Hamilton: historische 100e zege komt onverwacht
SOTSJI (ANP) - Lewis Hamilton aasde al een tijdje op zijn honderdste overwinning in een Formule 1-race, maar had niet verwacht dat hij die mijlpaal zou bereiken in de Grote Prijs van Rusland. "Soms valt het toch jouw kant op. Mijn team deed geweldig werk door mij in de slotfase toch naar binnen te halen voor regenbanden. Als het niet was gaan regenen, dan had Lando Norris gewonnen. Hij was ongelooflijk snel", zei de 36-jarige coureur van Mercedes, die door zijn overwinning de leiding in het wereldkampioenschap overnam van Max Verstappen. Het verschil tussen beide rivalen is 2 punten.
De 21-jarige Norris leek op zijn eerste zege in de Formule 1 af te stevenen, maar de Brit van McLaren weigerde in de slotfase van de race in Sotsji een pitstop te maken voor regenbanden. Hamilton, die het spoor van Norris volgde maar geen kans zag zijn landgenoot in te halen, wilde het eigenlijk ook niet. "Ik wou Lando niet loslaten en wist niet goed wat de regen zou doen. Het team had op de radar gezien dat het harder zou gaan regenen en riep me toch naar binnen."
Hij was er blij mee, want Norris hield zijn auto op de gladde slicks niet in bedwang en glibberde van de baan af. Zo kon Hamilton opnieuw geschiedenis schrijven. Hij was al recordhouder met zeven wereldtitels en niemand kan tippen aan de 101 polepositions die hij al veroverde, maar met honderd grandprixzeges beitelt hij zijn naam nog steviger in de galerij der groten van de Formule 1.
In die ranglijst van meeste grandprixzeges staat Michael Schumacher op de tweede plaats met 91 overwinningen, gevolgd door Sebastian Vettel met 53 zeges en Alain Prost met 51. De legendarische Braziliaan Ayrton Senna boekte 41 GP-overwinningen. Max Verstappen staat inmiddels op 17 zeges.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
14 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geleden