Hamilton krijgt helm Schumacher na evenaring record
NÜRBURG (ANP) - Uit handen van Mick Schumacher heeft Lewis Hamilton na zijn overwinning op de Nürburgring een helm van Michael Schumacher gekregen. De 35-jarige Brit evenaarde met zijn zege in de Grote Prijs van de Eifel het recordaantal overwinningen van de Duitser in de Formule 1. "Geweldig om dit te krijgen", stamelde Hamilton met de rode helm van Schumacher in zijn handen. "Ik weet niet wat ik moet zeggen."
Schumacher had ruim 19 jaar het record in handen. Hij sloot zijn carrière af met 91 overwinningen en zeven wereldtitels in de Formule 1. Hamilton vierde op de Nürburgring zijn 91e zege en koerst onbedreigd af op wereldtitel nummer 7.
"Toen ik opgroeide, keek ik op tegen iemand die zo goed was, dat hij jaar in jaar uit iedere race domineerde met zijn team", zei Hamilton over Schumacher. "Hij was mijn idool. Toen ik net de pitstraat inreed, realiseerde ik me dat ik zijn record heb geëvenaard." De 35-jarige Brit ontving de rode helm waarmee 'Schumi' in zijn laatste jaren bij Mercedes reed uit handen van diens 21-jarige zoon Mick, die mogelijk volgend jaar debuteert in de Formule 1. "Een ongelooflijke eer om dit te krijgen", aldus Hamilton.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
21 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
22 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
23 uur geleden