Hamilton heeft zevende wereldtitel voor het oprapen
ISTANBUL (ANP) - Lewis Hamilton kan komend weekeinde een volgende stap zetten naar het predicaat beste Formule 1-coureur aller tijden. Als hij de Grote Prijs van Turkije wint, is zijn zevende wereldtitel een feit en komt hij in titels op gelijke hoogte met de Duitse racelegende Michael Schumacher.
De 35-jarige Brit presteerde dit seizoen al iets dat velen lang voor onmogelijk hielden; hij verbeterde het record van 91 grand prix-zeges van Schumacher. Hamilton staat inmiddels op 93 overwinningen en is ook recordhouder aantal polepositions (97) en aantal podiumplaatsen (162).
Hamilton kan op het circuit van Istanbul ook kampioen worden als hij de race niet wint. Hij is dan afhankelijk van wat zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas doet, die tweede staat in de stand van het kampioenschap met 85 punten achterstand. Als Bottas wint en Hamilton wordt tweede, dan is de Brit ook wereldkampioen. Als Bottas het extra punt verdient door het rijden van de snelste raceronde, dan moet Hamilton nog even wachten met feestvieren.
Ervaring
Mocht Hamilton onverhoopt uitvallen, wat hem dit seizoen nog niet is overkomen, dan moet Bottas zesde of hoger eindigen om te voorkomen dat Hamilton al in Turkije de titel wint.
De Engelsman heeft de beste papieren op Istanbul Park, waar de Formule 1 sinds 2011 niet heeft gereden. Hij won dit seizoen al negen van de dertien races, inclusief de races op de Europese circuits die vanwege de coronapandemie werden toegevoegd aan de kalender (Mugello, Nürburgring, Imola en Portimão). Bovendien zegevierde hij in 2010 in de GP van Turkije.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
2 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
2 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Marc Márquez heeft de leiding in de MotoGP weer in handen. De 33-jarige Spanjaard won de sprintrace van de Grote Prijs van Indonesië, concurrent Jorge Martín werd vierde. Márquez heeft nu een voorsprong van 4 punten op zijn landgenoot.
4 uur geledenNANNUP (ANP) - Wielrenster Marianne Vos is voor de tweede keer wereldkampioene gravelrijden geworden. De 39-jarige Nederlandse kwam in het Australische Nannup na 126 kilometer over grotendeels onverharde wegen solo over de finish. In de laatste fase van de wedstrijd reed ze samen op kop met Rosa Klöser, maar de Duitse kwam enkele kilometers voor de streep ten val. Klöser veroverde nog wel het zilver, de Nederlandse Larissa Hartog het brons.
5 uur geleden