Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton prijst veiligheid in Formule 1 na crash Grosjean

Hamilton prijst veiligheid in Formule 1 na crash Grosjean

SAKHIR (ANP) - Lewis Hamilton prees na afloop van zijn zege bij de Grote Prijs van Bahrein de veiligheidsmaatregelen in de Formule 1. Die hebben er waarschijnlijk voor gezorgd dat collega Romain Grosjean een crash en de daaropvolgende vuurzee relatief ongeschonden heeft overleefd.

"Het was een schokkend beeld om te zien", zei Hamilton die na het stilleggen van de race eerder op de dag ook al via social media had gereageerd dat hij opgelucht was dat Grosjean het goed maakte. "Als ik in de wagen stap, weet ik dat ik risico's neem. Maar het was gruwelijk. Ik ben zo dankbaar dat de halo zijn werk heeft gedaan. Het had zo veel erger kunnen zijn."

Volgens Hamilton herinnert zo'n crash de mensen die kijken eraan dat het nog altijd een gevaarlijke sport is. "De Formule 1 en de FIA hebben een geweldige klus geklaard om het veiliger te maken."

Vlammen

Hamilton, die na de herstart de Red Bull-coureurs Max Verstappen en Alexander Albon voorbleef, sprak van een lichamelijk zware race. "Red Bull had veel snelheid, dus ik moest volle bak rijden om hen voor te blijven."

Grosjean raakte bij een inhaalactie met zijn wagen de AlphaTauri van Daniil Kvyat vlak voor dat hij van de baan en in de vangrail schoot. "Eerst was ik boos dat hij voor me wegdraaide, maar dat veranderde zodra ik in mijn spiegels zag wat er gebeurde en de vlammen zag. Ik was echt heel erg bezorgd. Het was beangstigend en ik hoopte dat hij oké was. Ik ben blij dat hij oké is. Het herinnert je eraan dat wat we doen gevaarlijk is."

Gebroken

Sebastian Vettel zette bij Sky Sports wel vraagtekens bij de manier waarop de vangrail en de F1-wagen van Grosjean in tweeën waren gebroken. "Een F1-wagen en een vangrail zouden niet op die manier mogen breken en een wagen zou niet op die wijze in brand moeten kunnen vliegen. Ik weet niet wat er precies is gebeurd."

Ook Grosjeans landgenoot Pierre Gasly vroeg zich dat af, maar de Fransman was blij dat de halo zijn werk had gedaan. "Het was heel eng, ik had nooit gedacht dat een Formule 1-wagen zo in stukken kon breken."

Meer uit Sport

Russen mogen onder eigen vlag weer meedoen aan judowedstrijden

ABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.

1 uur geleden
McLaren-teambaas: we hebben Las Vegas achter ons gelaten

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.

17 uur geleden
Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

20 uur geleden
Formule 1-ontwerper Newey wordt teambaas bij Aston Martin

DOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.

20 uur geleden
Handbalster Abbingh stopt na dit seizoen ook bij haar club

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.

20 uur geleden
Italiaanse skiester Brignone is terug op de piste

MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.

22 uur geleden
Verstappen genomineerd voor 'actie van het jaar' in Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.

1 dag geleden