Hamilton laat dit jaar een 'agressievere' coureur zien
SAKHIR (ANP) - Lewis Hamilton zal dit jaar een agressievere coureur zijn. "Jullie zullen het zien", zei de zevenvoudig wereldkampioen in Bahrein op de eerste trainingsdag van de Formule 1 in het nieuwe seizoen. Het was zijn antwoord op de vraag met welke instelling hij de concurrentiestrijd met Max Verstappen zou aangaan.
De coureur van Mercedes vocht vorig jaar een verbeten duel om de wereldtitel uit met Verstappen. Daarbij kwamen de twee ook meermaals op de baan met elkaar in aanraking. De rivalen begonnen aan de slotrace met evenveel punten. In die hectische Grand Prix van Abu Dhabi wist Verstappen Hamilton te onttronen als wereldkampioen door hem in de laatste ronde in te halen.
"Ik koester geen wrok", zei de 37-jarige Brit. "Zo zit ik niet in elkaar en zo benader ik het seizoen niet. Ik heb geen last om mee te nemen, want ik kan het verleden niet veranderen. Ik wil wel het beste uit mezelf halen."
Hamilton was na de testraces vorige week in Bahrein niet al te positief gestemd over de nieuwe Mercedes, die vanwege de nieuwe regels voor aerodynamica heel anders is gestroomlijnd. Hij vond de auto nog niet erg snel en herhaalde die woorden bij de trainingen voor de grand prix. "Ik hoop dat we een en ander geleerd hebben van de testraces en beter inzicht hebben gekregen in hoe we auto sneller kunnen maken, maar ik verwacht geen grote vooruitgang", zei hij. De Brit reed in de eerste vrije training de zevende tijd.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
16 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
2 dagen geleden