Hamilton overwoog laatste races voor Mercedes niet te rijden
LAS VEGAS (ANP/RTR) - Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton overwoog na de voor hem teleurstellend verlopen Grote Prijs van Brazilië in de Formule 1 serieus om zijn laatste drie races voor Mercedes niet meer te rijden. "Het voelde toen alsof ik na dat weekend niet meer terug wilde komen, maar ik denk dat dat logisch is. Het is frustrerend als je zo'n slecht seizoen hebt, waarvan ik er nooit meer een hoop te hebben", zei de 39-jarige Brit op een persconferentie in Las Vegas.
Hamilton, die volgend seizoen overstapt naar Ferrari, uitte begin deze maand na zijn tiende plek in São Paulo zijn frustraties via de teamradio. "Als dit de laatste keer is dat ik mijn opwachting heb mogen maken, dan is het zonde dat het zo slecht was, maar ik ben blij voor jullie." Zijn team gaf daarna aan dat Hamilton iets anders bedoelde, maar de coureur zei in Las Vegas dat hij er wel degelijk zo over dacht.
"Maar nu ben ik er mentaal beter aan toe dan op elk ander moment dit seizoen. Ik ga er nog steeds vol voor. Ik heb een team waar ik nog steeds van hou en ook al ga ik weg, ik wil ervoor zorgen dat ik ze het beste geef wat ik kan in de volgende races."
Hamilton verlaat Mercedes na twaalf seizoenen en zes wereldtitels. Met in totaal zeven kampioenschappen is de Brit samen met Michael Schumacher recordhouder in de Formule 1.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
13 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
16 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
18 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
23 uur geleden