Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton sprakeloos over zijn records in Formule 1

Hamilton sprakeloos over zijn records in Formule 1

BARCELONA (ANP) - Lewis Hamilton rijgt de records in de Formule 1 aaneen en kan aan het eind van dit seizoen de meest succesvolle coureur in de geschiedenis zijn. Hij is hard op weg naar zijn zevende wereldtitel en is nog drie zeges verwijderd van zijn 91e grandprixoverwinning. Het zijn de onaantastbaar geachte records van racelegende Michael Schumacher. Hamilton pakte zondag met zijn overwinning in de Grote Prijs van Spanje weer een record van de Duitser af; hij behaalde voor de 156e keer in zijn carrière het podium in de Formule 1 en passeerde Schumacher, die tot 155 podiums kwam.

Hamilton heeft al het recordaantal polepositions. De Brit staat inmiddels op 92 poles en heeft daarmee de 68 van Schumacher al ver overtroffen. Zondag op het circuit van Barcelona scherpte hij ook het Formule 1-record aan van meeste overwinningen waarin een coureur van start tot finish aan de leiding reed; Hamilton zette dat record op 21. "Eerlijk gezegd ben ik er sprakeloos van. Ik weet gewoon niet wat ik erover moet zeggen", zei Hamilton na de race in Barcelona. "Wat er nu gebeurt, overtreft ook mijn stoutste dromen. Schumacher was een fantastische coureur, ik ben opgegroeid met kijken naar hem. Ik voel me altijd zeer vereerd als mijn naam in één adem met de zijne worden genoemd."

Meer uit Sport

Wielrenner Edoardo Affini hersteld van val en start in Tour

BARCELONA (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft bevestigd dat Edoardo Affini de Tour de France kan rijden. De Italiaanse wielrenner is voldoende hersteld van een zware val die hij afgelopen donderdag maakte tijdens de Italiaanse kampioenschappen tijdrijden, meldde de ploeg. De Tour begint zaterdag met een ploegentijdrit in Barcelona.

57 minuten geleden
Langebaanschaatsen op Winterspelen 2030 definitief naar Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.

18 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.

19 uur geleden
Tennisser Griekspoor zakt flink op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.

1 dag geleden
Griekspoor dinsdag in laatste partij op baan 6 op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.

1 dag geleden
Coureur Russell blij dat hij weer op het hoogste treetje staat

SPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.

1 dag geleden
Opnieuw titel voor Visser en Enser op slotdag NK, ook goud Wevers

ROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).

1 dag geleden