Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton test negatief en kan meedoen aan GP van Abu Dhabi

Hamilton test negatief en kan meedoen aan GP van Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lewis Hamilton kan dit weekeinde in de laatste race van dit seizoen in de Formule 1 weer achter het stuur van zijn Mercedes kruipen. De wereldkampioen is hersteld van het coronavirus. Hij heeft donderdag negatief getest bij aankomst in Abu Dhabi en mag weer racen, meldden de internationale autosportfederatie FIA en de Duitse renstal.

Hamilton moest afgelopen weekeinde voor het eerst in zijn lange Formule 1-carrière, die begon 2007, een grand prix overslaan. Hij testte ruim een week geleden positief op het coronavirus en moest in isolatie op zijn hotelkamer in Bahrein.

Zijn landgenoot George Russell promoveerde vanuit het team van Williams en verving Hamilton in de Grand Prix van Sakhir. Als het team van Mercedes niet had geblunderd met het wisselen van verkeerde banden tijdens de pitstop, had Russell zomaar kunnen winnen. Nu eindigde hij zondag als negende.

Terug in conditie

Russell verkeerde donderdag geruime tijd in de veronderstelling dat hij ook de slotrace in Abu Dhabi in de bolide van Hamilton zou rijden. Het duurde lang eer de FIA en daarna ook de renstal van Mercedes met de mededeling kwam dat de zevenvoudig wereldkampioen aan alle veiligheidseisen had voldaan. Hamilton testte negatief op woensdag aan het einde van zijn tiendaagse verplichte quarantaine in Bahrein en leverde opnieuw een negatieve test in bij aankomst in Abu Dhabi.

Met de terugkeer van Hamilton bij Mercedes zal Russell weer zijn plek innemen bij Williams. De Brit Jack Aitken, die Russell afgelopen weekeinde verving bij Williams, is weer reserve.

De 35-jarige Hamilton plaatste eerder deze week een boodschap op social media waarin hij aangaf dat hij hard werkte aan zijn herstel. "Het is absoluut een van de moeilijkste weken geweest die ik in lange tijd heb gehad. Ik richt me nu op mijn herstel en probeer weer in conditie te komen, zodat ik de slotrace in Abu Dhabi kan racen", luidde de boodschap aan zijn volgers.

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen strandt in kwartfinales sprint Hongkong

HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.

1 uur geleden
WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

16 uur geleden
Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

17 uur geleden
Peet helpt korfballers DVO aan eerste landstitel in de zaal

ROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.

17 uur geleden
Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

1 dag geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

1 dag geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

1 dag geleden