Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton prijst veiligheid in Formule 1 na crash Grosjean

Hamilton prijst veiligheid in Formule 1 na crash Grosjean

SAKHIR (ANP) - Lewis Hamilton prees na afloop van zijn zege bij de Grote Prijs van Bahrein de veiligheidsmaatregelen in de Formule 1. Die hebben er waarschijnlijk voor gezorgd dat collega Romain Grosjean een crash en de daaropvolgende vuurzee relatief ongeschonden heeft overleefd.

"Het was een schokkend beeld om te zien", zei Hamilton die na het stilleggen van de race eerder op de dag ook al via social media had gereageerd dat hij opgelucht was dat Grosjean het goed maakte. "Als ik in de wagen stap, weet ik dat ik risico's neem. Maar het was gruwelijk. Ik ben zo dankbaar dat de halo zijn werk heeft gedaan. Het had zo veel erger kunnen zijn."

Volgens Hamilton herinnert zo'n crash de mensen die kijken eraan dat het nog altijd een gevaarlijke sport is. "De Formule 1 en de FIA hebben een geweldige klus geklaard om het veiliger te maken."

Vlammen

Hamilton, die na de herstart de Red Bull-coureurs Max Verstappen en Alexander Albon voorbleef, sprak van een lichamelijk zware race. "Red Bull had veel snelheid, dus ik moest volle bak rijden om hen voor te blijven."

Grosjean raakte bij een inhaalactie met zijn wagen de AlphaTauri van Daniil Kvyat vlak voor dat hij van de baan en in de vangrail schoot. "Eerst was ik boos dat hij voor me wegdraaide, maar dat veranderde zodra ik in mijn spiegels zag wat er gebeurde en de vlammen zag. Ik was echt heel erg bezorgd. Het was beangstigend en ik hoopte dat hij oké was. Ik ben blij dat hij oké is. Het herinnert je eraan dat wat we doen gevaarlijk is."

Gebroken

Sebastian Vettel zette bij Sky Sports wel vraagtekens bij de manier waarop de vangrail en de F1-wagen van Grosjean in tweeën waren gebroken. "Een F1-wagen en een vangrail zouden niet op die manier mogen breken en een wagen zou niet op die wijze in brand moeten kunnen vliegen. Ik weet niet wat er precies is gebeurd."

Ook Grosjeans landgenoot Pierre Gasly vroeg zich dat af, maar de Fransman was blij dat de halo zijn werk had gedaan. "Het was heel eng, ik had nooit gedacht dat een Formule 1-wagen zo in stukken kon breken."

Meer uit Sport

Mountainbikester Pieterse vijfde in korte race in Lenzerheide

LENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.

10 uur geleden
Tennisster Sabalenka halvefinalist in Berlijn na moeizame winst

BERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.

10 uur geleden
Narváez wint derde etappe Ronde van Zwitserland na lange vlucht

BAD RAGAZ (ANP) - Jhonatan Narváez heeft de derde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates versloeg na 157 kilometer met start en finish in Bad Ragaz medevluchter Xandro Meurisse uit België.

11 uur geleden
Tennisser Zverev na twee tiebreaks naar halve finales Halle

HALLE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op het grastoernooi van Halle doorgedrongen tot de halve finales. De als eerste geplaatste Duitser was met 7-6 (10) 7-6 (2) te sterk voor de Belgische qualifier Raphael Collignon.

12 uur geleden
Populaire marathon Londen komend jaar tweedaags evenement

LONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen vindt volgend jaar eenmalig plaats over twee dagen. Op die manier kunnen 100.000 mensen meedoen aan het evenement, tegenover een kleine 60.000 dit jaar. De wedstrijden van de elitemannen en -vrouwen vinden op 24 en 25 april op verschillende dagen plaats.

18 uur geleden
Fransman Grégoire wint tweede etappe Zwitserland, Lemmen derde

LOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.

1 dag geleden
Wielrenster Žigart breekt kaak bij val in Ronde van Zwitserland

LOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.

1 dag geleden