Hamilton leert achter Verstappen veel over zijn concurrent
BARCELONA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft in de Grote Prijs van Spanje naar eigen zeggen heel veel geleerd over Max Verstappen. "Misschien wel meer dan in alle voorgaande races bij elkaar", zei de Britse coureur van Mercedes. Hamilton reed op het circuit van Barcelona vooral achter zijn Nederlandse rivaal aan, maar stond uiteindelijk wel op de hoogste trede van het podium.
"Het was een heel goede dag. Ik heb veel over Max geleerd. Ook in dat opzicht was het een goede race", aldus de zevenvoudig wereldkampioen, die dit seizoen meer dan ooit wordt uitgedaagd door de Nederlander. "Als je op de baan rijdt, zie je weer andere dingen. Ik heb hem in deze race van relatief dichtbij gevolgd en zo veel geleerd over zijn auto en hoe hij die gebruikt."
Teambaas Toto Wolff van Mercedes sprak eveneens van een leerzame dag. "Als je de andere auto en de andere coureur van zo dichtbij kan volgen, dan leer je meer. En dat kan een voordeel zijn", zei Wolff, zonder de namen van Verstappen en diens renstal Red Bull te noemen.
De Nederlandse kopman van Red Bull nam bij de start de eerste plaats over van de van poleposition vertrokken Hamilton. Verstappen reed het grootste deel van de race voorop, maar werd in de slotfase gepasseerd door de Brit die een uitgekiende bandenstrategie had. De achterstand van Verstappen op Hamilton in het WK-klassement liep op naar 14 punten, na vier van de 23 races.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev heeft de halve finales bereikt van het masterstoernooi van Shanghai. De 29-jarige Duitser, binnenkort de nieuwe nummer 1 op de wereldranglijst, rekende in twee sets af met de Australiër Alex De Minaur: 6-4 6-4. Zverev had de laatste twee ontmoetingen met De Minaur nog verloren, allebei in de Laver Cup.
7 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is als eerste ooit voor de vijfde keer wereldkampioen geworden op de keirin. De titelverdediger en olympisch kampioen laat daarmee de Britse legende Chris Hoy definitief achter zich. De 29-jarige Brabander kwam in de finale in Shanghai op het juiste moment buitenom aan de leiding en stond die niet meer af. De Duitser Maximilian Dörnbach veroverde het zilver, voor Shinji Nakano uit Japan.
30 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Wielerbond KNWU reageert bezorgd op de mogelijke angstcultuur bij de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL. Dat zegt Wouter Bos, voorzitter van de raad van toezicht, op de website van de bond.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Baanwielrenster Hetty van de Wouw is haar wereldtitel sprint kwijt. De 28-jarige Brabantse verloor in de kwartfinales in Shanghai beide heats van de Britse tweevoudig wereldkampioene Emma Finucane. In de eerste heat werd de titelverdedigster vlak voor de finish gepasseerd door Finucane. In de tweede heat slaagde Van de Wouw er niet in de leidende Finucane in te halen.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL herkent zich niet in de signalen van angstcultuur waar de NOS en wielerpodcast In De Waaier donderdag melding van maakten. "Dat ervaringen uiteenlopen, doet niets af aan de ernst van de verhalen die nu naar buiten komen. Daarom zullen we onafhankelijk laten onderzoeken hoe de teamcultuur in de praktijk wordt ervaren en in hoeverre die overeenkomt met de cultuur die wij nastreven", reageert de Nederlandse ploeg.
3 uur geledenOREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.
16 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.
19 uur geleden