Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton na positieve coronatest niet in GP Sakhir

Hamilton na positieve coronatest niet in GP Sakhir

BAHREIN (ANP) - Lewis Hamilton ontbreekt zondag in de Grote Prijs van Sakhir, de tweede wedstrijd op het circuit in Bahrein. De zevenvoudig wereldkampioen van Mercedes is positief getest op Covid-19. "Hij is maandag wakker geworden met lichte symptomen en hoorde tegelijkertijd dat iemand, met wie hij voordat hij vorige week naar Bahrein afreisde contact had gehad, positief was getest", lichtte zijn renstal Mercedes toe. Hamilton heeft daarop ook een test ondergaan met een positief resultaat. "Dat is naderhand bevestigd met nog een test", aldus Mercedes.

De 35-jarige Brit is in quarantaine geplaatst en verkeert, zo meldt zijn team, buiten de lichte klachten in goede gezondheid. Hamilton is de derde rijder in de Formule 1 die positief is getest op het coronavirus. Eerder overkwam dat de Mexicaan Sergio Pérez in augustus voor de 70th Anniversary Grand Prix op Silverstone en de Canadees Lance Stroll na de Grote Prijs van de Eifel in Duitsland.

Hamilton won zondag nog de Grote Prijs van Bahrein, voor Max Verstappen. Zijn zevende wereldtitel haalde de Brit eerder in Turkije al binnen. Er volgen nog twee grands prix.

Vervanger

De organisatie van de Formule 1 verklaarde dat Hamilton de afgelopen week drie keer was getest, zoals het protocol rond een raceweekeinde voorschrijft. Telkens, de laatste keer op zondag, was het resultaat negatief geweest.

Mercedes zal zo snel mogelijk bekendmaken wie Hamilton vervangt voor de komende grand prix. Testrijders bij de renstal zijn de Belg Stoffel Vandoorne en de Mexicaan Esteban Gutiérrez.

Meer uit Sport

Judoka's Catharina en Spijkers grijpen brons in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka's Simeon Catharina en Jur Spijkers hebben brons overgehouden aan de Grand Slam in Tbilisi. Het zijn de tweede en derde Nederlandse medailles bij het toernooi in Georgië. Eerder won Joanne van Lieshout zilver.

48 minuten geleden
Groenewegen sprint in GP Monseré naar derde seizoenszege

ROESELARE (ANP) - Dylan Groenewegen heeft zijn tweede zege in drie dagen behaald. Na de winst in de Bredene Koksijde Classic van afgelopen vrijdag was de sprinter van United Rose Rockets ook de snelste in de Grote Prijs Jean-Pierre Monseré. Groenewegen passeerde met zijn sprint na 202,5 kilometer tussen Torhout en Roeselare de vluchters Simon Dehairs uit België en Kamil Malecki uit Polen.

1 uur geleden
Visser met seriewinst naar halve finales 60 meter horden op WK

TORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.

3 uur geleden
Dokter ook na drie onderdelen eerste op vijfkamp bij WK indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter bezet ook na het derde onderdeel de eerste plek op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster stootte de kogel naar 13,92 meter en die afstand was net voldoende om de Amerikaanse Anna Hall en de Ierse Kate O'Connor voor te blijven in de tussenstand. Het verschil in punten is klein.

3 uur geleden
Klaver leidt estafetteploeg op WK indoor naar finale 4x400 meter

TORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.

5 uur geleden
Estafettemannen als snelsten naar finale 4x400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.

6 uur geleden
LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

16 uur geleden