Hamilton maakt deelnemersveld Formule 1 voor 2021 rond
SAKHIR (ANP) - Nu Lewis Hamilton eindelijk zijn handtekening heeft gezet bij Mercedes, is het deelnemersveld voor het nieuwe Formule 1-seizoen rond. Alle teams hebben hun rijders voor 2021 bevestigd. Wereldkampioen Hamilton, die maandenlang onderhandelde met Mercedes, vormt weer een duo met de Fin Valtteri Bottas. Het seizoen begint op 28 maart met de Grote Prijs van Bahrein op het circuit van Sakhir.
Max Verstappen heeft bij Red Bull de Mexicaan Sergio Pérez als nieuwe teamgenoot gekregen. Pérez, die de afgelopen jaren voor Racing Point reed, vervangt de Thai Alexander Albon. Bij McLaren, dat vorig jaar als derde eindigde in het WK voor constructeurs, heeft de Brit Lando Norris gezelschap gekregen van Daniel Ricciardo. De Australiër vervangt de naar Ferrari overgestapte Carlos Sainz. Die Spanjaard, nu teamgenoot van de Monegask Charles Leclerc, heeft bij de Italiaanse renstal de plek overgenomen van Sebastian Vettel. De viervoudig wereldkampioen uit Duitsland is overgestapt naar het team van Aston Martin, dat voorheen Racing Point heette. Vettel treft daar de Canadees Lance Stroll.
Bij de renstal van Renault, dat verder gaat als Alpine F1, is de plek van de vertrokken Ricciardo overgenomen door de teruggekeerde Fernando Alonso. De 39-jarige Spanjaard, wereldkampioen in 2005 en 2006, is na twee jaar terug in de Formule 1. Alonso vormt bij Alpine het rijdersduo met de Fransman Esteban Ocon.
Haas gaat met twee debutanten het nieuwe seizoen in: de Duitser Mick Schumacher en Nikita Mazepin uit Rusland. Bij AlphaTauri krijgt de Japanner Yuki Tsunoda een kans in de Formule 1. Tsunoda, die Daniil Kviat vervangt, is de teamgenoot van Pierre Gasly. Bij Alfa Romeo (Kimi Räikkönen en Antonio Giovinazzi) en Williams (George Russell en Nicholas Latifi) veranderde net als bij Mercedes niets aan de samenstelling van het rijdersduo.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
8 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
5 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
14 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
16 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
19 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
21 uur geleden