Hamilton overwoog laatste races voor Mercedes niet te rijden
LAS VEGAS (ANP/RTR) - Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton overwoog na de voor hem teleurstellend verlopen Grote Prijs van Brazilië in de Formule 1 serieus om zijn laatste drie races voor Mercedes niet meer te rijden. "Het voelde toen alsof ik na dat weekend niet meer terug wilde komen, maar ik denk dat dat logisch is. Het is frustrerend als je zo'n slecht seizoen hebt, waarvan ik er nooit meer een hoop te hebben", zei de 39-jarige Brit op een persconferentie in Las Vegas.
Hamilton, die volgend seizoen overstapt naar Ferrari, uitte begin deze maand na zijn tiende plek in São Paulo zijn frustraties via de teamradio. "Als dit de laatste keer is dat ik mijn opwachting heb mogen maken, dan is het zonde dat het zo slecht was, maar ik ben blij voor jullie." Zijn team gaf daarna aan dat Hamilton iets anders bedoelde, maar de coureur zei in Las Vegas dat hij er wel degelijk zo over dacht.
"Maar nu ben ik er mentaal beter aan toe dan op elk ander moment dit seizoen. Ik ga er nog steeds vol voor. Ik heb een team waar ik nog steeds van hou en ook al ga ik weg, ik wil ervoor zorgen dat ik ze het beste geef wat ik kan in de volgende races."
Hamilton verlaat Mercedes na twaalf seizoenen en zes wereldtitels. Met in totaal zeven kampioenschappen is de Brit samen met Michael Schumacher recordhouder in de Formule 1.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
19 minuten geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.
37 minuten geledenGUANGZHOU (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben ook hun tweede Pro League-duel met gastland China overtuigend gewonnen. De olympisch kampioen versloeg de verliezend finalist van 2024 in Parijs met 6-1. Felice Albers en Marijn Veen scoorden in Guangzhou ieder twee keer, Frédérique Matla en Yibbi Jansen één keer.
39 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft zich op de Olympische Spelen geplaatst voor de achtste finales op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse zette in de twee kwalificatieruns op het Livigno Snow Park tijden neer van 46,22 en 47,41 seconden. Met een totaaltijd van 1.33,63 eindigde ze als achtste van de 32 deelnemers.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
19 uur geleden