Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton heeft zevende wereldtitel voor het oprapen

Hamilton heeft zevende wereldtitel voor het oprapen

ISTANBUL (ANP) - Lewis Hamilton kan komend weekeinde een volgende stap zetten naar het predicaat beste Formule 1-coureur aller tijden. Als hij de Grote Prijs van Turkije wint, is zijn zevende wereldtitel een feit en komt hij in titels op gelijke hoogte met de Duitse racelegende Michael Schumacher.

De 35-jarige Brit presteerde dit seizoen al iets dat velen lang voor onmogelijk hielden; hij verbeterde het record van 91 grand prix-zeges van Schumacher. Hamilton staat inmiddels op 93 overwinningen en is ook recordhouder aantal polepositions (97) en aantal podiumplaatsen (162).

Hamilton kan op het circuit van Istanbul ook kampioen worden als hij de race niet wint. Hij is dan afhankelijk van wat zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas doet, die tweede staat in de stand van het kampioenschap met 85 punten achterstand. Als Bottas wint en Hamilton wordt tweede, dan is de Brit ook wereldkampioen. Als Bottas het extra punt verdient door het rijden van de snelste raceronde, dan moet Hamilton nog even wachten met feestvieren.

Ervaring

Mocht Hamilton onverhoopt uitvallen, wat hem dit seizoen nog niet is overkomen, dan moet Bottas zesde of hoger eindigen om te voorkomen dat Hamilton al in Turkije de titel wint.

De Engelsman heeft de beste papieren op Istanbul Park, waar de Formule 1 sinds 2011 niet heeft gereden. Hij won dit seizoen al negen van de dertien races, inclusief de races op de Europese circuits die vanwege de coronapandemie werden toegevoegd aan de kalender (Mugello, Nürburgring, Imola en Portimão). Bovendien zegevierde hij in 2010 in de GP van Turkije.

Meer uit Sport

Golfer Ruiter na tweede ronde klaar bij debuut op Brits Open

SOUTHPORT (ANP) - Golfer Nevill Ruiter is bij zijn debuut op het Brits Open na de tweede ronde uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander ging op de Royal Birkdale Golf Club in Southport rond in 68 slagen, twee slagen onder par. Dat was niet voldoende om de 'cut' te halen. Ruiter had donderdag voor zijn openingsronde 77 slagen nodig en zijn totaal van 145 slagen is te veel om het toernooi zaterdag te mogen vervolgen.

1 uur geleden
Verstappen 'best tevreden' na eerste trainingen van GP België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was "best tevreden" na de eerste dag met trainingen voor de Grote Prijs van België. De 28-jarige Nederlander was de snelste in de eerste training en zette de derde tijd neer in de tweede training, al moest hij toen wel bijna een halve seconde toegeven op de Italiaanse Mercedescoureur Kimi Antonelli.

3 uur geleden
Verstappen in tweede training Spa derde, op afstand van Antonelli

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen is bij de tweede vrije training van de Grote Prijs van België tot de derde tijd gekomen. De 28-jarige Nederlander moest in de Red Bull bijna een halve seconde toegeven op Kimi Antonelli, die met 1.45,944 de snelste was.

5 uur geleden
Zwitser Schmid wint in Tour de France vanuit grote kopgroep

BELFORT (ANP) - Mauro Schmid heeft de dertiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Zwitserse renner van Jayco AlUla was vrijdag de beste in een sprint tegen de Colombiaan Harold Tejada, nadat het tweetal was weggereden van hun medevluchters. De Brit Tom Pidcock werd derde. Het is de eerste ritzege in de Tour voor Schmid, die in 2025 al eens tweede werd in een etappe.

5 uur geleden
Verstappen snelste in eerste vrije training GP van België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.

8 uur geleden
Peloton van start in langste etappe Tour de France naar Vogezen

DOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.

9 uur geleden
Shirt Pelé uit WK-finale 1958 voor 4,3 miljoen euro geveild

NEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.

13 uur geleden