Hamilton op drie wielen naar de zege: 'hart bonkte in mijn keel'
SILVERSTONE (ANP) - Lewis Hamilton had zoiets niet eerder meegemaakt, een lekke band in de laatste ronde van een Formule 1-race. De Brit had het geluk dat zijn voorsprong in de Grote Prijs van Groot-Brittannië zo groot was, dat hij op drie wielen alsnog naar de zege reed en de 87e GP-overwinning in zijn carrière binnensleepte. "O mijn God, wat was het ver naar de finish. Ik kreeg die auto bijna niet meer door de laatste twee bochten gestuurd. Echt, mijn hart bonkte in mijn keel", zei de zesvoudig wereldkampioen na afloop.
Hamilton snapte er weinig van. De kopman van Mercedes schrok wel toen hij hoorde via de boordradio dat zijn teamgenoot Valtteri Bottas een lekke band had gekregen, maar bij hem leek er weinig aan de hand. "Ik zag eigenlijk niets vreemds aan de banden, maar toen ik in die laatste ronde merkte dat het ineens ook hard achteruit ging, sloeg de angst me om het hart. Ik heb gebeden om de finish te halen. Ik heb dit nog nooit meegemaakt."
Al met al bouwde hij met zijn derde zege van dit seizoen zijn voorsprong in het kampioenschap verder uit. Hij staat al op 88 punten, terwijl teamgenoot Bottas op de tweede plaats met 58 punten al 30 punten minder heeft. Max Verstappen bezet stevig de derde plaats met 52 punten.
Hamilton komt steeds dichter bij zijn doel en dat is het record van zeven wereldtitels van Michael Schumacher evenaren en diens record van 91 GP-zeges verbeteren. Nog vijf te gaan voor Hamilton.
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
13 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
15 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
21 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
2 dagen geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
2 dagen geleden