Hamilton prijst veiligheid in Formule 1 na crash Grosjean
SAKHIR (ANP) - Lewis Hamilton prees na afloop van zijn zege bij de Grote Prijs van Bahrein de veiligheidsmaatregelen in de Formule 1. Die hebben er waarschijnlijk voor gezorgd dat collega Romain Grosjean een crash en de daaropvolgende vuurzee relatief ongeschonden heeft overleefd.
"Het was een schokkend beeld om te zien", zei Hamilton die na het stilleggen van de race eerder op de dag ook al via social media had gereageerd dat hij opgelucht was dat Grosjean het goed maakte. "Als ik in de wagen stap, weet ik dat ik risico's neem. Maar het was gruwelijk. Ik ben zo dankbaar dat de halo zijn werk heeft gedaan. Het had zo veel erger kunnen zijn."
Volgens Hamilton herinnert zo'n crash de mensen die kijken eraan dat het nog altijd een gevaarlijke sport is. "De Formule 1 en de FIA hebben een geweldige klus geklaard om het veiliger te maken."
Vlammen
Hamilton, die na de herstart de Red Bull-coureurs Max Verstappen en Alexander Albon voorbleef, sprak van een lichamelijk zware race. "Red Bull had veel snelheid, dus ik moest volle bak rijden om hen voor te blijven."
Grosjean raakte bij een inhaalactie met zijn wagen de AlphaTauri van Daniil Kvyat vlak voor dat hij van de baan en in de vangrail schoot. "Eerst was ik boos dat hij voor me wegdraaide, maar dat veranderde zodra ik in mijn spiegels zag wat er gebeurde en de vlammen zag. Ik was echt heel erg bezorgd. Het was beangstigend en ik hoopte dat hij oké was. Ik ben blij dat hij oké is. Het herinnert je eraan dat wat we doen gevaarlijk is."
Gebroken
Sebastian Vettel zette bij Sky Sports wel vraagtekens bij de manier waarop de vangrail en de F1-wagen van Grosjean in tweeën waren gebroken. "Een F1-wagen en een vangrail zouden niet op die manier mogen breken en een wagen zou niet op die wijze in brand moeten kunnen vliegen. Ik weet niet wat er precies is gebeurd."
Ook Grosjeans landgenoot Pierre Gasly vroeg zich dat af, maar de Fransman was blij dat de halo zijn werk had gedaan. "Het was heel eng, ik had nooit gedacht dat een Formule 1-wagen zo in stukken kon breken."
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.
27 minuten geledenARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
16 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
18 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
18 uur geleden