Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton heeft spijt van kritiek op Mercedes over pitsstop

Hamilton heeft spijt van kritiek op Mercedes over pitsstop

ISTANBUL (ANP) - Na een nacht slapen vindt Hamilton alsnog dat Mercedes in de Grote Prijs van Turkije de juiste beslissing heeft genomen door hem in de slotfase naar binnen te roepen voor een pitsstop. De Britse coureur was tijdens en direct na de race nog erg kritisch op die keuze van zijn team. "Het was mijn beslissing om buiten de blijven, maar dat werkte niet. Uiteindelijk hebben we toch een pitsstop gemaakt, dat was het veiligste om te doen", schrijft Hamilton maandag op Instagram.

De zevenvoudig wereldkampioen reed heel lang door op de intermediate-banden. Pas enkele rondes voor het einde ging hij naar binnen voor nieuwe banden. Hamilton viel daardoor terug van de derde naar de vijfde plek en moest in het WK-klassement de leiding afstaan aan Max Verstappen.

"We namen het risico door buiten te blijven, in de hoop dat het droog zou worden, maar dat werd het niet. Ik wilde het risico nemen om het te proberen en door te rijden tot het einde", aldus Hamilton, die over de boordradio stevige discussies voerde met zijn team. Volgens Pirelli, de bandenleverancier in de Formule 1, had Hamilton het waarschijnlijk niet gered op één set intermediates.

"We leven en we leren", aldus de Brit. "We winnen en verliezen als team. Verwacht nooit van me dat ik altijd netjes en kalm blijf over de radio als ik aan het racen ben. We zijn allemaal heel gepassioneerd en in het heetst van de strijd komt die passie naar buiten. We hebben erover gepraat en kijken al weer uit naar de volgende race."

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

17 minuten geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

5 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

6 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

7 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

7 uur geleden
Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

12 uur geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

1 dag geleden