Hamilton heeft zevende wereldtitel voor het oprapen
ISTANBUL (ANP) - Lewis Hamilton kan komend weekeinde een volgende stap zetten naar het predicaat beste Formule 1-coureur aller tijden. Als hij de Grote Prijs van Turkije wint, is zijn zevende wereldtitel een feit en komt hij in titels op gelijke hoogte met de Duitse racelegende Michael Schumacher.
De 35-jarige Brit presteerde dit seizoen al iets dat velen lang voor onmogelijk hielden; hij verbeterde het record van 91 grand prix-zeges van Schumacher. Hamilton staat inmiddels op 93 overwinningen en is ook recordhouder aantal polepositions (97) en aantal podiumplaatsen (162).
Hamilton kan op het circuit van Istanbul ook kampioen worden als hij de race niet wint. Hij is dan afhankelijk van wat zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas doet, die tweede staat in de stand van het kampioenschap met 85 punten achterstand. Als Bottas wint en Hamilton wordt tweede, dan is de Brit ook wereldkampioen. Als Bottas het extra punt verdient door het rijden van de snelste raceronde, dan moet Hamilton nog even wachten met feestvieren.
Ervaring
Mocht Hamilton onverhoopt uitvallen, wat hem dit seizoen nog niet is overkomen, dan moet Bottas zesde of hoger eindigen om te voorkomen dat Hamilton al in Turkije de titel wint.
De Engelsman heeft de beste papieren op Istanbul Park, waar de Formule 1 sinds 2011 niet heeft gereden. Hij won dit seizoen al negen van de dertien races, inclusief de races op de Europese circuits die vanwege de coronapandemie werden toegevoegd aan de kalender (Mugello, Nürburgring, Imola en Portimão). Bovendien zegevierde hij in 2010 in de GP van Turkije.
Meer uit Sport
BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
11 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
19 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geleden