Hamilton neemt schuld op zich voor botsing met Alonso
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Lewis Hamilton heeft de schuld op zich genomen voor zijn botsing met Fernando Alonso in de eerste ronde van de Grote Prijs van België. De twee oud-wereldkampioenen in de Formule 1 raakten elkaar in de chicane na Kemmel Straight, het lange rechte stuk op het circuit van Spa-Francorchamps. Hamilton kwam even los van de grond toen hij met een achterwiel van zijn Mercedes over het voorwiel van de Alpine van Alonso reed.
"Het was absoluut mijn fout", zei de 37-jarige Brit. "Ik zag hem niet, hij zat in mijn blinde hoek. Ik heb mijn verontschuldigingen aangeboden. Ik probeerde hem buitenom in te halen. Ik liet echter niet genoeg ruimte over en daar heb ik de prijs voor betaald. Het gebeurde niet met opzet, het was erg ongelukkig. Dit is racen." Hamilton moest zijn kapotte Mercedes na de botsing met Alonso aan de kant zetten. Het betekende zijn eerste uitvalbeurt dit seizoen.
Idioot
De 41-jarige Spanjaard noemde Hamilton over de boordradio een "idioot". Alonso: "Hij gooide vanaf de buitenkant de deur dicht. Deze man weet alleen hoe hij moet racen als hij vooraan start."
De Alpine-coureur, die als vijfde finishte, was na afloop een stuk milder. "Ik was verrast door wat hij deed. Hij dacht waarschijnlijk dat ik er niet meer was. In het heetst van de strijd probeer je een slipstream te pakken, laat te remmen en dan de bocht in te sturen. Soms kan je dan niet goed inschatten waar de andere auto zich bevindt. Maar goed, ik ben in zulke situaties normaal gesproken wat voorzichtiger dan hij nu was. Het is goed van hem dat hij hiervoor de verantwoordelijkheid nam nadat hij de beelden had gezien."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
1 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
8 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
12 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
14 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
15 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
18 uur geleden