Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton is weer een record rijker in Formule 1

Hamilton is weer een record rijker in Formule 1

SAKHIR (ANP) - Lewis Hamilton is weer een record rijker in de Formule 1. De Brit mag zich nu ook de coureur noemen die de meeste rondes aan kop van een race heeft gereden. Dat record stond met 5111 rondes op naam van de Duitser Michael Schumacher, maar tijdens de Grote Prijs van Bahrein ging Hamilton daar overheen.

De 36-jarige Brit veroverde vorig jaar zijn zevende wereldtitel en evenaarde daarmee het record van Schumacher. Hamilton begon het nieuwe seizoen met een overwinning en heeft nu in vijftien seizoenen op rij steeds minimaal één zege geboekt. Ook daarmee evenaarde hij de Duitser.

De kopman van Mercedes wist Max Verstappen in een spannend gevecht af te troeven en boekte zijn 96e overwinning in de Formule 1. Wat betreft het aantal gewonnen races is hij al een tijdje recordhouder. Hamilton is daarnaast de coureur met de meeste polepositions (98), meeste podiumplaatsen (166), meeste races in de punten (230) en meeste races waarin hij aan de leiding reed (163). Hamilton had voorafgaand aan de GP van Bahrein 5099 rondes aan de leiding gereden in de koningsklasse. Hij breidde dat aantal op het circuit van Sakhir uit tot 5126.

Schumacher

Hamilton moet Schumacher wel nog ver voor zich dulden wat betreft het aantal snelste racerondes. De Duitser zette 77 keer de beste rondetijd neer in een race, Hamilton staat op 53 keer.

"Wat een zware race was dit zeg", zei de Brit na het gevecht met Verstappen. "Door een vroege pitsstop te maken, wisten we dat het moeilijk zou worden. Maar we moesten iets speciaals doen om hier te winnen en het pakte goed uit. Ik zag Max op het einde overal, maar gelukkig wist ik hem van me af te houden. Dit was een van mijn zwaarste races in lange tijd."

Meer uit Sport

Verstappen verovert poleposition voor Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.

58 minuten geleden
Tennisser Alcaraz eenvoudig naar derde ronde in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.

2 uur geleden
Ook Spijkers uitgeschakeld, judoka's verlaten WK zonder medaille

BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.

4 uur geleden
Verstappen wil de GP winnen in Singapore, niet de sprintrace

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."

4 uur geleden
Verstappen wint sprintrace in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.

5 uur geleden
Start sprintrace in Singapore uitgesteld na hevige regen

SINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.

6 uur geleden
Mollema 'wil genieten van leven' na afscheid als wielrenner

BERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.

6 uur geleden