Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton gelooft na inhaalrace in wederopstanding Mercedes

Hamilton gelooft na inhaalrace in wederopstanding Mercedes

BARCELONA (ANP) - Lewis Hamilton gelooft er weer helemaal in na zijn vijfde plaats in de Grote Prijs van Spanje. De Britse coureur vocht zich in de race op het circuit van Barcelona vanuit een vrijwel geslagen positie terug en eindigde als vijfde.

"Dit is het bewijs dat we eindelijk op de goede weg zijn en spoedig weer om de overwinning meedoen", zei de zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1, die tot aan de race in Spanje alleen maar had geklaagd over de belabberde snelheid van zijn Mercedes. "De auto voelde voor het eerst dit seizoen heerlijk. De snelheid was prima. Als ik niet die pech had gehad aan het begin van de race, had ik vooraan mee kunnen strijden tegen de Red Bulls."

Hamilton startte de race als zesde, maar lag na een paar bochten al laatste. De Deen Kevin Magnussen toucheerde zijn auto, met een lekke band als gevolg. Hamilton dook de pitstraat in voor een nieuwe band, maar lag bij terugkeer op de baan al meer dan 30 seconden achter de rest.

Coureur van de dag

De Brit had de race eigenlijk al opgegeven en vroeg zijn team of hij niet beter kon stoppen om zijn motor te sparen, maar hij kreeg te horen dat hij moest doorrijden en nog makkelijk in de punten kon komen. Op dat moment herinnerde Hamilton zich ook het gesprek van een dag eerder met een 5-jarige terminaal meisje. "Ze vroeg mij of ik de race voor haar wilde winnen. Ik zei dat winnen heel moeilijk zou worden, maar dat ik voor haar wel mijn uiterste best zou doen."

Vervolgens merkte Hamilton dat zijn Mercedes wel degelijk snel was en prima gedijde op het snikhete asfalt van Barcelona. Hij maakte eerst zijn achterstand goed en slalomde zich vervolgens naar voren in het veld. Kort voor het einde van de race haalde hij de Ferrari van Carlos Sainz in en lag hij vierde.

Tot zijn grote spijt kon Hamilton die positie niet vasthouden omdat hij vanwege een defect in zijn koelingssysteem gas moest terugnemen. De vijfde plaats was het eindresultaat en als beloning voor zijn moedige optreden kozen de fans van de Formule 1 hem tot 'coureur van de dag'. "Ik was ontdaan toen ik Sainz weer die vierde plek moest teruggeven. Vooral als je bedenkt waar ik vandaan kwam; meer dan 30 seconden achter de rest. Dan rijd je in niemandsland."

Meer uit Sport

Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

48 minuten geleden
Peet helpt korfballers DVO aan eerste landstitel in de zaal

ROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.

56 minuten geleden
Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

10 uur geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

19 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

21 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

1 dag geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

1 dag geleden