Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton snelste in training Abu Dhabi, Lawson vijfde in Red Bull

Hamilton snelste in training Abu Dhabi, Lawson vijfde in Red Bull

ABU DHABI (ANP) - De coureurs van Mercedes hebben de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Abu Dhabi gedomineerd. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton noteerde de beste tijd op het Yas Marina Circuit: 1.26,633. Zijn ploeggenoot bij Mercedes George Russell klokte de tweede tijd. De Brit, vorige week winnaar van de Grote Prijs van Brazilië, was 0,220 seconde minder snel.

Charles Leclerc reed in zijn Ferrari de derde tijd. De Monegask gaf 0,255 seconde toe. De Mexicaan Sergio Pérez zette in zijn Red Bull de vierde tijd neer, op 0,334 seconde van Russell.

Liam Lawson maakte een verdienstelijk debuut voor Red Bull in de Formule 1. De jonge Nieuw-Zeelander verving wereldkampioen Max Verstappen in de eerste training en dat deed hij met verve door de vijfde tijd te rijden. Hij was ruim een halve seconde langzamer dan Russell.

Laatste GP van het jaar

De Grote Prijs van Abu Dhabi is de 22e en laatste race van dit jaar in de Formule 1. De wereldkampioen is al meer dan een maand bekend. Verstappen stelde zijn tweede wereldtitel begin oktober in de Grote Prijs van Japan al veilig. Vorig jaar veroverde hij zijn eerste titel door de slotrace in Abu Dhabi te winnen.

Leclerc en Pérez strijden nog om de tweede plaats in het kampioenschap. Ze staan allebei op 290 punten. Verstappen heeft beloofd zijn teamgenoot bij Red Bull te helpen mocht dat nodig zijn. Vorige week in São Paulo negeerde de Nederlander nog een teamorder; hij weigerde in de laatste ronde zijn zesde plaats op te geven ten faveure van Pérez.

Acht vervangers

Het was opmerkelijk dat liefst acht Formule 1-teams in de eerste vrije training in Abu Dhabi een vervanger hadden aangewezen voor de vaste wedstrijdrijder. Er was extra aandacht voor de Amerikaan Logan Sargeant, die volgend jaar een wedstrijdzitje krijgt bij Williams. Hij moest in de vrije training kilometers maken om punten te verdienen voor de superlicentie die hij nodig heeft om te mogen racen in de Formule 1. Ondanks een spin halverwege de sessie kwam Sargeant tot een acceptabel aantal van 23 rondjes, goed voor 1 extra punt.

Meer uit Sport

Sporters delen zorgen om mogelijke vermissing shorttracker Roes

DEN HAAG (ANP) - Shorttracker Sven Roes wordt volgens verschillende collega's vermist. Op sociale media wordt gevraagd uit te kijken naar de 26-jarige sporter. Het vermissingsbericht is onder meer gedeeld door de shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout, shorttrackster Xandra Velzeboer en schaatsster Antoinette Rijpma-de Jong.

29 minuten geleden
Red Bull-teambaas Mekies biedt Verstappen excuses aan na crash

SPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

13 uur geleden
Zwemster Steenbergen verbetert wereldrecord op 100 meter vrij

ROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.

15 uur geleden
Turnster Sanne Wevers vond rentree wel 'even heftig'

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).

16 uur geleden
Eerste titel tennisser Davidovich Fokina na vijf verloren finales

SANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.

16 uur geleden
Nederlandse meerkamptitels turnen voor Visser en debutant Enser

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.

16 uur geleden
Van den Goorbergh doorstaat 'Turks stoombad' bij TT Assen

ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.

17 uur geleden