Hamilton: nieuwe asfaltlaag circuit Istanbul 'geldverspilling'
ISTANBUL (ANP) - Zesvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton had na de trainingen bij de Grote Prijs van Turkije geen goed woord over voor het circuit in Istanbul. "Geldverspilling", noemde de Brit de aanleg van een nieuwe asfaltlaag. "Het is zo'n prachtig circuit, ik begrijp echt niet waarom ze miljoenen hebben uitgegeven voor een nieuw asfaltdek. We reden op een ijsbaan, het was gewoon beangstigend."
Hamilton durfde in trainingen nauwelijks vaart te maken, uit angst voor glijpartijen en mogelijk schade. "De banden hadden totaal geen grip. Het asfalt glom helemaal, alsof er natte plekken lagen. Het leek wel of de olie uit het teer sijpelde. Echt, ze hadden kunnen volstaan met een schoonmaakbeurt van de oude asfaltlaag in plaats van deze geldverspilling. Het was shit met hoofdletter S", aldus de coureur van Mercedes, die zondag zijn zevende wereldtitel kan veroveren en daarmee recordhouder Michael Schumacher evenaart.
Race-promotor Vural Ak hoorde de klaagzangen aan van de coureurs, onder wie ook die van Max Verstappen. De Limburger van Red Bull suggereerde grappend spikes op de banden te zetten om de grip te vergroten.
"We mochten van de officials niet voorafgaande aan de Grote Prijs auto's laten rijden op het nieuwe asfalt. De coureurs moesten hun eigen lijnen maken op de baan", verdedigde Ak zich. "Vandaar dat het asfalt nu extra glad is."
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
10 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
11 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
11 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
12 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
13 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
13 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
18 uur geleden