Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton gediskwalificeerd, Verstappen start vanaf pole

Hamilton gediskwalificeerd, Verstappen start vanaf pole

SÃO PAULO (ANP) - Lewis Hamilton begint de sprintrace bij de Grote Prijs van Brazilië niet vanaf poleposition, maar achteraan. De Britse coureur van Mercedes is door de stewards gediskwalificeerd, omdat de achtervleugel van zijn bolide niet aan de regels voldeed. Max Verstappen staat daarom om 20.30 uur Nederlandse tijd op de voorste startplaats bij de sprintrace over 100 kilometer. Hij was in de kwalificatie als tweede geëindigd achter Hamilton.

De Nederlander heeft in de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 een voorsprong van 19 punten op de Britse titelverdediger. De winnaar van de sprintrace krijgt 3 punten, de nummer 2 verdient 2 punten en de coureur die als derde eindigt pakt 1 WK-punt.

De achtervleugel van de Mercedes bleek na de kwalificatie niet aan de technische regels te voldoen. Bij het openklappen van de vleugel, het zogeheten DRS-systeem, was de afstand tussen het bovenste en onderdeel groter dan de maximaal toegestane 85 millimeter. Hamilton moest zich samen met vertegenwoordigers van zijn team komen verantwoorden bij de stewards. Dat gold ook voor Verstappen, die na de kwalificatie in het parc fermé even aan de achtervleugel van de Mercedes had gevoeld, iets wat reglementair verboden is. Het leverde de Nederlander een boete van 50.000 euro op.

Gevolgen

Voor Hamilton waren de gevolgen een stuk groter. De Mercedes-delegatie betoogde bij de stewards dat van opzet geen sprake was, maar dat er "iets fout" moest zijn gegaan. De stewards gingen daarin mee en besloten het te houden bij de gebruikelijke straf bij overtreding van het technische reglement: diskwalificatie van de betreffende sessie, in dit geval de kwalificatie. Hamilton en Mercedes besloten af te zien van de mogelijkheid om in beroep te gaan. "We willen de wereldtitels op het circuit winnen", schreef de renstal op Twitter.

Hamilton moet de sprintrace nu van achteren beginnen in plaats van poleposition. De zevenvoudig wereldkampioen heeft 24 rondes om zo ver mogelijk naar voren op te rukken. De uitslag van de sprintrace bepaalt de startvolgorde voor de Grote Prijs van Brazilië van zondag. Hamilton moet dan sowieso voor straf vijf plaatsen naar achteren op de startgrid, omdat hij in São Paulo weer een nieuwe motor heeft gekregen.

In de GP zijn maximaal 26 punten te verdienen: 25 punten voor de winnaar en 1 punt voor de snelste raceronde. Als Verstappen na de race in Brazilië minimaal 26 punten voorsprong heeft op Hamilton, kan hij in theorie volgende week in Qatar al wereldkampioen worden.

Meer uit Sport

Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

2 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

3 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

6 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

6 uur geleden
Bond Marokko gaat in beroep tegen straffen na Afrika Cup-finale

RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.

6 uur geleden
Vonn wil met gescheurde kruisband aan Winterspelen deelnemen

MILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.

7 uur geleden
KNSB: vervoer schaatsers naar olympische baan duurt lang

MILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.

8 uur geleden