Hamilton probeerde met al zijn ervaring verstandig te zijn
DJEDDA (ANP) - Lewis Hamilton heeft naar eigen zeggen geprobeerd om "verstandig" te racen in de Grote Prijs van Saudi-Arabië. De race over het nieuwe stratencircuit van Djedda zat vol crashes en incidenten. "Het was ongelooflijk zwaar", zei de Britse coureur van Mercedes, die na de finish even tijd voor zichzelf nam om bij te komen.
"Ik heb met al mijn race-ervaring geprobeerd om verstandig te zijn, de auto op de baan te houden en netjes te rijden. Dat was heel moeilijk", aldus Hamilton, die zo'n tien rondes voor het einde tegen de achterkant van de Red Bull-bolide van Max Verstappen reed. De Nederlander wilde de leiding in de race teruggeven aan Hamilton, nadat hij die even daarvoor had behouden door een bocht af te snijden.
"Ik heb in mijn leven tegen heel wat coureurs gereden en te maken gehad met verschillende karakters, maar er zijn er een paar die over de grens gaan. Max is er daar zeker een van. Die denken dat de regels niet bestaan of niet gelden voor hen", vervolgde de 36-jarige Brit.
Onbegrip
Hamilton wist naar eigen zeggen niet dat Verstappen inhield om de eerste plaats over te geven aan de Brit. De Mercedes-kopman remde ook af en raakte uiteindelijk de achterkant van de Red Bull. Hij betichtte zijn Nederlandse rivaal via de boordradio van opzet. "Hij geeft me een remtest!" Volgens Hamilton koos Verstappen bewust die plek op de baan om langzamer te gaan rijden. "Ik begreep niet waarom hij daar zo hard op zijn rem ging staan. Ik hoorde later dat hij me voorbij wilde laten. Hij wilde natuurlijk dan achter me profiteren van de DRS."
Uiteindelijk wist de zevenvoudig wereldkampioen Verstappen alsnog te passeren. Beide coureurs hebben nu evenveel punten, met nog één race in Abu Dhabi te gaan. "Het was een gekke dag. Deze race zat vol incidenten. Ik heb een paar keer net een botsing kunnen voorkomen. Dat was niet de eerste keer dit jaar", aldus Hamilton, die Verstappen na de race in Djedda duidelijk negeerde.
Meer uit Sport
LE MARKSTEIN (ANP) - Tadej Pogačar heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement in de Tour de France nog verder uitgebreid. De Sloveen van UAE Team Emirates was de beste in de veertiende etappe, een bergrit in de Vogezen van Mulhouse naar Le Markstein. Voor Pogačar betekende het zijn vierde ritzege in deze Tour en zijn 25e in totaal.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Josh Kerr heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Londen het wereldrecord op de Engelse mijl verbeterd. De 28-jarige Schot zette een tijd neer van 3.42,66. Het wereldrecord was sinds 1999 in handen van de Marokkaan Hicham El Guerrouj, die in Rome 3.43,13 noteerde.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij de atletiekmeeting uit de Diamond League in Londen als tweede geëindigd op de 800 meter. De Amersfoortse zette een tijd neer van 1.56,46. De zege ging naar de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson in 1.56,21. Tsige Duguma uit Ethiopië werd derde (1.56,92).
6 uur geledenMULHOUSE (ANP) - De Deense wielrenner Jonas Vingegaard richt zich in de veertiende etappe van de Tour de France ondanks zijn achterstand op klassementsleider Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) op verdedigen. "Wij denken dat UAE er vandaag voor wil gaan, dus is de eerste gedachte om meer te verdedigen. Maar als we ons goed voelen, kunnen we ook zelf iets proberen", zei de tweevoudig Tourwinnaar van Visma-Lease a Bike in startplaats Mulhouse tegen de NOS.
9 uur geledenMULHOUSE (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is met zware regen vanuit Mulhouse vertrokken voor de veertiende etappe, de tweede in de Vogezen. De rit van zaterdag is zwaarder dan die van een dag eerder. Met de Grand Ballon, Ballon d'Alsace en Col du Haag staan drie beklimmingen van de eerste categorie op het programma. De top van Col du Haag ligt op 6 kilometer van de finish in Le Markstein.
10 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft in de derde vrije training van de Grote Prijs van België, net als een dag eerder in de tweede training, de derde tijd neergezet. De 28-jarige Nederlander reed in de Red Bull 1.46,138 en was 0,148 seconde langzamer dan Kimi Antonelli.
10 uur geledenSOUTHPORT (ANP) - Golfer Nevill Ruiter is bij zijn debuut op het Brits Open na de tweede ronde uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander ging op de Royal Birkdale Golf Club in Southport rond in 68 slagen, twee slagen onder par. Dat was niet voldoende om de 'cut' te halen. Ruiter had donderdag voor zijn openingsronde 77 slagen nodig en zijn totaal van 145 slagen is te veel om het toernooi zaterdag te mogen vervolgen.
1 dag geleden