Hamilton leert achter Verstappen veel over zijn concurrent
BARCELONA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft in de Grote Prijs van Spanje naar eigen zeggen heel veel geleerd over Max Verstappen. "Misschien wel meer dan in alle voorgaande races bij elkaar", zei de Britse coureur van Mercedes. Hamilton reed op het circuit van Barcelona vooral achter zijn Nederlandse rivaal aan, maar stond uiteindelijk wel op de hoogste trede van het podium.
"Het was een heel goede dag. Ik heb veel over Max geleerd. Ook in dat opzicht was het een goede race", aldus de zevenvoudig wereldkampioen, die dit seizoen meer dan ooit wordt uitgedaagd door de Nederlander. "Als je op de baan rijdt, zie je weer andere dingen. Ik heb hem in deze race van relatief dichtbij gevolgd en zo veel geleerd over zijn auto en hoe hij die gebruikt."
Teambaas Toto Wolff van Mercedes sprak eveneens van een leerzame dag. "Als je de andere auto en de andere coureur van zo dichtbij kan volgen, dan leer je meer. En dat kan een voordeel zijn", zei Wolff, zonder de namen van Verstappen en diens renstal Red Bull te noemen.
De Nederlandse kopman van Red Bull nam bij de start de eerste plaats over van de van poleposition vertrokken Hamilton. Verstappen reed het grootste deel van de race voorop, maar werd in de slotfase gepasseerd door de Brit die een uitgekiende bandenstrategie had. De achterstand van Verstappen op Hamilton in het WK-klassement liep op naar 14 punten, na vier van de 23 races.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
12 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
19 uur geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
20 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft voor het eerst de nationale titel op de weg veroverd. De 24-jarige renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een kleine 118 kilometer over een heuvelachtig parcours rondom Nijmegen Femke Markus in de sprint. Loes Adegeest werd op twintig seconden derde.
20 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen noemt de tweede plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1 een heel positief resultaat. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de zege laten aan de Brit George Russell in de Mercedes, maar hij bleef de andere Mercedes-coureur, kampioenschapsleider Kimi Antonelli uit Italiƫ nipt voor.
21 uur geleden