Hamilton: ik zie Verstappen niet als vijand
SOTSJI (ANP) - Lewis Hamilton koestert geen vijandige gevoelens jegens Max Verstappen. "Ik zie hem niet als vijand. Max is een enorm talent, ik geniet ervan dat we samen racen. Of ik het met alles eens ben wat hij doet, doet er niet toe", zegt de zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een interview in De Telegraaf.
De 36-jarige Brit van Mercedes is dit jaar in een verbeten gevecht om de wereldtitel verwikkeld met de 23-jarige Nederlander van Red Bull. Het leidde al twee keer tot een zware crash tussen de rivalen. In Silverstone ramde Hamilton Verstappen hard in de vangrails en in Monza reed de Limburger de Engelsman van de baan, waarbij de bolide van Verstappen zelfs bovenop die van Hamilton landde.
Grimmige woordenwisselingen en beschuldigingen over en weer volgden, maar Hamilton laat in krant weten dat zijn relatie met Verstappen niet is veranderd. "We proberen altijd respectvol te zijn naar elkaar. Onlangs na de crash in Monza deden we ook gewoon allebei ons zegje bij de stewards, dat gaat heel normaal", vertelt Hamilton.
Het ijs te breken
"Na de crash in Silverstone heb ik hem gebeld. Max deed dat niet na Monza, maar dat was ook niet nodig. Ik wil helemaal niet neerbuigend zijn, maar ik ben nu eenmaal veel ouder. Voor mij was het na Silverstone belangrijk om te bellen en het ijs te breken. Dat had ik niet gedaan toen ik 25 jaar was", aldus de Brit.
Hamilton en Verstappen vervolgen hun jacht op de titel dit weekeinde in de Grote Prijs van Rusland. De Brit, die in het kampioenschap 5 punten achter staat, krijgt op het circuit van Sotsji de kans de leiding weer over te nemen, want Verstappen start zondag in de race sowieso achteraan. Red Bull heeft ervoor gekozen de bolide van Verstappen van een nieuwe motor te voorzien en aangezien dat zijn vierde van het seizoen is, volgt er automatisch een gridstraf.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten op de Olympische Spelen in Milaan genoegen nemen met de strijd om het brons op de ploegenachtervolging. Het team van bondscoach Rintje Ritsma met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga verloor in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium van het team van Italië.
34 minuten geledenMILTON KEYNES (ANP) - Hoofdontwerper Craig Skinner heeft na een dienstverband van twintig jaar het Formule 1-team van Red Bull verlaten. Hij speelde een belangrijke rol bij de successen van het team. Max Verstappen won tussen 2021 en 2024 vier wereldtitels.
1 uur geledenHUDAYRIYAT ISLAND (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de UAE Tour in de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, een individuele tijdrit over 12 kilometer. Hij was zes seconden sneller dan de nummer 2 Joshua Tarling (INEOS Grenadiers) uit Groot-Brittannië.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.
2 uur geledenPREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.
5 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.
16 uur geleden