Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton gunt Ricciardo een plek in de Formule 1

Hamilton gunt Ricciardo een plek in de Formule 1

MONZA (ANP) - Lewis Hamilton vindt dat Daniel Ricciardo thuishoort in de Formule 1. De Australische coureur moet na dit seizoen bij McLaren plaatsmaken voor zijn 21-jarige landgenoot Oscar Piastri. Hamilton, zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1, hoopt dat Ricciardo bij een andere renstal onderdak vindt.

"Persoonlijk vind ik dat hij moet blijven racen", zei Hamilton, die op de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Italië naast Ricciardo zat. "Hij heeft teveel talent om ergens reserve te zijn. Het zou natuurlijk geweldig zijn als hij naar Mercedes komt, maar ik denk dat een rol als derde rijder niet bij hem past. Hij heeft het afgedwongen om te mogen racen."

De 33-jarige Ricciardo is al jaren onderdeel van de Formule 1. De Australiër beleefde zijn beste tijd bij Red Bull, waar hij een tijdje teamgenoot was van Max Verstappen. Na twee jaar bij Renault (het huidige Alpine) is Ricciardo nu bezig aan zijn tweede seizoen bij McLaren, maar hij wist pas 19 punten bij elkaar te rijden.

Opties

De Australiër houdt alle opties voor volgend jaar open. "Ik wil op de grid staan, ik wil racen. Ik ben nu alles aan het afwegen voor volgend jaar", zei Ricciardo op Monza, waar hij vorig jaar de race won. "Ik heb nu nog niets vastgelegd. Als dat wel zo is, vertel ik dat meteen. Het gaat niet alleen om volgend jaar, het gaat om mijn toekomst. En die reikt verder dan alleen 2023. Het is een complexe situatie." Eerder in de week zei Ricciardo in Australische media dat hij zich ook niet te groot voelt voor een rol als reservecoureur.

Bij de topteams zijn alle stoeltjes voor volgend seizoen al bezet. De renstallen Alpine, Haas, Alfa Romeo en Williams hebben wel nog plek.

Meer uit Sport

Verstappen krijgt bij Red Bull met McCullough nieuwe hoofd racing

MILTON KEYNES (ANP/RTR) - Max Verstappen krijgt volgend seizoen bij Red Bull met Tom McCullough een nieuwe hoofd racing. Dat maakte de Formule 1-renstal dinsdag bekend. De 50-jarige Brit komt over van Aston Martin.

7 uur geleden
WK-leider Antonelli start bij GP Italië achteraan om motorwissel

MONZA (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli van Mercedes start zondag bij de Grote Prijs van Italië achteraan op de grid. De Italiaanse WK-leider krijgt de straf vanwege een motorwissel voor de race op Monza. Dat maakte teambaas Toto Wolff bekend in een voorbeschouwing op de website van Mercedes.

8 uur geleden
Wielrenner Tronchon sprint naar zege in tiende etappe Vuelta

ELCHE DE LA SIERRA (ANP) - Wielrenner Bastien Tronchon heeft de tiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De Fransman van Groupama - FDJ United was na een heuvelrit over een kleine 185 kilometer tussen Alcaraz en Elche de la Sierra de snelste van een uitgedund peloton.

11 uur geleden
Banks twee jaar langer bondscoach Nederlandse volleyballers

UTRECHT (ANP) - Joel Banks blijft bondscoach van de Nederlandse volleyballers. Het contract met de 51-jarige Brit is met twee jaar verlengd, laat de Nederlandse volleybalbond Nevobo weten.

19 uur geleden
Oud-winnares Świątek begint overtuigend aan US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Iga Świątek is overtuigend begonnen aan de US Open. De Poolse oud-winnares versloeg in de eerste ronde de Chinese Wang Xiyu in twee sets: 6-2 6-3.

19 uur geleden
Tennisser Griekspoor onderuit tegen Shelton op US Open

NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de US Open gestrand. De beste tennisser van Nederland verloor in New York in vier sets (1-6 6-1 7-6 6-2) van de Amerikaan Ben Shelton, de nummer 9 van de wereldranglijst.

1 dag geleden
Alcaraz boekt op US Open simpele zege bij rentree in enkelspel

NEW YORK (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft eenvoudig de tweede ronde bereikt op de US Open. De als tweede geplaatste titelverdediger was in New York met 6-4 6-4 6-4 te sterk voor de Rus Roman Safiullin. De tweevoudig winnaar van het grandslamtoernooi treft in de volgende ronde de Portugees Jaime Faria.

1 dag geleden