Hamilton: noodzakelijk om teams die te veel uitgeven te straffen
SUZUKA (ANP) - Lewis Hamilton vindt dat teams die het budgetplafond in de Formule 1 overschrijden gestraft moeten worden. Volgens nog onbevestigde berichten zouden twee renstallen afgelopen jaar meer hebben uitgegeven dan de maximaal toegestane 145 miljoen dollar voor de bouw en ontwikkeling van hun raceauto's. Bij Red Bull, het team van wereldkampioen Max Verstappen, zou zelfs sprake zijn van een forse overschrijding.
"Ik denk dat het absoluut noodzakelijk is voor de transparantie om te straffen", zegt zevenvoudig wereldkampioen Hamilton, die afgelopen seizoen in de strijd om de wereldtitel in de laatste ronde van de laatste race werd afgetroefd door Verstappen. De 37-jarige Brit benadrukt dat hij niet weet of teams daadwerkelijk de regels hebben overtreden. "Ik ben blij dat ons team in ieder geval erg streng is. Het zou slecht zijn voor de sport als er geen actie wordt ondernomen als er wel sprake is van een overtreding."
Zijn teambaas bij Mercedes, Toto Wolff, had zich eerder al uitgelaten over de kwestie. "Dat kostenplafond is een van de belangrijkste regels die is ingevoerd om een eerlijker speelveld te creëren. Het is van groot belang dat deze regels worden nageleefd", aldus Wolff. Teambaas Christian Horner van Red Bull noemde de aantijgingen "lasterlijk".
Sancties
Op overtredingen van de financiële regels staan sancties, die in zwaarte variëren van een boete of puntenaftrek tot in het ergste geval uitsluiting van de Formule 1. De internationale autosportfederatie FIA zou de resultaten van een onderzoek deze week naar buiten brengen, maar dat is verplaatst naar maandag. "Ik had eigenlijk verwacht dat de resultaten woensdag al kwamen. Ik hoop maar dat het vertraagd is omdat ze de zaak erg serieus nemen", aldus Hamilton.
Volgens George Russell, de teamgenoot van Hamilton, zou Mercedes "meer hebben gepresteerd als het meer geld te besteden had". Volgens hem moeten teams die meer hebben uitgegeven dat een seizoen later compenseren. "En waarschijnlijk iets meer als straf", aldus de Brit.
Eerlijke behandeling
Russell wacht de resultaten af alvorens hij zich waagt aan verwijtende uitspraken. "Je moet een zekere mate van vertrouwen hebben, anders schudt het alles op wat in de racewereld bestaat", aldus Russell. "We willen eerlijk behandeld worden als we tegen anderen racen. We willen kunnen vertrouwen op de regels."
Dit weekend wordt de Grote Prijs van Japan verreden. Verstappen kan in Suzuka zijn tweede wereldtitel veroveren. De Nederlander wilde zich donderdag niet uitlaten over de budgetkwestie. "Ik houd me niet bezig met dit soort zaken. Ik laat het aan de teams over om dat uit te zoeken."
Meer uit Sport
LUSAIL (ANP) - Max Verstappen moet zondag een beroep doen op geluk om nog zicht te houden op de wereldtitel in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull zette in de kwalificatierace voor de Grote Prijs van Qatar de derde tijd neer. Hij was op het Lusail International Circuit minder snel dan de McLaren-rijders Oscar Piastri en Lando Norris.
11 uur geledenDORDRECHT (ANP) - De Nederlandse shorttrackvrouwen hebben bij de World Tour-wedstrijd in Dordrecht de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot bleven in de Sportboulevard het Italiaanse team voor. Het brons ging naar de Verenigde Staten.
14 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen is als vierde gefinisht in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde achter zijn rivalen Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en liep in de titelstrijd weer wat meer achterstand op.
16 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is als vijfde geëindigd op de 1500 meter van de wereldbekerwedstrijd in Dordrecht. Hij bood lang goed partij aan de Canadese favoriet William Dandjinou, maar moest zich gewonnen geven toen hij bijna ten val kwam. Dandjinou schreef de wedstrijd op zijn naam.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is gewond geraakt door een aanrijding met een automobilist die volgens haar bezig was met zijn telefoon achter het stuur. Op beelden op TikTok laat ze een wond op haar kin en opengeschaafde arm zien.
18 uur geledenJEDDAH (ANP) - De Franse rallyrijder Sébastien Ogier is voor de negende keer wereldkampioen geworden. Hij eindigde als derde in een wedstrijd in Saudi-Arabië en passeerde zijn concurrent Elfyn Evans in het algemeen klassement. De Brit kwam niet verder dan een zesde plaats. De Belg Thierry Neuville schreef de rally van Saudi-Arabië op zijn naam.
18 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - Daniil Medvedev is super gemotiveerd voor zijn wedstrijd op zaterdag tegen Tallon Griekspoor op een invitatietoernooi Northern Palmyra Trophies in Sint-Petersburg. "Ik benader dit evenement als een grandslamtoernooi", zei de beste tennisser van Rusland op een persconferentie.
20 uur geleden