Hamilton pakt in Ferrari pole voor sprintrace, voor Verstappen
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen start zaterdag vanaf de tweede plek in de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was in de kwalificatie een fractie minder snel dan Lewis Hamilton. De Brit vierde met de beste tijd in de sprintkwalificatie zijn eerste succesje bij zijn nieuwe team Ferrari. Hij was slechts 18 duizendsten sneller dan Verstappen.
De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren de derde tijd in de sprintkwalificatie en Charles Leclerc noteerde in zijn Ferrari de vierde tijd. Lando Norris reed in zijn McLaren de zesde tijd en zal vanaf die positie starten in de korte race over 100 kilometer op het nieuw geasfalteerde circuit van Shanghai. Norris won vorig weekeinde de openingsrace in Australië.
Liam Lawson maakte in de sprintkwalificatie geen indruk. De teamgenoot van Verstappen vloog er al in de eerste van drie sessies uit en begint zaterdag vanaf de laatste plaats aan de sprintrace.
'In shock'
Verstappen kwam eerder vrijdag in de training tot de zestiende tijd, maar in de sprintkwalificatie kreeg hij de gang weer in zijn Red Bull. In de laatste sessie, met nog tien man in de baan, koos hij ervoor slechts één ronde voluit te gaan.
Hamilton gaf zijn overstap naar Ferrari voor het eerst glans. "Ik ben een beetje in shock, want dit had ik niet verwacht", zei hij na afloop. "Ik kan amper geloven dat ik sneller ben dan de McLarens en de pole heb, zeker omdat de race vorige week in Australië een ramp was", memoreerde hij zijn tiende plaats in Melbourne.
Norris was in de training nog veruit de snelste, maar liet het een beetje liggen in de sprintkwalificatie. Hij brak ook zijn laatste vliegende ronde af, waardoor hij geen aanval meer deed op de tijd van Hamilton.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel kon amper geloven dat ze zilver had gewonnen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham. "Dit betekent heel veel. Het was een spannende meerkamp en ik was zo zenuwachtig dat ik twee nachten niet heb kunnen slapen, omdat ik wist dat ik een medaillekandidate was. Ik wilde het zo goed doen", zei ze na afloop.
19 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse sprinters op de 4x100 meter estafette hebben op de EK atletiek in Birmingham net geen medaille kunnen winnen. Daniljo Vriendwijk, Jozuah Revierre, Xavi Mo-Ajok en Elvis Afrifa liepen ondanks vlotlopende wissels naar de vierde plaats in 38,98. Groot-Brittannië won het goud in 38,45, Duitsland behaalde het zilver in 38,64 en België pakte het brons in 38,70.
22 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen heeft voor een enorme stunt gezorgd op de EK atletiek in Birmingham door naar het goud te lopen.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Mike Foppen heeft de 10.000 meter op de EK atletiek in Birmingham niet afgemaakt. De atleet uit Nijmegen, die zichzelf kansen op een medaille toedichtte, stapte uit na ongeveer 6000 meter. Hij liep op dat moment nog mee in de kopgroep. Het was onduidelijk wat er aan de hand was.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Lieke Klaver heeft brons veroverd op de 400 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De Nederlandse topatlete was in de finale niet in staat tot een stunt. De Noorse Henriette Jæger won het goud in 49,04 seconden, de Poolse Natalia Bukowiecka rende naar het zilver in 50,04. Klaver klokte 50,15.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel heeft op de EK atletiek in Birmingham het zilver gewonnen op de zevenkamp. De 28-jarige atlete uit Deventer stond al tweede na zes onderdelen, maar kon op de afsluitende 800 meter de Ierse Kate O'Connor niet meer van de eerste plaats stoten.
2 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Marrit Steenbergen heeft op de 100 meter rugslag bij de EK zwemmen haar vierde zilveren medaille gewonnen. De 26-jarige Friezin finishte in de finale in het Olympic Aquatic Centre van Parijs in 58,46 ruim achter de Française Mary-Ambre Moluh, die won in een nieuw Europees record van 57,94. Haar landgenote Pauline Mahieu pakte het brons in 58,77.
2 uur geleden