Hamilton over Silverstone-crash: ik zou weer zo rijden
BOEDAPEST (ANP) - Lewis Hamilton heeft de verwijten van Max Verstappen en Red Bull dat zijn gedrag na de zege op Silverstone respectloos was, weggewuifd. De zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 benadrukte bovendien dat hij de manoeuvre waardoor zijn Nederlandse rivaal van de baan vloog en crashte, precies zo weer zou maken.
"Ik zou niets veranderen", zei de Britse Mercedes-coureur over zijn rijstijl tijdens een persconferentie in Boedapest in de aanloop naar de Grote Prijs van Hongarije. Op de Hungaroring is zondag de laatste WK-race voor de zomerstop. Voor Hamilton en Verstappen staat het weerzien daar niet alleen in het teken van de gang van zaken op Silverstone maar gaat het vooral om de eerste plaats in de rangschikking. Verstappen staat nog maar acht punten voor.
"Ik denk dat alles wat er te zeggen viel al bij de vorige race is gezegd", trapte Hamilton plichtmatig af bij het vragenrondje. "Geen van ons wil dat een andere coureur gewond raakt", wilde de titelverdediger volgens nog wel kwijt. Door zijn toedoen knalde Verstappen vlak na de start van de Britse GP met een noodgang in de bandenstapel en moest ter controle naar een ziekenhuis.
Dat Hamilton zijn zege, ondanks de 10 seconden tijdstraf, uitbundig vierde na afloop, schoot bij Verstappen en de mensen van Red Bull danig in het verkeerde keelgat. "Het is een kwestie van weten en niet weten", zei Hamilton over zijn feestje na de finish. Op dat moment wist hij niet dat Verstappen naar het ziekenhuis was gebracht. Daarbij was het zijn "thuisrace" en een "monumentaal moment" voor het Mercedes-team.
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een opzienbarende rentree gemaakt op de atletiekbaan. De 21-jarige atleet uit Oosterhout won na acht maanden blessureleed zijn eerste wedstrijd, de 800 meter. Hij liep ook nog eens de derde Nederlandse tijd ooit met 1.43,83. Alleen Bram Som (Nederlands recordhouder met 1.43,45) en Rob Druppers (1.43,56) waren sneller.
23 minuten geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het thuispubliek bij de FBK Games verwend met een overwinning op haar nieuwe atletieknummer, de 800 meter. De 26-jarige Amersfoortse snelde op de snikhete kunststofbaan in Hengelo naar de zege in een tijd van 1.57,41.
1 uur geledenHENGELO (ANP) - Jonas Phijffers heeft bij de FBK Games in Hengelo evenals vorig jaar de 400 meter gewonnen. De atleet uit Hellendoorn noteerde 44,84 seconden, zijn beste tijd van dit seizoen en in de buurt van zijn persoonlijk record van 44,71.
1 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver is bij de FBK Games in Hengelo als derde geëindigd op de 400 meter. De Nederlandse sprinttroef moest de Egyptische Bassant Hemida en de Ierse Sharlene Mawdsley voor laten gaan. Klaver noteerde 50,60 seconden en slaagde er opnieuw niet in onder de grens van 50 seconden te duiken. Hemida won in 50,10, Mawdsley liep 50,14.
1 uur geledenBRNO (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Marc Márquez heeft in de Grote Prijs van Tsjechië zijn tweede zege op rij geboekt in de MotoGP. Zo profiteerde de 33-jarige Spanjaard optimaal van het ontbreken van WK-leider Marco Bezzecchi, die was geschorst na een incident met de marshals op het Automotodrom Brno zaterdag. Bezzecchi heeft nog een voorsprong van 8 punten op de Spanjaard Jorge Martín, die als negende eindigde. Márquez staat vierde.
2 uur geledenHENGELO (ANP) - Nadine Visser heeft haar tiende optreden op de FBK Games bekroond met de winst op de 100 meter horden. De 31-jarige Noord-Hollandse atlete klokte 12,52 seconden. De Amerikaanse Alia Armstrong werd tweede in 12,60.
2 uur geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft voor de derde keer de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Zwitserse van Movistar won na de tijdrit van zaterdag ook de slotetappe van zondag. In Villars-sur-Ollon werden Cédrine Kerbaol en Kasia Niewiadoma tweede en derde op een klein verschil met Reusser. Femke de Vries werd vijfde op 1.01 minuut. Ook Megan Arens en Nina Buijsman eindigden in de top 10 van de daguitslag.
4 uur geleden