP) - Formule 1-coureur Lewis Hamilton wordt niet bestraft voor het negeren van gele waarschuwingsvlaggen tijden de derde vrije training voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië. De stewards op het circuit van Djedda spraken de zevenvoudig wereldkampioen vrij voor dit vergrijp.

De coureur van Mercedes moest na de training tekst en uitleg geven bij de raceleiding. Daar kreeg hij te horen dat de dubbele gele vlag per abuis minder dan een seconde te zien was geweest op het lichtpaneel voor de marshals. Hamilton zelf had niets fout gedaan, hij was op geen enkele wijze gewaarschuwd.

Voor het negeren van een dubbele gele vlag kreeg Max Verstappen twee weken geleden na de kwalificatierace voor de Grote Prijs van Qatar een gridstraf. De Nederlander verminderde zijn snelheid niet zoals voorgeschreven in een gevaarlijke situatie. Hij moest vijf plaatsen naar achteren in de startopstelling voor de race.

Hamilton moest zich ook verantwoorden voor het hinderen van Nikita Mazepin (Haas F1) tijdens de derde vrije training. De Brit ging niet opzij voor de Rus die aan een snelle ronde bezig was. Mazepin kon een botsing maar net voorkomen. De stewards oordeelden dat Mercedes in de interne communicatie Hamilton niet goed had geïnformeerd en gaf de renstal een boete van 25.000 euro.

Meer uit Sport

Beune wint ook 1500 meter bij wereldbeker in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.

5 uur geleden
Tennisser Alcaraz voor het eerst naar eindstrijd ATP Finals

TURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4

5 uur geleden
Kok wint 500 meter in Salt Lake City in Nederlands record

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.

5 uur geleden
Tennisser Sinner voor eigen publiek naar eindstrijd ATP Finals

TURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.

11 uur geleden
Nederlandse tennissters degraderen uit Wereldgroep BJKC

BENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.

11 uur geleden
Nieuwenhuis wint veldrit in Superprestige in Merksplas

MERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.

11 uur geleden
Motorcoureur Álex Márquez wint sprintrace in GP Valencia

VALENCIA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Álex Márquez heeft zaterdag de sprintrace gewonnen van de Grote Prijs van Valencia in de MotoGP. Het was zijn tweede sprintzege op rij, nadat de Ducati-rijder vorige week in het Portugese Portimão ook al de kortere wedstrijd had gewonnen.

12 uur geleden