Hamilton gunt Ricciardo een plek in de Formule 1
MONZA (ANP) - Lewis Hamilton vindt dat Daniel Ricciardo thuishoort in de Formule 1. De Australische coureur moet na dit seizoen bij McLaren plaatsmaken voor zijn 21-jarige landgenoot Oscar Piastri. Hamilton, zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1, hoopt dat Ricciardo bij een andere renstal onderdak vindt.
"Persoonlijk vind ik dat hij moet blijven racen", zei Hamilton, die op de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Italië naast Ricciardo zat. "Hij heeft teveel talent om ergens reserve te zijn. Het zou natuurlijk geweldig zijn als hij naar Mercedes komt, maar ik denk dat een rol als derde rijder niet bij hem past. Hij heeft het afgedwongen om te mogen racen."
De 33-jarige Ricciardo is al jaren onderdeel van de Formule 1. De Australiër beleefde zijn beste tijd bij Red Bull, waar hij een tijdje teamgenoot was van Max Verstappen. Na twee jaar bij Renault (het huidige Alpine) is Ricciardo nu bezig aan zijn tweede seizoen bij McLaren, maar hij wist pas 19 punten bij elkaar te rijden.
Opties
De Australiër houdt alle opties voor volgend jaar open. "Ik wil op de grid staan, ik wil racen. Ik ben nu alles aan het afwegen voor volgend jaar", zei Ricciardo op Monza, waar hij vorig jaar de race won. "Ik heb nu nog niets vastgelegd. Als dat wel zo is, vertel ik dat meteen. Het gaat niet alleen om volgend jaar, het gaat om mijn toekomst. En die reikt verder dan alleen 2023. Het is een complexe situatie." Eerder in de week zei Ricciardo in Australische media dat hij zich ook niet te groot voelt voor een rol als reservecoureur.
Bij de topteams zijn alle stoeltjes voor volgend seizoen al bezet. De renstallen Alpine, Haas, Alfa Romeo en Williams hebben wel nog plek.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Elvis Afrifa heeft op de EK atletiek in Birmingham net geen medaille gewonnen op de 100 meter. De 28-jarige sprinter liep naar de vierde plaats in de finale van het koningsnummer. Hij klokte 10,22, ruim boven zijn persoonlijk record van 10.06. De titel ging naar de Brit Romell Glave in 10,09.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser heeft op de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham het goud veroverd op de 100 meter horden. De fotofinish wees uit dat de 31-jarige Nederlandse atlete exact één duizendste van een seconde sneller was dan de Poolse Pia Skrzyszowska. Beide atletes kregen de tijd van 12,67 seconden achter hun naam.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jonas Phijffers is er op de EK atletiek in Birmingham in geslaagd zich in de finale van de 400 meter te lopen. De 23-jarige atleet uit Hellendoorn won in het Alexander Stadium zijn halve finale in een persoonlijk record van 44,63 seconden. De Nederlander liep in de laatste meters zelfs nog de Britse tweevoudig Europees kampioen Matthew Hudson-Smith voorbij. De finale is woensdag.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Elvis Afrifa heeft zich geplaatst voor de finale van de 100 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 28-jarige sprinter kwam in zijn heat van de halve finales als tweede over de finish in een tijd van 10,25 seconden. Die klassering betekende een directe doorgang naar de eindstrijd van het koningsnummer later dinsdagavond (22.47 uur Nederlandse tijd). De Italiaanse titelverdediger Marcell Jacobs was wel duidelijk sneller met 10,08.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser kan zich opmaken voor haar vierde finale op de 100 meter horden op een EK atletiek. De 31-jarige atlete snelde op de Europese titelstrijd in Birmingham overtuigend naar de winst in haar halve finale in een tijd van 12,69 seconden. De finale is later dinsdag (22.30 uur).
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster is er op de EK atletiek in Birmingham niet in geslaagd een medaille te veroveren op de 5000 meter. De 34-jarige Nederlandse kwam aan de start als de atlete met de beste tijd van dit seizoen in Europa, maar ze verkeek zich in de finale op de concurrentie. Ze eindigde als zesde in 15.41,51, slechts één plek voor de verrassend goed presterende Amina Maatoug, die zevende werd in 15.44,03.
3 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - De gemengde estafetteploeg heeft op de EK zwemmen op de 4x100 meter wisselslag het zilver veroverd. Marrit Steenbergen maakte als laatste zwemster een grote achterstand goed in het Olympic Aquatic Centre van Parijs en hielp de ploeg aan een nieuw nationaal record van 3.40,92. Alleen gastland Frankrijk was sneller met 3.39,64.
4 uur geleden