Hamilton: historische 100e zege komt onverwacht
SOTSJI (ANP) - Lewis Hamilton aasde al een tijdje op zijn honderdste overwinning in een Formule 1-race, maar had niet verwacht dat hij die mijlpaal zou bereiken in de Grote Prijs van Rusland. "Soms valt het toch jouw kant op. Mijn team deed geweldig werk door mij in de slotfase toch naar binnen te halen voor regenbanden. Als het niet was gaan regenen, dan had Lando Norris gewonnen. Hij was ongelooflijk snel", zei de 36-jarige coureur van Mercedes, die door zijn overwinning de leiding in het wereldkampioenschap overnam van Max Verstappen. Het verschil tussen beide rivalen is 2 punten.
De 21-jarige Norris leek op zijn eerste zege in de Formule 1 af te stevenen, maar de Brit van McLaren weigerde in de slotfase van de race in Sotsji een pitstop te maken voor regenbanden. Hamilton, die het spoor van Norris volgde maar geen kans zag zijn landgenoot in te halen, wilde het eigenlijk ook niet. "Ik wou Lando niet loslaten en wist niet goed wat de regen zou doen. Het team had op de radar gezien dat het harder zou gaan regenen en riep me toch naar binnen."
Hij was er blij mee, want Norris hield zijn auto op de gladde slicks niet in bedwang en glibberde van de baan af. Zo kon Hamilton opnieuw geschiedenis schrijven. Hij was al recordhouder met zeven wereldtitels en niemand kan tippen aan de 101 polepositions die hij al veroverde, maar met honderd grandprixzeges beitelt hij zijn naam nog steviger in de galerij der groten van de Formule 1.
In die ranglijst van meeste grandprixzeges staat Michael Schumacher op de tweede plaats met 91 overwinningen, gevolgd door Sebastian Vettel met 53 zeges en Alain Prost met 51. De legendarische Braziliaan Ayrton Senna boekte 41 GP-overwinningen. Max Verstappen staat inmiddels op 17 zeges.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
13 uur geleden