Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton maakt zich zorgen om volle tribunes in Formule 1

Hamilton maakt zich zorgen om volle tribunes in Formule 1

SPIELBERG (ANP/DPA) - Lewis Hamilton maakt zich zorgen om de terugkeer van het publiek in de Formule 1. Bij de Grote Prijs van Oostenrijk gelden komend weekeinde geen restricties meer wat betreft de toeschouwers. De tribunes rond de Red Bull Ring in Spielberg zullen dan ook volstromen met in totaal 140.000 racefans.

"Ik ben altijd wat voorzichtiger, ik zou het langzaam opbouwen in plaats van direct weer vol gas te geven", zei de zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1. Afgelopen weekeinde, toen op de Red Bull Ring de Grote Prijs van Stiermarken werd verreden, golden er nog restricties wat betreft de toeschouwerscapaciteit. Er waren 15.000 bezoekers welkom.

Silverstone kondigde onlangs aan dat volgende maand bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië (18 juli) de tribunes weer vol mogen zitten. De Britten rekenen tijdens het GP-weekeinde dagelijks op 150.000 bezoekers.

"Ik wil ook niet te negatief zijn", aldus Hamilton, de belangrijkste rivaal van Max Verstappen in de strijd om de wereldtitel. "Ik ben blij dat we weer voor de beste fans ter wereld gaan racen. Maar ik maak me wel zorgen om de situatie." De Delta-variant van het coronavirus zorgt ervoor dat het aantal besmettingen in Groot-Brittannië weer snel stijgt.

Hamilton miste vorig jaar de Grote Prijs van Sakhir, omdat hij positief had getest op het coronavirus. De 36-jarige Brit van Mercedes was toen al verzekerd van de wereldtitel. Hij heeft nu in het WK-klassement 18 punten achterstand op Verstappen.

Meer uit Sport

Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

1 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

2 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

5 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

6 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

8 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

8 uur geleden
Lamens buigt voor Poolse en mist hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.

9 uur geleden