Hamilton laat kort van zich horen op Twitter
LONDEN (ANP) - Lewis Hamilton heeft zaterdag eindelijk weer eens iets van zich laten horen op sociale media. "Ik was weg, maar nu ben ik terug", twitterde de Britse Formule 1-coureur. Het was zijn eerste bericht op Twitter nadat Max Verstappen hem als wereldkampioen heeft onttroond.
Hamilton was dinsdag ook al even te zien in een kort filmpje van zijn team Mercedes op het Chinese internetplatform Weibo. Hamilton wenst de Chinezen een gelukkig nieuwjaar.
De 37-jarige Hamilton hulde zich sinds de laatste race in Abu Dhabi op 12 december in stilzwijgen. De coureur van Mercedes verloor daar de titelstrijd met Max Verstappen na een discutabele ingreep van de wedstrijdleiding tijdens de slotfase van de race.
Onderzoek
Hamilton vindt dat hem de titel onrechtmatig is afgenomen en de zevenvoudig wereldkampioen is zo ontdaan over de gebeurtenissen in Abu Dhabi, dat hij naar verluidt zelfs twijfelt of hij wel wil doorgaan in de Formule 1. Ondanks een doorlopend contract bij Mercedes van 2 jaar.
Volgens de Britse tv-zender Sky Sports neemt Hamilton pas een besluit over zijn toekomst in de Formule 1 nadat de uitkomsten van het onderzoek naar de slotfase van de laatste grand prix van vorig jaar in Abu Dhabi bekend zijn.
Open discussie
De Internationale Autosportfederatie FIA presenteert de uitkomsten van het bewuste onderzoek op 14 februari in Londen tijdens een bijeenkomst van de Formule 1-commissie. Die vindt plaats nadat er een "open discussie" is geweest met alle Formule 1-coureurs.
Meer uit Sport
LEICESTER (ANP) - Dartster Beau Greaves heeft als eerste vrouw ooit voor een negendarter getekend tijdens een toernooi van de PDC ProTour. De 22-jarige Britse presteerde dit tijdens een wedstrijd in Leicester tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft woensdag de nummer 10 van de wereldranglijst, Alexander Boeblik, verslagen en staat daardoor in de kwartfinales van het tennistoernooi in Dubai. De 29-jarige Nederlander had aan twee sets genoeg om de 28-jarige Kazach uit te schakelen: 6-3 7-6 (4). Griekspoor treft nu Jakub Mensik, de Tsjech die de Australiër Alexei Popyrin versloeg: 6-3 6-2. Mensik schakelde vorige week Jannik Sinner uit op het toernooi van Doha.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
18 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
21 uur geleden