Hamilton op drie wielen naar de zege: 'hart bonkte in mijn keel'
SILVERSTONE (ANP) - Lewis Hamilton had zoiets niet eerder meegemaakt, een lekke band in de laatste ronde van een Formule 1-race. De Brit had het geluk dat zijn voorsprong in de Grote Prijs van Groot-Brittannië zo groot was, dat hij op drie wielen alsnog naar de zege reed en de 87e GP-overwinning in zijn carrière binnensleepte. "O mijn God, wat was het ver naar de finish. Ik kreeg die auto bijna niet meer door de laatste twee bochten gestuurd. Echt, mijn hart bonkte in mijn keel", zei de zesvoudig wereldkampioen na afloop.
Hamilton snapte er weinig van. De kopman van Mercedes schrok wel toen hij hoorde via de boordradio dat zijn teamgenoot Valtteri Bottas een lekke band had gekregen, maar bij hem leek er weinig aan de hand. "Ik zag eigenlijk niets vreemds aan de banden, maar toen ik in die laatste ronde merkte dat het ineens ook hard achteruit ging, sloeg de angst me om het hart. Ik heb gebeden om de finish te halen. Ik heb dit nog nooit meegemaakt."
Al met al bouwde hij met zijn derde zege van dit seizoen zijn voorsprong in het kampioenschap verder uit. Hij staat al op 88 punten, terwijl teamgenoot Bottas op de tweede plaats met 58 punten al 30 punten minder heeft. Max Verstappen bezet stevig de derde plaats met 52 punten.
Hamilton komt steeds dichter bij zijn doel en dat is het record van zeven wereldtitels van Michael Schumacher evenaren en diens record van 91 GP-zeges verbeteren. Nog vijf te gaan voor Hamilton.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
14 uur geleden