Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton moet nog wennen aan Ferrari: andere rijstijl vereist

Hamilton moet nog wennen aan Ferrari: andere rijstijl vereist

MELBOURNE (ANP) - Lewis Hamilton werkte zijn eerste trainingsdag in een Ferrari af in de schaduw van zijn teamgenoot Charles Leclerc. De zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 was in beide trainingen voor de openingsrace in Melbourne ongeveer een halve seconde langzamer dan Leclerc, die in de tweede sessie de snelste van allemaal was. De 40-jarige Brit zei na afloop dat hij nog moet wennen.

"De auto voelt niet slecht aan of zo, maar vereist een andere manier van rijden. Ik moet mijn rijstijl aanpassen", zei Hamilton bij Sky Sports. Hij maakte eind vorig jaar na twaalf succesvolle seizoenen bij Mercedes de overstap naar Ferrari. Daar heeft hij de plek overgenomen van de Spanjaard Carlos Sainz, die vanaf dit seizoen rijdt voor Williams.

Hamilton moet Ferrari aan de eerste wereldtitel sinds 2007 helpen, maar vooralsnog is Leclerc sneller. "De auto voelt op dit circuit heel anders dan ik ooit heb meegemaakt. Het was fantastisch om te rijden en ik heb ook genoten, maar ik moest er in de eerste training (twaalfde tijd) even inkomen. De tweede training (vijfde tijd) was zeker iets beter, maar ik ben aan het opbouwen. Ik zal beetje bij beetje harder gaan."

Meer uit Sport

Basketballer LeBron James denkt na over toekomst na uitschakeling

MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James neemt tijd om na te denken over zijn toekomst na de uitschakeling in de eerste ronde van de play-offs met Los Angeles Lakers. De kampioen van 2020 verloor donderdagochtend het uitduel met Minnesota Timberwolves (103-96), de beslissende vierde nederlaag in vijf duels.

38 minuten geleden
Vijf Nederlanders in hoofdschema van Roland Garros

PARIJS (ANP) - Er staan dit jaar vijf Nederlanders bij de mannen en de vrouwen in het hoofdtoernooi van Roland Garros. Geen van die vijf tennissers komt nu voor plaatsing bij de eerste 32 in aanmerking. Tallon Griekspoor is als nummer 37 de hoogst genoteerde Nederlander. Bij de mannen zijn verder Botic van de Zandschulp en Jesper de Jong rechtstreeks toegelaten op het gravel van Parijs. Bij de vrouwen staan Suzan Lamens en Arantxa Rus in het hoofdschema. Het toernooi wordt van 25 mei tot en met 8 juni gespeeld in de Franse hoofdstad.

14 uur geleden
Grote Prijs van Mexico-Stad zeker tot 2028 op kalender Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - De Grote Prijs van Mexico-Stad blijft nog drie jaar langer op de Formule 1-kalender. Het contract met het Autódromo Hermanos Rodríguez is verlengd tot en met 2028. De race vindt dit jaar plaats op 26 oktober. Het circuit ligt op 2200 meter hoogte en is 4,4 kilometer lang.

14 uur geleden
Wielrenner Kragh Andersen terug na verwijdering goedaardige tumor

FRANKFURT (ANP) - Wielrenner Sören Kragh Andersen keert na een onderbreking van ruim een half jaar terug in het peloton. De Deen onderging eerder dit jaar een operatie aan een goedaardige tumor in zijn balzak. Zijn ploeg meldt op X dat Kragh Andersen donderdag deelneemt aan de Duitse koers Eschborn-Frankfurt, een wedstrijd die hij in 2023 nog won.

15 uur geleden
Sinner overwoog begin dit jaar langdurig met tennis te stoppen

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft aan het begin van het jaar overwogen om langdurig te stoppen met tennis. Dat zei de Italiaanse tennisser in een interview met de Italiaanse zender Rai. Sinner keert komende week in Rome terug op de tennisbaan na een schorsing van drie maanden wegens een positieve dopingtest.

18 uur geleden
Poolse tennisster Swiatek naar halve finale in Madrid

MADRID (ANP) - Iga Swiatek heeft de halve finale bereikt van het tennistoernooi in Madrid. De Poolse won op het gravel van La Caja Mágica in drie sets van de Amerikaanse Madison Keys: 0-6 6-3 6-2. De 23-jarige Swiatek is de huidige nummer 2 van de wereldranglijst. Ze stuit nu op de winnares van de partij tussen Mirra Andrejeva en Coco Gauff.

19 uur geleden
Bol loopt 400 meter horden bij Diamond League in Monaco

MONACO (ANP) - Femke Bol start op 11 juli op de 400 meter horden bij de Diamond League van Monaco. De atlete meldt zelf op Instagram dat ze terugkeert op het evenement waar ze in augustus 2020 voor de eerste keer haar opwachting in de Diamond League maakte. Ze eindigde toen als derde op de 400 meter.

1 dag geleden