Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton gelooft na inhaalrace in wederopstanding Mercedes

Hamilton gelooft na inhaalrace in wederopstanding Mercedes

BARCELONA (ANP) - Lewis Hamilton gelooft er weer helemaal in na zijn vijfde plaats in de Grote Prijs van Spanje. De Britse coureur vocht zich in de race op het circuit van Barcelona vanuit een vrijwel geslagen positie terug en eindigde als vijfde.

"Dit is het bewijs dat we eindelijk op de goede weg zijn en spoedig weer om de overwinning meedoen", zei de zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1, die tot aan de race in Spanje alleen maar had geklaagd over de belabberde snelheid van zijn Mercedes. "De auto voelde voor het eerst dit seizoen heerlijk. De snelheid was prima. Als ik niet die pech had gehad aan het begin van de race, had ik vooraan mee kunnen strijden tegen de Red Bulls."

Hamilton startte de race als zesde, maar lag na een paar bochten al laatste. De Deen Kevin Magnussen toucheerde zijn auto, met een lekke band als gevolg. Hamilton dook de pitstraat in voor een nieuwe band, maar lag bij terugkeer op de baan al meer dan 30 seconden achter de rest.

Coureur van de dag

De Brit had de race eigenlijk al opgegeven en vroeg zijn team of hij niet beter kon stoppen om zijn motor te sparen, maar hij kreeg te horen dat hij moest doorrijden en nog makkelijk in de punten kon komen. Op dat moment herinnerde Hamilton zich ook het gesprek van een dag eerder met een 5-jarige terminaal meisje. "Ze vroeg mij of ik de race voor haar wilde winnen. Ik zei dat winnen heel moeilijk zou worden, maar dat ik voor haar wel mijn uiterste best zou doen."

Vervolgens merkte Hamilton dat zijn Mercedes wel degelijk snel was en prima gedijde op het snikhete asfalt van Barcelona. Hij maakte eerst zijn achterstand goed en slalomde zich vervolgens naar voren in het veld. Kort voor het einde van de race haalde hij de Ferrari van Carlos Sainz in en lag hij vierde.

Tot zijn grote spijt kon Hamilton die positie niet vasthouden omdat hij vanwege een defect in zijn koelingssysteem gas moest terugnemen. De vijfde plaats was het eindresultaat en als beloning voor zijn moedige optreden kozen de fans van de Formule 1 hem tot 'coureur van de dag'. "Ik was ontdaan toen ik Sainz weer die vierde plek moest teruggeven. Vooral als je bedenkt waar ik vandaan kwam; meer dan 30 seconden achter de rest. Dan rijd je in niemandsland."

Meer uit Sport

Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

7 minuten geleden
Bredewold pakt ritzege in Vuelta Femenina, Van der Breggen valt

ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.

26 minuten geleden
Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

1 dag geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

1 dag geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

1 dag geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

1 dag geleden