
Hamilton is Verstappen net te snel af in kwalificatie
BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen start zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije voor het eerst na vijf races niet vanaf poleposition. De tweevoudig wereldkampioen uit Nederland, tevens de leider in het klassement, was in zijn Red Bull tijdens de kwalificatie net iets langzamer dan Lewis Hamilton.
De zevenvoudig wereldkampioen uit Groot-Brittannië bleek in zijn Mercedes drie duizendste seconde sneller dan de Limburger, die de tweede tijd reed. Voor Hamilton is het zijn eerste poleposition sinds de Grand Prix van Saudi-Arabië in 2021. McLaren-coureurs Lando Norris en Oscar Piastri bezetten zondag de tweede startrij.
Verstappen won de laatste zes races in de Formule 1 en gaat ruim aan kop in het klassement voor de wereldtitel. Zijn auto kreeg onlangs een update, maar dat was in de drie vrije trainingen op de Hungaroring bij Boedapest niet echt zichtbaar.
Heel moeilijk
De Limburger zette in de eerste vrije training in slechte weersomstandigheden geen tijd neer en reed de elfde tijd in de tweede vrije training. In de derde vrije training moest hij zaterdag alleen Hamilton voorlaten. Verstappen liet zich wel zien toen het er in de kwalificatie echt om ging, maar Hamilton was in zijn laatste rondje net iets sneller.
"Het was heel moeilijk", zei Verstappen bij Viaplay. "Ik had gehoopt dat ik meer plezier zou hebben in de auto. De updates werken goed, maar we hebben nog niet alles volledig onder controle. Ik worstel het hele weekend om balans te vinden. Het was lastig om vertrouwen te hebben om bochten aan te vallen. We zijn tweede, maar met de auto die we hebben horen we vooraan te staan", zei Verstappen.
"Hopelijk zijn we op de goede weg", reageerde Hamilton. "We hebben het geweldig gedaan en daar wil ik mijn team voor bedanken. Het gaat moeilijk worden om Max en Lando te verslaan, maar we gaan er zondag alles aan doen." George Russell (Mercedes) stelde teleur en viel al in het eerste deel van de kwalificatie (Q1) uit. Carlos Sainz strandde in Q2.
Meer uit Sport
CAEN (ANP) - Tadej Pogacar was zeer te spreken over zijn optreden in de individuele tijdrit op dag vijf van de Tour de France. De Sloveen moest over 33 kilometer alleen toegeven op de tijd van de Belg Remco Evenepoel. "Ik ben erg blij met mijn tijdrit", vertelde hij na het in ontvangst nemen van de gele, de groene en de bolletjestrui. "Ik ben maar zestien seconden langzamer dan de olympisch en wereldkampioen, de beste tijdrijder van de wereld. Dit is een goed resultaat."
4 uur geledenCAEN (ANP) - Een tijdrit volgens plan, omschreef Remco Evenepoel zijn optreden in de vijfde etappe van de Tour de France. De Belg van Soudal - Quick-Step maakte in Caen zijn favorietenstatus waar en zag van de concurrenten voor het klassement alleen Tadej Pogacar in zijn buurt eindigen. De Sloveen gaf zestien seconden toe op de ritwinnaar en werd de nieuwe geletruidrager.
5 uur geledenCAEN (ANP) - Remco Evenepoel heeft de vijfde etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een individuele tijdrit over 33 kilometer met start en finish in Caen. De olympisch en wereldkampioen tijdrijden van Soudal Quick-Step kwam tot een tijd van 36 minuten en 42 seconden en was zestien tellen sneller dan de Sloveen Tadej Pogacar. De Italiaan Edoardo Affini werd derde.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen heeft via zijn sociale media kort gereageerd op het ontslag van Red Bull-teambaas Christian Horner. Viervoudig wereldkampioen Verstappen plaatste op Instagram en X een foto van zichzelf en Horner en bedankte de Brit in de begeleidende tekst.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank heeft voormalig Real Madrid-trainer Carlo Ancelotti woensdag veroordeeld tot een jaar celstraf voor belastingfraude uit 2014. De huidige bondscoach van Brazilië hoeft deze straf niet uit te zitten.
6 uur geledenPIANEZZE (ANP) - De Australische Sarah Gigante heeft de vierde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was een rit van Castello Tesino naar Pianezze met een aankomst bergop. De 24-jarige renster van AG Insurance - Soudal verraste haar medevluchtsters met een aanval enkele kilometers onder de top. De Italiaanse Elisa Longo Borghini versloeg de Zwitserse Marlen Reusser in de strijd om de tweede plaats.
8 uur geledenCAEN (ANP) - De Kazach Jevgeni Fedorov is woensdag kort na 13.00 uur als eerste renner van start gegaan in de vijfde etappe van de Tour de France. Het is een individuele tijdrit over 33 kilometer met start en finish in Caen. Om 17.00 uur is Mathieu van der Poel als laatste aan de beurt. De Nederlander is de leider van het algemeen klassement en draagt de gele trui.
9 uur geleden