Hamilton rekent opnieuw op moeizame start seizoen voor Mercedes
BAHREIN (ANP) - Lewis Hamilton is niet heel optimistisch over de eerste races van het Formule 1-seizoen, dat zondag met de Grote Prijs van Bahrein van start gaat. Maar de Brit sprak tegen dat het gebrek aan snelheid de reden is dat hij zijn contract bij de renstal nog niet verlengd heeft.
De zevenvoudig wereldkampioen gaf donderdag aan dat Mercedes "nog niet is waar we willen zijn". Maar de suggestie, onder meer gedaan door voormalig kampioenen Damon Hill en Jenson Button, dat de 38-jarige Brit overweegt Mercedes te verlaten als het team er niet in slaagt een competitieve wagen samen te stellen, weerlegde hij . "Ik ben een vechter", zei Hamilton. "En we vechten als een team. Ik houd van de uitdaging om oplossingen te vinden en ik geloof nog steeds dat ik in staat ben om met de auto iets te doen wat anderen misschien niet kunnen. Ook van die uitdaging houd ik."
"Om positief te zijn, dat de wagen geen last meer heeft van het 'stuiteren' is een groot pluspunt. Dat is opgelost zodat we ons nu kunnen focussen op andere zaken", vertelde Hamilton, doelend op een probleem waarmee met name Mercedes vorig jaar te kampen had door nieuwe regels rond de aerodynamica.
"Uiteindelijk zijn het mensen die geruchten creƫren zonder feiten", kwam hij nog terug op een mogelijk afscheid. "Je zou denken dat ze nu wel zouden weten dat ik al sinds mijn dertiende bij Mercedes zit. Ook na een moeilijk jaar dat we gehad hebben, ben ik er nog. En of we nu wel of niet weer een moeilijk jaar hebben, ik zal er nog steeds zijn."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
7 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italiƫ en Polen voor.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.
10 uur geledenABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
12 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
14 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
1 dag geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geleden