Hamilton is er kapot van dat hij zondag niet kan racen
SAKHIR (ANP) - Lewis Hamilton is er "kapot van" dat hij komend weekend niet zijn opwachting kan maken in de Formule 1. De Britse wereldkampioen is besmet met het coronavirus, maar zegt er alles aan gedaan te hebben om het virus niet op te lopen.
"Sinds we het seizoen in juni begonnen, heb ik me aan alle maatregelen gehouden en voorzorgsmaatregelen getroffen", aldus Hamilton (35) op sociale media. "Ondanks dat ik vorige week drie keer negatief heb getest, werd ik maandag met milde klachten wakker. Ik heb nog een test aangevraagd en die bleek positief. Ik ben onmiddellijk in quarantaine gegaan voor tien dagen."
Hamilton bereidt zich in quarantaine voor op de laatste race van het seizoen, op 13 december in Abu Dhabi. "Ik ben extreem teleurgesteld dat ik niet in staat ben om te racen, maar het heeft mijn prioriteit om de protocollen te volgen en anderen te beschermen", aldus de zevenvoudig wereldkampioen.
Milde klachten
"Ik heb het geluk dat het om milde klachten gaat en ga mijn best doen om gezond en fit te blijven. Let goed op jezelf. Je kunt niet voorzichtig genoeg zijn."
Hamilton is de derde coureur in de Formule 1 die positief heeft getest op het coronavirus. Eerder overkwam dat de Mexicaan Sergio Pérez in augustus voor de 70th Anniversary Grand Prix op Silverstone en de Canadees Lance Stroll na de Grote Prijs van de Eifel in Duitsland.
Meer uit Sport
AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
2 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
3 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.
5 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Jasper Philipsen heeft met de zege in de klassieker In Flanders Fields - From Middelkerke To Wevelgem een langgekoesterde wens vervuld. "De zestigste overwinning is supermooi. Deze wedstrijd wilde ik al heel lang winnen, maar ik had nooit het supergevoel en kwam in de finale nooit in de positie om te winnen", zei de 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech in het flashinterview.
6 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de Belgische klassieker In Flanders Fields, From Middelkerke To Wevelgem gewonnen. De 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech was na 240,8 kilometer de beste in de sprint. Het peloton had in de slotfase de vluchters Mathieu van der Poel en de Belgen Wout van Aert en Alec Segaert bijgehaald in de wedstrijd die bekendstaat als Gent-Wevelgem.
6 uur geleden