Hamilton kan zijn kleinkinderen later weer iets moois vertellen
IMOLA (ANP) - Zelf kan hij over twee weken in Turkije zijn zevende wereldtitel binnenhalen, maar zondag op Imola vierde Lewis Hamilton al een uitbundig feest met zijn renstal Mercedes. Met de zoveelste 'één-twee' van Hamilton en Valtteri Bottas verzekerde Mercedes zich voor het zevende jaar op rij van de wereldtitel bij de constructeurs, een record in de Formule 1. "Ongelooflijk, zeven jaar achter elkaar zijn we kampioen", zei Hamilton. "Dat is iets wat ik op een dag aan mijn kleinkinderen ga vertellen."
Hamilton won de Grote Prijs van Emilia-Romagna, mede door een uitgekiende pitstopstrategie. Zijn teamgenoot Bottas, die van poleposition was vertrokken, eindigde als tweede. Met nog vier grands prix te gaan, staat Hamilton in het WK-klassement nu 85 punten voor op de Fin.
"Het was een zware en vermoeiende race", zei Hamilton, die teambaas Toto Wolff als eerste in de armen vloog. "Al die mannen en vrouwen van Mercedes die in de fabriek werken, zij zijn de helden. Ze geven nooit op. Ze blijven pushen en innoveren. Misschien denkt iedereen dat we gewend zijn aan winnen, maar deze zevende titel voelt als de eerste. Het is geweldig om onderdeel te zijn van een team dat steeds maar weer records neerzet."
Wolff is naar eigen zeggen niet zo van de records. "Maar dit is wel iets om supertrots op te zijn", aldus de teambaas van Mercedes. "We proberen steeds weer grenzen te verleggen. Ik kijk alweer uit naar de volgende uitdaging."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).
9 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.
10 uur geledenSPIELBERG (ANP/AFP) - Motorcoureur Pedro Acosta heeft bij de Grote Prijs van Oostenrijk zijn eerste zege in de MotoGP geboekt. De 22-jarige Spanjaard van KTM liet op de Red Bull Ring in Spielberg zijn landgenoot Jorge Martín en de Italiaan Marco Bezzecchi achter zich.
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse atleet Filmon Tesfu is bij de tweede editie van de wereldkampioenschappen wegatletiek op de dertigste plaats geëindigd op de halve marathon. De Zweed Andreas Almgren veroverde in Kopenhagen de wereldtitel.
14 uur geleden