Hamilton heeft zevende wereldtitel voor het oprapen
ISTANBUL (ANP) - Lewis Hamilton kan komend weekeinde een volgende stap zetten naar het predicaat beste Formule 1-coureur aller tijden. Als hij de Grote Prijs van Turkije wint, is zijn zevende wereldtitel een feit en komt hij in titels op gelijke hoogte met de Duitse racelegende Michael Schumacher.
De 35-jarige Brit presteerde dit seizoen al iets dat velen lang voor onmogelijk hielden; hij verbeterde het record van 91 grand prix-zeges van Schumacher. Hamilton staat inmiddels op 93 overwinningen en is ook recordhouder aantal polepositions (97) en aantal podiumplaatsen (162).
Hamilton kan op het circuit van Istanbul ook kampioen worden als hij de race niet wint. Hij is dan afhankelijk van wat zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas doet, die tweede staat in de stand van het kampioenschap met 85 punten achterstand. Als Bottas wint en Hamilton wordt tweede, dan is de Brit ook wereldkampioen. Als Bottas het extra punt verdient door het rijden van de snelste raceronde, dan moet Hamilton nog even wachten met feestvieren.
Ervaring
Mocht Hamilton onverhoopt uitvallen, wat hem dit seizoen nog niet is overkomen, dan moet Bottas zesde of hoger eindigen om te voorkomen dat Hamilton al in Turkije de titel wint.
De Engelsman heeft de beste papieren op Istanbul Park, waar de Formule 1 sinds 2011 niet heeft gereden. Hij won dit seizoen al negen van de dertien races, inclusief de races op de Europese circuits die vanwege de coronapandemie werden toegevoegd aan de kalender (Mugello, Nürburgring, Imola en Portimão). Bovendien zegevierde hij in 2010 in de GP van Turkije.
Meer uit Sport
PAU (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar zal donderdag niet meer opstappen voor de zesde etappe van de Tour de France. Dat meldt zijn Spaanse ploeg Caja Rural. De 26-jarige Tour-debutant ging woensdag hard onderuit tijdens de vijfde rit.
21 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is voor het eerst doorgedrongen tot de halve finales op Wimbledon. De als tweede geplaatste Duitser was met 6-4 6-4 6-2 te sterk voor de Amerikaan Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereldranglijst. Hij treft in de halve finales de Brit Arthur Fery, die de Italiaan Flavio Cobolli versloeg.
2 uur geledenPAU (ANP) - Wielrenner Olav Kooij vindt zijn eerste ritzege in de Tour de France "extra mooi" door zijn moeizame voorbereiding. De 24-jarige Numansdorper kende een zwaar voorjaar door een virusinfectie en reed pas eind mei zijn eerste koers voor zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM. "Zeker begin dit jaar zag het hier niet naar uit, maar ik ben er toch in blijven geloven. Ik ben stap voor stap gegroeid naar dit niveau", zei Kooij voor de camera van de NOS.
3 uur geledenPAU (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft zijn eerste ritzege geboekt in de Tour de France. De 24-jarige debutant van Decathlon CMA CGM was in het Zuid-Franse Pau in de vijfde etappe de snelste in een rommelige massasprint, de eerste van deze Ronde van Frankrijk. De Duitser Max Kanter reed na goed voorbereidend werk van de Nederlander Mike Teunissen naar de tweede plaats, de Belg Tim Merlier werd derde.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales op Wimbledon. De 24-jarige Oekraïense versloeg Jasmine Paolini (30) uit Italië in twee sets: 6-3 6-2.
5 uur geledenLANNEMEZAN (ANP) - Het Tourpeloton is vanuit het Zuid-Franse Lannemezan vertrokken voor de vijfde etappe. Die is normaal gesproken een prooi voor de sprinters, hun eerste kans van deze Ronde van Frankrijk. De finish is rond 17.30 uur na 158 kilometer in het bij de Pyreneeën gelegen Pau.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft voor de vijftiende keer in zijn carrière de halve finale van Wimbledon bereikt. Dat deed de Servische 24-voudig grandslamwinnaar dinsdagavond in een vijfsetter tegen de Canadese nummer 4 van de wereld Félix Auger-Aliassime: 7-6 (10) 3-6 6-3 6-7 (4) 7-6 (4).
21 uur geleden