Hamilton gunt Ricciardo een plek in de Formule 1
MONZA (ANP) - Lewis Hamilton vindt dat Daniel Ricciardo thuishoort in de Formule 1. De Australische coureur moet na dit seizoen bij McLaren plaatsmaken voor zijn 21-jarige landgenoot Oscar Piastri. Hamilton, zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1, hoopt dat Ricciardo bij een andere renstal onderdak vindt.
"Persoonlijk vind ik dat hij moet blijven racen", zei Hamilton, die op de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Italië naast Ricciardo zat. "Hij heeft teveel talent om ergens reserve te zijn. Het zou natuurlijk geweldig zijn als hij naar Mercedes komt, maar ik denk dat een rol als derde rijder niet bij hem past. Hij heeft het afgedwongen om te mogen racen."
De 33-jarige Ricciardo is al jaren onderdeel van de Formule 1. De Australiër beleefde zijn beste tijd bij Red Bull, waar hij een tijdje teamgenoot was van Max Verstappen. Na twee jaar bij Renault (het huidige Alpine) is Ricciardo nu bezig aan zijn tweede seizoen bij McLaren, maar hij wist pas 19 punten bij elkaar te rijden.
Opties
De Australiër houdt alle opties voor volgend jaar open. "Ik wil op de grid staan, ik wil racen. Ik ben nu alles aan het afwegen voor volgend jaar", zei Ricciardo op Monza, waar hij vorig jaar de race won. "Ik heb nu nog niets vastgelegd. Als dat wel zo is, vertel ik dat meteen. Het gaat niet alleen om volgend jaar, het gaat om mijn toekomst. En die reikt verder dan alleen 2023. Het is een complexe situatie." Eerder in de week zei Ricciardo in Australische media dat hij zich ook niet te groot voelt voor een rol als reservecoureur.
Bij de topteams zijn alle stoeltjes voor volgend seizoen al bezet. De renstallen Alpine, Haas, Alfa Romeo en Williams hebben wel nog plek.
Meer uit Sport
GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - De Noorse wielrenner Torstein Træen heeft de Tour de France verlaten. Dat meldt zijn ploeg Uno-X Mobility donderdagavond. Træen kwam donderdag tijdens de etappe door de Pyreneeën ten val in de afdaling van de Col du Tourmalet. Hij was op dat moment nog drager van de gele leiderstrui. De Noor reed de etappe wel uit, maar finishte op bijna een halfuur van de winnaar en nieuwe geletruidrager Tadej Pogačar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Linda Nosková heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 21-jarige Tsjechische versloeg op het Londense gras in de halve finale Marta Kostjoek uit Oekraïne: 6-4 6-4. Daarmee krijgt het vrouwenenkelspel dit jaar een Tsjechische finale met daarin Karolína Muchová (29) als opponente van Nosková.
4 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben opnieuw gewonnen in de Nations League, dit keer van Tsjechië. Woensdag was Nederland al in drie sets te sterk voor Frankrijk. Tegen Tsjechië was het opnieuw na drie sets gedaan: 25-21 25-21 25-18.
5 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar had veel zin in de Pyreneeënrit in de Tour de France van donderdag, die hij met overtuiging winnend afsloot. Dat zei de Sloveense wereldkampioen na afloop van de etappe in het flashinterview. "Ik was heel enthousiast voor vandaag", zei Pogačar. "We gingen ervoor, niets te verliezen."
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Karolína Muchová heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige als tiende geplaatste Tsjechische versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 6-2 1-6 7-6 (10).
6 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar heeft de zesde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven en daarmee de gele trui veroverd. De 27-jarige renner van UAE Team Emirates maakte het verschil op de Tourmalet, een beklimming van de buitencategorie, en ook op de slotklim naar het Franse Gavarnie-Gèdre was hij veruit de beste.
6 uur geledenPAU (ANP) - Wielrenner Arvid de Kleijn is afgestapt in de Tour de France. De 32-jarige Nederlandse sprinter van Tudor gaf na ongeveer 50 kilometer in de zesde etappe op.
9 uur geleden