Hamilton maakt deelnemersveld Formule 1 voor 2021 rond
SAKHIR (ANP) - Nu Lewis Hamilton eindelijk zijn handtekening heeft gezet bij Mercedes, is het deelnemersveld voor het nieuwe Formule 1-seizoen rond. Alle teams hebben hun rijders voor 2021 bevestigd. Wereldkampioen Hamilton, die maandenlang onderhandelde met Mercedes, vormt weer een duo met de Fin Valtteri Bottas. Het seizoen begint op 28 maart met de Grote Prijs van Bahrein op het circuit van Sakhir.
Max Verstappen heeft bij Red Bull de Mexicaan Sergio Pérez als nieuwe teamgenoot gekregen. Pérez, die de afgelopen jaren voor Racing Point reed, vervangt de Thai Alexander Albon. Bij McLaren, dat vorig jaar als derde eindigde in het WK voor constructeurs, heeft de Brit Lando Norris gezelschap gekregen van Daniel Ricciardo. De Australiër vervangt de naar Ferrari overgestapte Carlos Sainz. Die Spanjaard, nu teamgenoot van de Monegask Charles Leclerc, heeft bij de Italiaanse renstal de plek overgenomen van Sebastian Vettel. De viervoudig wereldkampioen uit Duitsland is overgestapt naar het team van Aston Martin, dat voorheen Racing Point heette. Vettel treft daar de Canadees Lance Stroll.
Bij de renstal van Renault, dat verder gaat als Alpine F1, is de plek van de vertrokken Ricciardo overgenomen door de teruggekeerde Fernando Alonso. De 39-jarige Spanjaard, wereldkampioen in 2005 en 2006, is na twee jaar terug in de Formule 1. Alonso vormt bij Alpine het rijdersduo met de Fransman Esteban Ocon.
Haas gaat met twee debutanten het nieuwe seizoen in: de Duitser Mick Schumacher en Nikita Mazepin uit Rusland. Bij AlphaTauri krijgt de Japanner Yuki Tsunoda een kans in de Formule 1. Tsunoda, die Daniil Kviat vervangt, is de teamgenoot van Pierre Gasly. Bij Alfa Romeo (Kimi Räikkönen en Antonio Giovinazzi) en Williams (George Russell en Nicholas Latifi) veranderde net als bij Mercedes niets aan de samenstelling van het rijdersduo.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
36 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
39 minuten geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
1 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
16 uur geleden