Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton: Ferrari en Red Bull nu van ander niveau

Hamilton: Ferrari en Red Bull nu van ander niveau

SAKHIR (ANP) - Lewis Hamilton was opvallend genoeg best tevreden met zijn vijfde plaats in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Bahrein, zijn slechtste klassering op het circuit van Sakhir sinds 2009. De zevenvoudig wereldkampioen had rekening gehouden met een nog minder resultaat. "Ik ben trots op wat we hebben gepresteerd, gezien de problemen die we afgelopen week hadden", zei de kopman van Mercedes.

De nieuwe W13 van de Duitse renstal is voorlopig niet zo dominant als zijn voorgangers. Hamilton zat in de kwalificatie bijna zeven tienden van een seconde achter Charles Leclerc, die in de Ferrari poleposition veroverde. Ferrari, met Carlos Sainz op de derde plek, en Red Bull met Max Verstappen en Sergio Pérez op respectievelijk plek twee en vier, hebben vooralsnog een snellere auto dan Mercedes.

"De jongens voor ons zijn op dit moment van een ander niveau", zei Hamilton. "Hopelijk kan ik ze in de race in ieder geval bijhouden en met ze vechten. We zijn niet snel genoeg om te winnen, maar dat zei ik voor dit weekeinde al. Het zag er vorige week na de testdagen uit dat we nog verder achter lagen, maar we hebben deze week wat verbeteringen kunnen doorvoeren. We zitten wat dichter bij de top. Hopelijk kunnen we volgende week weer een stap zetten en beetje bij beetje de jacht inzetten op de jongens voor ons. Ik weet dat het een lange, lange weg is, maar ik houd van uitdagingen."

George Russell, de nieuwe teamgenoot van Hamilton bij Mercedes, eindigde in de kwalificatie als negende.

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

4 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

5 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

6 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

6 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

6 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

6 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

7 uur geleden