Hamilton valt in GP van België voor het eerst dit seizoen uit
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Voor Lewis Hamilton heeft de Grote Prijs van België amper één ronde geduurd. De zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 moest zijn Mercedes aan de kant zetten na een botsing met Fernando Alonso. Hamilton (37) had in alle voorgaande races dit seizoen de finish gehaald. De Brit eindigde slechts één keer niet in de punten.
Hamilton en Alonso duelleerden in de openingsronde om de tweede plaats achter Ferrari-coureur Carlos Sainz, die vanaf poleposition was gestart. Alonso (Alpine) had in de chicane na het lange rechte stuk de binnenkant, met Hamilton aan de buitenkant. De Alpine en Mercedes raakten elkaar in de bocht, waarbij de auto van Hamilton even los kwam van de grond.
"Wat een idioot", zei Alonso over de boordradio. "We hadden een mega-start, maar hij gooide vanaf de buitenkant de deur dicht. Deze man weet alleen hoe hij moet racen als hij vooraan start."
De safetycar kwam de baan op nadat Nicholas Latifi (Williams) en Valtteri Bottas (Alfa Romeo) waren gespind. Max Verstappen, gestart vanaf de veertiende plek, was op dat moment al opgeklommen naar de achtste plaats.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
4 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
7 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
8 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
9 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
13 uur geleden