Hamilton gediskwalificeerd, Verstappen start vanaf pole
SÃO PAULO (ANP) - Lewis Hamilton begint de sprintrace bij de Grote Prijs van Brazilië niet vanaf poleposition, maar achteraan. De Britse coureur van Mercedes is door de stewards gediskwalificeerd, omdat de achtervleugel van zijn bolide niet aan de regels voldeed. Max Verstappen staat daarom om 20.30 uur Nederlandse tijd op de voorste startplaats bij de sprintrace over 100 kilometer. Hij was in de kwalificatie als tweede geëindigd achter Hamilton.
De Nederlander heeft in de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 een voorsprong van 19 punten op de Britse titelverdediger. De winnaar van de sprintrace krijgt 3 punten, de nummer 2 verdient 2 punten en de coureur die als derde eindigt pakt 1 WK-punt.
De achtervleugel van de Mercedes bleek na de kwalificatie niet aan de technische regels te voldoen. Bij het openklappen van de vleugel, het zogeheten DRS-systeem, was de afstand tussen het bovenste en onderdeel groter dan de maximaal toegestane 85 millimeter. Hamilton moest zich samen met vertegenwoordigers van zijn team komen verantwoorden bij de stewards. Dat gold ook voor Verstappen, die na de kwalificatie in het parc fermé even aan de achtervleugel van de Mercedes had gevoeld, iets wat reglementair verboden is. Het leverde de Nederlander een boete van 50.000 euro op.
Gevolgen
Voor Hamilton waren de gevolgen een stuk groter. De Mercedes-delegatie betoogde bij de stewards dat van opzet geen sprake was, maar dat er "iets fout" moest zijn gegaan. De stewards gingen daarin mee en besloten het te houden bij de gebruikelijke straf bij overtreding van het technische reglement: diskwalificatie van de betreffende sessie, in dit geval de kwalificatie. Hamilton en Mercedes besloten af te zien van de mogelijkheid om in beroep te gaan. "We willen de wereldtitels op het circuit winnen", schreef de renstal op Twitter.
Hamilton moet de sprintrace nu van achteren beginnen in plaats van poleposition. De zevenvoudig wereldkampioen heeft 24 rondes om zo ver mogelijk naar voren op te rukken. De uitslag van de sprintrace bepaalt de startvolgorde voor de Grote Prijs van Brazilië van zondag. Hamilton moet dan sowieso voor straf vijf plaatsen naar achteren op de startgrid, omdat hij in São Paulo weer een nieuwe motor heeft gekregen.
In de GP zijn maximaal 26 punten te verdienen: 25 punten voor de winnaar en 1 punt voor de snelste raceronde. Als Verstappen na de race in Brazilië minimaal 26 punten voorsprong heeft op Hamilton, kan hij in theorie volgende week in Qatar al wereldkampioen worden.
Meer uit Sport
ACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
3 uur geledenLEICESTER (ANP) - Dartster Beau Greaves heeft als eerste vrouw ooit voor een negendarter getekend tijdens een toernooi van de PDC ProTour. De 22-jarige Britse presteerde dit tijdens een wedstrijd in Leicester tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.
16 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft woensdag de nummer 10 van de wereldranglijst, Alexander Boeblik, verslagen en staat daardoor in de kwartfinales van het tennistoernooi in Dubai. De 29-jarige Nederlander had aan twee sets genoeg om de 28-jarige Kazach uit te schakelen: 6-3 7-6 (4). Griekspoor treft nu Jakub Mensik, de Tsjech die de Australiër Alexei Popyrin versloeg: 6-3 6-2. Mensik schakelde vorige week Jannik Sinner uit op het toernooi van Doha.
17 uur geledenWENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
23 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
1 dag geleden