
Hamilton snoert 'blaffende' critici de mond met zege in Ferrari
SHANGHAI (ANP/RTR) - Lewis Hamilton was de koning te rijk na zijn eerste overwinning in een Ferrari. "Vanaf de eerste plek starten in een Ferrari en winnen in een Ferrari is 'next level'. Ik had echt niet verwacht dat me dat in mijn tweede grand prix bij dit team al zou lukken", zei de 40-jarige Brit na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China.
Hamilton snoerde met zijn zege naar eigen zeggen zijn critici de mond. "Mensen onderschatten hoe moeilijk het is om een nieuw team binnen te komen, daar te wennen en alles te begrijpen. Ik heb heel wat mensen horen blaffen, maar die mensen begrijpen gewoon niet hoe het werkt. Dus het voelt fantastisch om te winnen in een auto waarin ik me vanaf de eerste ronde heel comfortabel voelde."
Zevenvoudig wereldkampioen Hamilton verruilde na twaalf succesvolle jaren Mercedes voor het roemruchte Ferrari, dat hunkert naar een nieuwe wereldtitel. De Brit eindigde vorige week in de openingsrace in Australië nog op een teleurstellende tiende plaats, maar op het circuit van Shanghai toonde hij ouderwetse klasse.
Hamilton hield in de race Max Verstappen van zich af. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull verloor in het tweede deel van de race steeds meer snelheid op zijn versleten banden en moest zijn tweede plek nog afstaan aan Oscar Piastri van McLaren.
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft het lucratieve invitatietoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië op zijn naam geschreven. De Italiaan was in de finale in twee sets te sterk voor de Spanjaard Carlos Alcaraz: 6-2 6-4. Sinner verdiende ongeveer 6 miljoen euro en kreeg als trofee een gouden racket.
45 minuten geledenCAZIN (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede kwalificatiewedstrijd voor het EK van 2026 ruim gewonnen. Een sterk verjongde ploeg versloeg in Cazin het zwakke Bosnië en Herzegovina met 39-19. Afgelopen donderdag won Oranje in Den Bosch met 42-19 van Italië.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de tweede wedstrijd van de World Tour shorttrack in Montreal de bronzen medaille behaald op de 1000 meter. Ze moest in de A-finale de Canadese Courtney Sarault (goud) en de Zuid-Koreaanse Choi Min-jeong (zilver) voor zich dulden.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de Formule 1 met overmacht de sprintrace bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten gewonnen. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull boekte al zijn dertiende zege in de korte wedstrijd over 100 kilometer.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - De nummers 1 en 2 in het wereldkampioenschap van de Formule 1 zijn vlak na de start van de sprintrace bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten uitgevallen. Oscar Piastri en Lando Norris van McLaren waren betrokken bij een crash in de eerste bocht.
3 uur geledenZADAR (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben genoegen moeten nemen met de bronzen medaille op het EK voor landenteams in het Kroatische Zadar. Roemenië was in de halve finale te sterk en won met 3-0.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Deense toptennisser Holger Rune is met een blessure uitgevallen in de halve finales van het ATP-toernooi in Stockholm. De als eerste geplaatste Rune verdraaide bij een stand van 2-2 in de tweede set zijn enkel. Hij moest ondersteund door een lid van de medische staf de baan verlaten.
6 uur geleden