Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton test negatief en kan meedoen aan GP van Abu Dhabi

Hamilton test negatief en kan meedoen aan GP van Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lewis Hamilton kan dit weekeinde in de laatste race van dit seizoen in de Formule 1 weer achter het stuur van zijn Mercedes kruipen. De wereldkampioen is hersteld van het coronavirus. Hij heeft donderdag negatief getest bij aankomst in Abu Dhabi en mag weer racen, meldden de internationale autosportfederatie FIA en de Duitse renstal.

Hamilton moest afgelopen weekeinde voor het eerst in zijn lange Formule 1-carrière, die begon 2007, een grand prix overslaan. Hij testte ruim een week geleden positief op het coronavirus en moest in isolatie op zijn hotelkamer in Bahrein.

Zijn landgenoot George Russell promoveerde vanuit het team van Williams en verving Hamilton in de Grand Prix van Sakhir. Als het team van Mercedes niet had geblunderd met het wisselen van verkeerde banden tijdens de pitstop, had Russell zomaar kunnen winnen. Nu eindigde hij zondag als negende.

Terug in conditie

Russell verkeerde donderdag geruime tijd in de veronderstelling dat hij ook de slotrace in Abu Dhabi in de bolide van Hamilton zou rijden. Het duurde lang eer de FIA en daarna ook de renstal van Mercedes met de mededeling kwam dat de zevenvoudig wereldkampioen aan alle veiligheidseisen had voldaan. Hamilton testte negatief op woensdag aan het einde van zijn tiendaagse verplichte quarantaine in Bahrein en leverde opnieuw een negatieve test in bij aankomst in Abu Dhabi.

Met de terugkeer van Hamilton bij Mercedes zal Russell weer zijn plek innemen bij Williams. De Brit Jack Aitken, die Russell afgelopen weekeinde verving bij Williams, is weer reserve.

De 35-jarige Hamilton plaatste eerder deze week een boodschap op social media waarin hij aangaf dat hij hard werkte aan zijn herstel. "Het is absoluut een van de moeilijkste weken geweest die ik in lange tijd heb gehad. Ik richt me nu op mijn herstel en probeer weer in conditie te komen, zodat ik de slotrace in Abu Dhabi kan racen", luidde de boodschap aan zijn volgers.

Meer uit Sport

Oud-wielrenner Schleck wordt sportdirecteur vrouwenteam Lidl-Trek

LUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.

4 uur geleden
Unieke documentaire over Johan Cruijff op jubileum sterfdag

AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.

18 uur geleden
Zwaargewicht Anthony Joshua bokst in december tegen Jake Paul

MIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.

18 uur geleden
Sinner naar halve finales in Turijn na zege op Zverev

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.

23 uur geleden
Kogelstootster Schilder Nederlandse atleet van het jaar

APELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.

1 dag geleden
Golfer Toorop derde Nederlander op Europese Tour

TARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.

1 dag geleden
Signell neemt ervaren Polman en Abbingh op in selectie WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.

1 dag geleden