Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton heeft spijt van kritiek op Mercedes over pitsstop

Hamilton heeft spijt van kritiek op Mercedes over pitsstop

ISTANBUL (ANP) - Na een nacht slapen vindt Hamilton alsnog dat Mercedes in de Grote Prijs van Turkije de juiste beslissing heeft genomen door hem in de slotfase naar binnen te roepen voor een pitsstop. De Britse coureur was tijdens en direct na de race nog erg kritisch op die keuze van zijn team. "Het was mijn beslissing om buiten de blijven, maar dat werkte niet. Uiteindelijk hebben we toch een pitsstop gemaakt, dat was het veiligste om te doen", schrijft Hamilton maandag op Instagram.

De zevenvoudig wereldkampioen reed heel lang door op de intermediate-banden. Pas enkele rondes voor het einde ging hij naar binnen voor nieuwe banden. Hamilton viel daardoor terug van de derde naar de vijfde plek en moest in het WK-klassement de leiding afstaan aan Max Verstappen.

"We namen het risico door buiten te blijven, in de hoop dat het droog zou worden, maar dat werd het niet. Ik wilde het risico nemen om het te proberen en door te rijden tot het einde", aldus Hamilton, die over de boordradio stevige discussies voerde met zijn team. Volgens Pirelli, de bandenleverancier in de Formule 1, had Hamilton het waarschijnlijk niet gered op één set intermediates.

"We leven en we leren", aldus de Brit. "We winnen en verliezen als team. Verwacht nooit van me dat ik altijd netjes en kalm blijf over de radio als ik aan het racen ben. We zijn allemaal heel gepassioneerd en in het heetst van de strijd komt die passie naar buiten. We hebben erover gepraat en kijken al weer uit naar de volgende race."

Meer uit Sport

Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

13 uur geleden
Zwemsters veroveren op EK kortebaan goud op 4x50 meter vrij

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.

14 uur geleden
Gestopte tennisster Serena Williams terug op lijst dopingcontrole

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.

16 uur geleden
Red Bull bevestigt Hadjar als coureur naast Verstappen in 2026

ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.

19 uur geleden
Motorcrosser Herlings na zestien jaar weg bij KTM-team

MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.

20 uur geleden
Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

1 dag geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden