Hamilton gunt Ricciardo een plek in de Formule 1
MONZA (ANP) - Lewis Hamilton vindt dat Daniel Ricciardo thuishoort in de Formule 1. De Australische coureur moet na dit seizoen bij McLaren plaatsmaken voor zijn 21-jarige landgenoot Oscar Piastri. Hamilton, zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1, hoopt dat Ricciardo bij een andere renstal onderdak vindt.
"Persoonlijk vind ik dat hij moet blijven racen", zei Hamilton, die op de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Italië naast Ricciardo zat. "Hij heeft teveel talent om ergens reserve te zijn. Het zou natuurlijk geweldig zijn als hij naar Mercedes komt, maar ik denk dat een rol als derde rijder niet bij hem past. Hij heeft het afgedwongen om te mogen racen."
De 33-jarige Ricciardo is al jaren onderdeel van de Formule 1. De Australiër beleefde zijn beste tijd bij Red Bull, waar hij een tijdje teamgenoot was van Max Verstappen. Na twee jaar bij Renault (het huidige Alpine) is Ricciardo nu bezig aan zijn tweede seizoen bij McLaren, maar hij wist pas 19 punten bij elkaar te rijden.
Opties
De Australiër houdt alle opties voor volgend jaar open. "Ik wil op de grid staan, ik wil racen. Ik ben nu alles aan het afwegen voor volgend jaar", zei Ricciardo op Monza, waar hij vorig jaar de race won. "Ik heb nu nog niets vastgelegd. Als dat wel zo is, vertel ik dat meteen. Het gaat niet alleen om volgend jaar, het gaat om mijn toekomst. En die reikt verder dan alleen 2023. Het is een complexe situatie." Eerder in de week zei Ricciardo in Australische media dat hij zich ook niet te groot voelt voor een rol als reservecoureur.
Bij de topteams zijn alle stoeltjes voor volgend seizoen al bezet. De renstallen Alpine, Haas, Alfa Romeo en Williams hebben wel nog plek.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.
36 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.
18 uur geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.
20 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.
21 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.
23 uur geleden