Hamilton prijst strategie van het team na zege in GP Spanje
BARCELONA (ANP) - Lewis Hamilton was na zijn zege in de GP van Spanje vol lof over de strategie van zijn team Mercedes. Die stuurde de Britse wereldkampioen voor de tweede keer naar binnen om op versere banden vervolgens een succesvolle inhaalrace op de Red Bull van Max Verstappen te openen.
"Ik was aan het jagen en ik zat er zo dicht op dat ik twijfelde of ik naar binnen moest gaan of het team moest negeren en buiten zou blijven", zei Hamilton over het moment dat het team hem naar binnen riep voor nieuwe banden. "Het was een gok, maar een geweldige strategie van het team. Er is veel vertrouwen tussen ons. Het was best ver om vervolgens van terug te komen, nog 22 seconden, maar zodra ik de snelheid had, wist ik dat ik hem kon inhalen."
Volgens Hamilton, die zijn 98e Grand Prix-zege boekte, was het vooraf altijd de bedoeling om twee keer te stoppen. "Daarvoor hadden we twee setjes medium-banden. Hoewel een één-stop-strategie in potentie beter lijkt weet ik uit ervaring hier dat het heel moeilijk is om dat tot het einde vol te houden."
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
29 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
23 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
1 dag geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 dag geleden