
Hamilton snelste in training Abu Dhabi, Lawson vijfde in Red Bull
ABU DHABI (ANP) - De coureurs van Mercedes hebben de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Abu Dhabi gedomineerd. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton noteerde de beste tijd op het Yas Marina Circuit: 1.26,633. Zijn ploeggenoot bij Mercedes George Russell klokte de tweede tijd. De Brit, vorige week winnaar van de Grote Prijs van Brazilië, was 0,220 seconde minder snel.
Charles Leclerc reed in zijn Ferrari de derde tijd. De Monegask gaf 0,255 seconde toe. De Mexicaan Sergio Pérez zette in zijn Red Bull de vierde tijd neer, op 0,334 seconde van Russell.
Liam Lawson maakte een verdienstelijk debuut voor Red Bull in de Formule 1. De jonge Nieuw-Zeelander verving wereldkampioen Max Verstappen in de eerste training en dat deed hij met verve door de vijfde tijd te rijden. Hij was ruim een halve seconde langzamer dan Russell.
Laatste GP van het jaar
De Grote Prijs van Abu Dhabi is de 22e en laatste race van dit jaar in de Formule 1. De wereldkampioen is al meer dan een maand bekend. Verstappen stelde zijn tweede wereldtitel begin oktober in de Grote Prijs van Japan al veilig. Vorig jaar veroverde hij zijn eerste titel door de slotrace in Abu Dhabi te winnen.
Leclerc en Pérez strijden nog om de tweede plaats in het kampioenschap. Ze staan allebei op 290 punten. Verstappen heeft beloofd zijn teamgenoot bij Red Bull te helpen mocht dat nodig zijn. Vorige week in São Paulo negeerde de Nederlander nog een teamorder; hij weigerde in de laatste ronde zijn zesde plaats op te geven ten faveure van Pérez.
Acht vervangers
Het was opmerkelijk dat liefst acht Formule 1-teams in de eerste vrije training in Abu Dhabi een vervanger hadden aangewezen voor de vaste wedstrijdrijder. Er was extra aandacht voor de Amerikaan Logan Sargeant, die volgend jaar een wedstrijdzitje krijgt bij Williams. Hij moest in de vrije training kilometers maken om punten te verdienen voor de superlicentie die hij nodig heeft om te mogen racen in de Formule 1. Ondanks een spin halverwege de sessie kwam Sargeant tot een acceptabel aantal van 23 rondjes, goed voor 1 extra punt.
Meer uit Sport
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft in de vrije training voor de Grote Prijs van België de tweede tijd gereden in zijn Red Bull. De viervoudig wereldkampioen was op de zachte band in zijn snelste ronde 0,404 seconde langzamer dan kampioenschapsleider Oscar Piastri, die in zijn McLaren de beste tijd noteerde op het circuit van Spa-Francorchamps. Lando Norris klokte de derde tijd in zijn McLaren. De Brit gaf 0,504 seconde toe op zijn Australische teamgenoot.
3 uur geledenALBERTVILLE (ANP/Belga) - De Tourorganisatie en de jury hebben de tijdslimiet voor de ingekorte negentiende etappe van de Ronde van Frankrijk opgehoogd. De limiet is verhoogd naar 21 procent van de tijd van de winnaar, bevestigt de persdienst van de Tour.
3 uur geledenBOXMEER (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman staat maandag aan de start van Daags na de Tour in Boxmeer. Dat meldt de organisator van het criterium vrijdag. De 25-jarige Nederlander van Ineos Grenadiers won zaterdag een zware bergrit in de Tour de France. De Italiaan Jonathan Milan, winnaar van twee etappes, komt ook naar Boxmeer.
6 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Lando Norris heeft twee littekens op zijn neus waar hij blij mee is. Het zijn dierbare herinneringen aan voor hem memorabele overwinningen in de Formule 1. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren voorafgaand aan de Grote Prijs van België op het circuit van Spa-Francorchamps. "Dus als ik aan iets geweldigs wil denken, moet ik in de spiegel naar mijn neus kijken", aldus de huidige nummer 2 in het wereldkampioenschap.
7 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Schoonspringster Ginni van Katwijk gaat als zevende naar de finale op de WK high diving in Singapore. De 40-jarige Nederlandse heeft na vier sprongen een puntentotaal van 281,10. De vijfde en zesde sprong op zaterdagochtend beslissen over de medailles.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Tennisster Venus Williams is er niet in geslaagd om de derde ronde van het WTA-toernooi van Washington te bereiken. De 45-jarige Amerikaanse verloor met 2-6 2-6 van de Poolse Magdalena Frech, de nummer 24 van de wereldranglijst.
9 uur geledenKITZBÜHEL (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zijn goede vorm op het ATP-toernooi van Kitzbühel doorgetrokken. De 29-jarige Nederlander versloeg in de kwartfinales de Braziliaan Thiago Seyboth Wild in twee sets: 7-6 (2) 6-2. Van de Zandschulp sloeg toe op zijn derde wedstrijdpunt.
19 uur geleden