Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton gelooft na inhaalrace in wederopstanding Mercedes

Hamilton gelooft na inhaalrace in wederopstanding Mercedes

BARCELONA (ANP) - Lewis Hamilton gelooft er weer helemaal in na zijn vijfde plaats in de Grote Prijs van Spanje. De Britse coureur vocht zich in de race op het circuit van Barcelona vanuit een vrijwel geslagen positie terug en eindigde als vijfde.

"Dit is het bewijs dat we eindelijk op de goede weg zijn en spoedig weer om de overwinning meedoen", zei de zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1, die tot aan de race in Spanje alleen maar had geklaagd over de belabberde snelheid van zijn Mercedes. "De auto voelde voor het eerst dit seizoen heerlijk. De snelheid was prima. Als ik niet die pech had gehad aan het begin van de race, had ik vooraan mee kunnen strijden tegen de Red Bulls."

Hamilton startte de race als zesde, maar lag na een paar bochten al laatste. De Deen Kevin Magnussen toucheerde zijn auto, met een lekke band als gevolg. Hamilton dook de pitstraat in voor een nieuwe band, maar lag bij terugkeer op de baan al meer dan 30 seconden achter de rest.

Coureur van de dag

De Brit had de race eigenlijk al opgegeven en vroeg zijn team of hij niet beter kon stoppen om zijn motor te sparen, maar hij kreeg te horen dat hij moest doorrijden en nog makkelijk in de punten kon komen. Op dat moment herinnerde Hamilton zich ook het gesprek van een dag eerder met een 5-jarige terminaal meisje. "Ze vroeg mij of ik de race voor haar wilde winnen. Ik zei dat winnen heel moeilijk zou worden, maar dat ik voor haar wel mijn uiterste best zou doen."

Vervolgens merkte Hamilton dat zijn Mercedes wel degelijk snel was en prima gedijde op het snikhete asfalt van Barcelona. Hij maakte eerst zijn achterstand goed en slalomde zich vervolgens naar voren in het veld. Kort voor het einde van de race haalde hij de Ferrari van Carlos Sainz in en lag hij vierde.

Tot zijn grote spijt kon Hamilton die positie niet vasthouden omdat hij vanwege een defect in zijn koelingssysteem gas moest terugnemen. De vijfde plaats was het eindresultaat en als beloning voor zijn moedige optreden kozen de fans van de Formule 1 hem tot 'coureur van de dag'. "Ik was ontdaan toen ik Sainz weer die vierde plek moest teruggeven. Vooral als je bedenkt waar ik vandaan kwam; meer dan 30 seconden achter de rest. Dan rijd je in niemandsland."

Meer uit Sport

Zieke Arnaldi meldt zich af voor halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.

2 uur geleden
Verstappen rijdt ook in tweede vrije training Monaco derde tijd

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.

3 uur geleden
Tennisser Zverev verslaat Menšík en staat in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.

3 uur geleden
Van der Poel rijdt Ronde van Zwitserland in aanloop naar Tour

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.

4 uur geleden
Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

7 uur geleden
Serena Williams (44) speelt na rentree in Queen's ook in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.

9 uur geleden
Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

17 uur geleden