Hamilton evenaart record Schumacher op Hungaroring
BOEDAPEST (ANP) - Met zijn zevende poleposition op de Hungaroring heeft Lewis Hamilton het record van Michael Schumacher op dit circuit geëvenaard. De Brit, die al zoveel records in de Formule 1 op zijn naam heeft staan, kon het naar eigen zeggen amper geloven. "Het is te gek, ik moet mezelf even in m'n arm knijpen", zei Hamilton na de kwalificatie voor de Grote Prijs van Hongarije.
De 35-jarige coureur van Mercedes is al geruime tijd recordhouder wat betreft het aantal 'poles' in de Formule 1. Op de Hungaroring haalde Hamilton nummer 90 binnen. Schumacher volgt op gepaste afstand met 68 polepositions. Van de actieve coureurs staat Sebastian Vettel op de 'eeuwige' ranglijst op de vierde plaats. De Duitser was 57 keer de beste in de kwalificatie.
"Valtteri maakte het me niet makkelijk", zei Hamilton over zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas. "Het vereiste dus absolute perfectie. Ik geniet altijd enorm van zulke kwalificaties." Hamilton jaagt op zijn zevende wereldtitel in de Formule 1. Alleen Schumacher werd al zo vaak wereldkampioen. Ook wat betreft het aantal overwinningen heeft de Duitser nog een kleine voorsprong op Hamilton (91-85). De Brit zegevierde de afgelopen twee jaar op de Hungaroring en hij kan zondag zijn achtste overwinning in Hongarije boeken.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Elena Rybakina staat zaterdag in de finale van de US Open. De tennisster uit Kazachstan versloeg in de halve finale de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 3-6 6-4 6-4.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de US Open. De 28-jarige tennisster uit Belarus versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula in de halve finale van het grandslamtoernooi in New York in twee sets: 7-5 6-2. Sabalenka is de nummer 1 van de wereld en de titelverdedigster. Ze kan zondag voor de derde achtereenvolgende keer de US Open winnen.
13 uur geledenMONTRÉAL (ANP) - Demi Vollering is de kopvrouw van de Nederlandse selectie voor de WK wielrennen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in het Canadese Montréal. Dat heeft de KNWU donderdag bekendgemaakt. De winnares van de Tour de France heeft een lange erelijst, maar wereldkampioen werd ze nog nooit.
1 dag geleden