
Hamilton prijst Verstappen om 'fenomenaal seizoen'
DOHA (ANP) - Lewis Hamilton prijst aartsrivaal Max Verstappen voor een "fenomenaal seizoen" in de Formule 1. "Hij en zijn team hebben het fantastisch gedaan. Ze zijn dit jaar fenomenaal geweest, foutloos, en ik denk dat ze de lat hoger hebben gelegd", zei de zevenvoudig wereldkampioen van Mercedes in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar, waar Verstappen zijn derde wereldtitel kan veroveren.
Het komt zelden voor dat Hamilton lovend is over de Nederlander, die hem in 2021 na een felle titelstrijd aftroefde in de laatste ronde van de slotrace in Abu Dhabi. Verstappen won daar zijn eerste titel en voorkwam dat Hamilton het record van acht titels kon pakken.
"Ik wil hem niet rangschikken in de sport, want dat is gebaseerd op meningen", aldus de Brit. "Hij heeft dit verdiend, omdat hij geweldig heeft gereden met de auto die hij heeft. Als Mercedes moeten we daarnaar kijken en zeggen: oké, dat zijn de gebieden die wij moeten ontwikkelen om dat te evenaren en beter te worden. Ik hoop dat wij op een gegeven moment weer echt de strijd met Red Bull kunnen aangaan. Maar voor nu moeten ze ervan genieten, want ze hebben er hard voor gewerkt."
Meer uit Sport
SANKT GALLEN (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben op het EK in Zwitserland geen fout gemaakt tegen Wales. De formatie van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman won in Sankt Gallen het laatste groepsduel met 6-1 en gaat als nummer 2 in de poule van Oranje door naar de kwartfinales.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Italiaan Jannik Sinner heeft voor het eerst de titel op Wimbledon veroverd. De nummer 1 van de tenniswereld was na iets meer dan drie uur met 4-6 6-4 6-4 6-4 te sterk voor tweevoudig winnaar Carlos Alcaraz uit Spanje.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de Nations League in Apeldoorn afgesloten met een nederlaag tegen Italië. De olympisch kampioen kreeg felle tegenstand van Oranje, maar won uiteindelijk met 3-0 (25-23 28-26 25-18)
8 uur geledenCHÂTEAUROUX (ANP) - Mathieu van der Poel werd zondag in Châteauroux minder dan een kilometer voor de finish ingehaald door het sprintende peloton. Zo won niet de Nederlander van Alpecin-Deceuninck, maar de Belg Tim Merlier de negende etappe van de Tour de France. "Ik had gehoopt dat het net voldoende was, maar ik heb in ieder geval mijn ploeggenoot Jonas Rickaert kunnen helpen een droom waar te maken", vertelde Van der Poel bij de NOS.
8 uur geledenIITTI (ANP) - Motorcrosser Calvin Vlaanderen is op het podium beland in de Grote Prijs van Finland. Hij eindigde op het circuit van de Kymiring als derde dankzij een vierde plaats in de eerste en een derde plaats in de tweede manche. Glenn Coldenhoff eindigde als vierde (tweede en vijfde in de heats). De overwinning in Finland was voor de Belg Lucas Coenen, die beide manches won.
8 uur geledenCHÂTEAUROUX (ANP) - Tim Merlier heeft de negende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een vlakke rit van Chinon naar Châteauroux over 174 kilometer, die eindigde in een massasprint. Dat gebeurde pas nadat het peloton kort voor de finish Mathieu van der Poel, na een aanval vanaf de start samen met zijn Belgische ploeggenoot Jonas Rickaert, had achterhaald.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore hun eerste nederlaag geleden. Titelverdediger Verenigde Staten was net wat sterker dan de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis en won met 11-9 (3-2 4-3 2-1 2-3). Op de Olympische Spelen van Parijs wist Oranje nog van de Amerikaanse ploeg te winnen in de strijd om het brons.
9 uur geleden