
Hamilton schaamt zich voor blunder in Bakoe
BAKOE (ANP) - Lewis Hamilton schaamt zich voor zijn fout aan het einde van de Grote Prijs van Azerbeidzjan, waardoor hij zijn kansen op de zege vergooide. De zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 verremde zich bij de herstart en schoot in de eerste bocht rechtdoor.
"Een vernederende ervaring", zei de 36-jarige coureur bij Ziggo Sport. "Ik weet niet precies wat er mis ging. We waren vandaag ongelukkig. Het spijt me voor het team. We moeten ons herpakken en in de volgende race terugkomen."
Hamilton zag Max Verstappen, zijn belangrijkste rivaal in de strijd om de wereldtitel, vijf rondes voor het einde uitvallen met een klapband. De kopman van Mercedes kreeg daardoor een uitgelezen kans om in Bakoe de leiding in het WK-klassement te heroveren.
Bij de herstart, met nog twee rondes te rijden, leek hij Sergio Pérez binnendoor te passeren. Hamilton remde echter te laat, schoot rechtdoor, en eindigde buiten de punten op de vijftiende plaats. In het klassement heeft de Brit nog steeds 4 punten achterstand op Verstappen. "Ik ben zwaar teleurgesteld, dat lijkt me duidelijk."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft niet kunnen stunten tegen Jannik Sinner op het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer verloor in twee sets van de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst: 6-4 6-2.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De selectie voor de EK turnen eind mei in Leipzig telt twee debutanten, meldt de bond KNGU. Elijah Faverus maakt voor het eerst deel uit van de mannenploeg en Mara Slippens is nieuw bij de vrouwen. De ervaren turnsters Eythora Thorsdottir en Sanna Veerman ontbreken door blessures. Dat geldt ook voor turner Amine Abaidi.
14 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Noortje en Bregje de Brouwer doen deze zomer niet mee aan het EK en WK synchroonzwemmen. Dat meldt zwembond KNZB. De 26-jarige tweelingzussen wonnen vorig jaar bij de Olympische Spelen brons, bij het WK zilver en bij het EK twee keer goud.
21 uur geledenROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft bij zijn rentree op het masterstoernooi van Rome de derde ronde bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereldranglijst won in twee sets van de Serviër Laslo Djere: 7-6 (2) 6-2.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun laatste EK-kwalificatiewedstrijd gewonnen. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson was in Den Bosch met 34-29 te sterk voor Kosovo.
1 dag geledenVLORË (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Giro d'Italia. Het was de derde en laatste rit op Albanees grondgebied. Pedersen won eerder de eerste etappe, maar de Deen van de ploeg Lidl-Trek moest de leiderstrui na de tijdrit van zaterdag afstaan aan de Sloveen Primoz Roglic. Na zijn ritzege leidt Pedersen het klassement weer.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - De volleyballers van Orion hebben voor het tweede jaar op rij de landstitel veroverd. De ploeg uit Doetinchem won in de finale van de play-offs de derde wedstrijd van Lycurgus uit Groningen met 3-2 in sets. Daarmee bracht Orion de stand in de best-of-fiveserie op 3-0.
1 dag geleden