Hamilton: Ferrari en Red Bull nu van ander niveau
SAKHIR (ANP) - Lewis Hamilton was opvallend genoeg best tevreden met zijn vijfde plaats in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Bahrein, zijn slechtste klassering op het circuit van Sakhir sinds 2009. De zevenvoudig wereldkampioen had rekening gehouden met een nog minder resultaat. "Ik ben trots op wat we hebben gepresteerd, gezien de problemen die we afgelopen week hadden", zei de kopman van Mercedes.
De nieuwe W13 van de Duitse renstal is voorlopig niet zo dominant als zijn voorgangers. Hamilton zat in de kwalificatie bijna zeven tienden van een seconde achter Charles Leclerc, die in de Ferrari poleposition veroverde. Ferrari, met Carlos Sainz op de derde plek, en Red Bull met Max Verstappen en Sergio Pérez op respectievelijk plek twee en vier, hebben vooralsnog een snellere auto dan Mercedes.
"De jongens voor ons zijn op dit moment van een ander niveau", zei Hamilton. "Hopelijk kan ik ze in de race in ieder geval bijhouden en met ze vechten. We zijn niet snel genoeg om te winnen, maar dat zei ik voor dit weekeinde al. Het zag er vorige week na de testdagen uit dat we nog verder achter lagen, maar we hebben deze week wat verbeteringen kunnen doorvoeren. We zitten wat dichter bij de top. Hopelijk kunnen we volgende week weer een stap zetten en beetje bij beetje de jacht inzetten op de jongens voor ons. Ik weet dat het een lange, lange weg is, maar ik houd van uitdagingen."
George Russell, de nieuwe teamgenoot van Hamilton bij Mercedes, eindigde in de kwalificatie als negende.
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
4 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
21 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geleden