Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton test negatief en kan meedoen aan GP van Abu Dhabi

Hamilton test negatief en kan meedoen aan GP van Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lewis Hamilton kan dit weekeinde in de laatste race van dit seizoen in de Formule 1 weer achter het stuur van zijn Mercedes kruipen. De wereldkampioen is hersteld van het coronavirus. Hij heeft donderdag negatief getest bij aankomst in Abu Dhabi en mag weer racen, meldden de internationale autosportfederatie FIA en de Duitse renstal.

Hamilton moest afgelopen weekeinde voor het eerst in zijn lange Formule 1-carrière, die begon 2007, een grand prix overslaan. Hij testte ruim een week geleden positief op het coronavirus en moest in isolatie op zijn hotelkamer in Bahrein.

Zijn landgenoot George Russell promoveerde vanuit het team van Williams en verving Hamilton in de Grand Prix van Sakhir. Als het team van Mercedes niet had geblunderd met het wisselen van verkeerde banden tijdens de pitstop, had Russell zomaar kunnen winnen. Nu eindigde hij zondag als negende.

Terug in conditie

Russell verkeerde donderdag geruime tijd in de veronderstelling dat hij ook de slotrace in Abu Dhabi in de bolide van Hamilton zou rijden. Het duurde lang eer de FIA en daarna ook de renstal van Mercedes met de mededeling kwam dat de zevenvoudig wereldkampioen aan alle veiligheidseisen had voldaan. Hamilton testte negatief op woensdag aan het einde van zijn tiendaagse verplichte quarantaine in Bahrein en leverde opnieuw een negatieve test in bij aankomst in Abu Dhabi.

Met de terugkeer van Hamilton bij Mercedes zal Russell weer zijn plek innemen bij Williams. De Brit Jack Aitken, die Russell afgelopen weekeinde verving bij Williams, is weer reserve.

De 35-jarige Hamilton plaatste eerder deze week een boodschap op social media waarin hij aangaf dat hij hard werkte aan zijn herstel. "Het is absoluut een van de moeilijkste weken geweest die ik in lange tijd heb gehad. Ik richt me nu op mijn herstel en probeer weer in conditie te komen, zodat ik de slotrace in Abu Dhabi kan racen", luidde de boodschap aan zijn volgers.

Meer uit Sport

Velzeboer en Bergsma vlaggendragers sluitingsceremonie Spelen

VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.

5 uur geleden
Nederland op Winterspelen nu op derde plaats in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.

11 uur geleden
Groenewoud verovert met titel massastart tiende Nederlandse goud

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.

11 uur geleden
Atleet Burnet loopt nationaal record op 60 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.

11 uur geleden
Nederland wint voor het eerst negen keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.

11 uur geleden
Bergsma zorgt met titel massastart voor negende goud op Spelen 

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.

12 uur geleden
Groenewoud op Spelen net als Kerkhoff naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.

12 uur geleden