Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton sprakeloos over zijn records in Formule 1

Hamilton sprakeloos over zijn records in Formule 1

BARCELONA (ANP) - Lewis Hamilton rijgt de records in de Formule 1 aaneen en kan aan het eind van dit seizoen de meest succesvolle coureur in de geschiedenis zijn. Hij is hard op weg naar zijn zevende wereldtitel en is nog drie zeges verwijderd van zijn 91e grandprixoverwinning. Het zijn de onaantastbaar geachte records van racelegende Michael Schumacher. Hamilton pakte zondag met zijn overwinning in de Grote Prijs van Spanje weer een record van de Duitser af; hij behaalde voor de 156e keer in zijn carrière het podium in de Formule 1 en passeerde Schumacher, die tot 155 podiums kwam.

Hamilton heeft al het recordaantal polepositions. De Brit staat inmiddels op 92 poles en heeft daarmee de 68 van Schumacher al ver overtroffen. Zondag op het circuit van Barcelona scherpte hij ook het Formule 1-record aan van meeste overwinningen waarin een coureur van start tot finish aan de leiding reed; Hamilton zette dat record op 21. "Eerlijk gezegd ben ik er sprakeloos van. Ik weet gewoon niet wat ik erover moet zeggen", zei Hamilton na de race in Barcelona. "Wat er nu gebeurt, overtreft ook mijn stoutste dromen. Schumacher was een fantastische coureur, ik ben opgegroeid met kijken naar hem. Ik voel me altijd zeer vereerd als mijn naam in één adem met de zijne worden genoemd."

Meer uit Sport

Voormalig olympisch zwemkampioene Oleksiak twee jaar geschorst

MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.

13 uur geleden
Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

19 uur geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

1 dag geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

1 dag geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

1 dag geleden