Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton krijgt helm Schumacher na evenaring record

Hamilton krijgt helm Schumacher na evenaring record

NÜRBURG (ANP) - Uit handen van Mick Schumacher heeft Lewis Hamilton na zijn overwinning op de Nürburgring een helm van Michael Schumacher gekregen. De 35-jarige Brit evenaarde met zijn zege in de Grote Prijs van de Eifel het recordaantal overwinningen van de Duitser in de Formule 1. "Geweldig om dit te krijgen", stamelde Hamilton met de rode helm van Schumacher in zijn handen. "Ik weet niet wat ik moet zeggen."

Schumacher had ruim 19 jaar het record in handen. Hij sloot zijn carrière af met 91 overwinningen en zeven wereldtitels in de Formule 1. Hamilton vierde op de Nürburgring zijn 91e zege en koerst onbedreigd af op wereldtitel nummer 7.

"Toen ik opgroeide, keek ik op tegen iemand die zo goed was, dat hij jaar in jaar uit iedere race domineerde met zijn team", zei Hamilton over Schumacher. "Hij was mijn idool. Toen ik net de pitstraat inreed, realiseerde ik me dat ik zijn record heb geëvenaard." De 35-jarige Brit ontving de rode helm waarmee 'Schumi' in zijn laatste jaren bij Mercedes reed uit handen van diens 21-jarige zoon Mick, die mogelijk volgend jaar debuteert in de Formule 1. "Een ongelooflijke eer om dit te krijgen", aldus Hamilton.

Meer uit Sport

Polman en Abbingh stoppen na WK handbal als internationals

DEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.

2 uur geleden
Honkballer Ohtani van Los Angeles Dodgers voor de vierde keer MVP

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.

5 uur geleden
Spaanse tennisser Alcaraz eindigt jaar als nummer 1 van de wereld

TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.

17 uur geleden
Oud-wielrenner Schleck wordt sportdirecteur vrouwenteam Lidl-Trek

LUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.

22 uur geleden
Unieke documentaire over Johan Cruijff op jubileum sterfdag

AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.

1 dag geleden
Zwaargewicht Anthony Joshua bokst in december tegen Jake Paul

MIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.

1 dag geleden
Sinner naar halve finales in Turijn na zege op Zverev

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.

1 dag geleden