Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton: Formule 1 kan goed doen in Saudi-Arabië

Hamilton: Formule 1 kan goed doen in Saudi-Arabië

IMOLA (ANP) - Wereldkampioen Formule 1 Lewis Hamilton wijst niet bij voorbaat een race in Saudi-Arabië af, ook al heeft Amnesty Inernational de coureurs in de koningsklasse gewezen op de slechte mensenrechtensituatie in het land. Een race in Jeddah zou op de kalender van de Formule 1 in 2021 staan.

"Wij zijn een krachtig platform om dingen in beweging te krijgen", zei de zesvoudig wereldkampioen in Imola, waar de Fomule 1 dit weekeinde is neergestreken voor de Grote Prijs van Emilia-Romagna. "Sport heeft de kracht om de wereld ten goede te veranderen en in de toekomst moet de Formule 1 zich nog meer afvragen hoe ze kan bijdragen aan positieve veranderingen in haar gastlanden. Maar ik weet niet genoeg van de mensenrechtensituatie in Saudi-Arabië om een goed oordeel te vellen", aldus de kopman van Mercedes.

Zijn teambaas Toto Wolff van Mercedes staat positief tegenover het plan. "We moeten ergens beginnen en doen wat we kunnen om de wereld een beetje beter te maken", zei de Oostenrijker, die vorig jaar te gast was bij de Formule E in Riyad en toen "onder de indruk" was van de veranderingen en omstandigheden in het land.

Meer uit Sport

Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

12 uur geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

19 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

19 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

19 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

20 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

21 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

22 uur geleden