Hamilton: ik zie Verstappen niet als vijand
SOTSJI (ANP) - Lewis Hamilton koestert geen vijandige gevoelens jegens Max Verstappen. "Ik zie hem niet als vijand. Max is een enorm talent, ik geniet ervan dat we samen racen. Of ik het met alles eens ben wat hij doet, doet er niet toe", zegt de zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een interview in De Telegraaf.
De 36-jarige Brit van Mercedes is dit jaar in een verbeten gevecht om de wereldtitel verwikkeld met de 23-jarige Nederlander van Red Bull. Het leidde al twee keer tot een zware crash tussen de rivalen. In Silverstone ramde Hamilton Verstappen hard in de vangrails en in Monza reed de Limburger de Engelsman van de baan, waarbij de bolide van Verstappen zelfs bovenop die van Hamilton landde.
Grimmige woordenwisselingen en beschuldigingen over en weer volgden, maar Hamilton laat in krant weten dat zijn relatie met Verstappen niet is veranderd. "We proberen altijd respectvol te zijn naar elkaar. Onlangs na de crash in Monza deden we ook gewoon allebei ons zegje bij de stewards, dat gaat heel normaal", vertelt Hamilton.
Het ijs te breken
"Na de crash in Silverstone heb ik hem gebeld. Max deed dat niet na Monza, maar dat was ook niet nodig. Ik wil helemaal niet neerbuigend zijn, maar ik ben nu eenmaal veel ouder. Voor mij was het na Silverstone belangrijk om te bellen en het ijs te breken. Dat had ik niet gedaan toen ik 25 jaar was", aldus de Brit.
Hamilton en Verstappen vervolgen hun jacht op de titel dit weekeinde in de Grote Prijs van Rusland. De Brit, die in het kampioenschap 5 punten achter staat, krijgt op het circuit van Sotsji de kans de leiding weer over te nemen, want Verstappen start zondag in de race sowieso achteraan. Red Bull heeft ervoor gekozen de bolide van Verstappen van een nieuwe motor te voorzien en aangezien dat zijn vierde van het seizoen is, volgt er automatisch een gridstraf.
Meer uit Sport
HINWIL (ANP) - Jonathan Wheatley vertrekt na elf maanden als teambaas van de Formule 1-renstal Audi. De 58-jarige Brit vertrekt om persoonlijke redenen per direct, meldt het team. Mattia Binotto, projectmanager van Audi F1, neemt de taken van de teambaas voorlopig waar.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.
8 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
21 uur geleden