Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton spreekt schande van aantijgingen 'integere' Susie Wolff

Hamilton spreekt schande van aantijgingen 'integere' Susie Wolff

BAKOE (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft schande gesproken van de behandeling van Susie Wolff, de directeur van de F1 Academy, door de internationale autosportfederatie FIA.

"Het is bijzonder teleurstellend om te zien dat het bestuursorgaan van onze sport heeft geprobeerd de integriteit van een van de beste vrouwelijke leiders die we ooit hebben gehad in twijfel te trekken", zei de zevenvoudig wereldkampioen in Bakoe, waar vrijdagavond het prijzengala van de FIA plaatsvindt. "Zonder vragen te stellen, zonder enig bewijs en dan uiteindelijk gewoon even sorry zeggen. Dat is volstrekt onaanvaardbaar."

De FIA staakte donderdag het onderzoek naar mogelijke belangenverstrengeling van Susie Wolff en haar man Toto Wolff, de teambaas van Mercedes. Het echtpaar kreeg het verwijt vertrouwelijke informatie te hebben uitgewisseld, maar alle teams in de Formule 1 bestreden dat en spraken hun steun uit aan het echtpaar.

"Er wordt voortdurend gestreden om de diversiteit en inclusie binnen onze industrie echt te verbeteren, maar het lijkt erop dat bepaalde individuen in de leiding de FIA elke stap vooruit op dit gebied proberen tegen te houden en dat moet veranderen", sprak Hamilton de verzamelde media toe.

Meer uit Sport

Steenbergen zwemt met Europees record naar EK-goud op 200 wissel

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.

3 uur geleden
Stolz rijdt baanrecord De Boo op 1000 meter uit de boeken

HEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.

3 uur geleden
Beune wint in Heerenveen ook derde 1500 meter in wereldbeker

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.

3 uur geleden
Kunstrijdpaar Tsiba/Danilova grijpt naast olympisch ticket

ZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.

3 uur geleden
Poleposition voor Verstappen in kampioensrace Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen start de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi vanaf poleposition. De regerend wereldkampioen van Red Bull was de snelste in de kwalificatie op het Yas Marina Circuit. Verstappen troefde zijn rivalen van McLaren koelbloedig af. Hij was 0,201 seconde sneller dan Lando Norris, die de tweede tijd noteerde. Oscar Piastri gaf 0,230 seconde toe op de Nederlander.

6 uur geleden
Verstappen rijdt in stuiterende auto derde tijd in training

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training van dit seizoen in de Formule 1 de derde tijd gereden. De coureur van Red Bull deed dat in een auto die naar eigen zeggen af en toe nog veel stuiterde. Hij was niettemin op het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi bijna even snel als titelrivaal Lando Norris, die in zijn McLaren de tweede tijd klokte. Verstappen gaf twaalf honderdsten toe. George Russell was in zijn Mercedes de snelste. Hij was slechts vier duizendsten sneller dan Norris.

9 uur geleden
Nuis raakt baanrecord kwijt, maar put hoop uit tweede plaats

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."

23 uur geleden