
Hamilton evenaart record Schumacher op Hungaroring
BOEDAPEST (ANP) - Met zijn zevende poleposition op de Hungaroring heeft Lewis Hamilton het record van Michael Schumacher op dit circuit geëvenaard. De Brit, die al zoveel records in de Formule 1 op zijn naam heeft staan, kon het naar eigen zeggen amper geloven. "Het is te gek, ik moet mezelf even in m'n arm knijpen", zei Hamilton na de kwalificatie voor de Grote Prijs van Hongarije.
De 35-jarige coureur van Mercedes is al geruime tijd recordhouder wat betreft het aantal 'poles' in de Formule 1. Op de Hungaroring haalde Hamilton nummer 90 binnen. Schumacher volgt op gepaste afstand met 68 polepositions. Van de actieve coureurs staat Sebastian Vettel op de 'eeuwige' ranglijst op de vierde plaats. De Duitser was 57 keer de beste in de kwalificatie.
"Valtteri maakte het me niet makkelijk", zei Hamilton over zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas. "Het vereiste dus absolute perfectie. Ik geniet altijd enorm van zulke kwalificaties." Hamilton jaagt op zijn zevende wereldtitel in de Formule 1. Alleen Schumacher werd al zo vaak wereldkampioen. Ook wat betreft het aantal overwinningen heeft de Duitser nog een kleine voorsprong op Hamilton (91-85). De Brit zegevierde de afgelopen twee jaar op de Hungaroring en hij kan zondag zijn achtste overwinning in Hongarije boeken.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi doet over ruim twee weken niet mee aan de marathon van Rotterdam. De tweevoudig winnaar uit België heeft zich met een blessure afgemeld, meldt de organisatie.
4 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Tadej Pogacar doet voor het eerst mee aan de wielerklassieker Parijs-Roubaix. Dat meldt zijn ploeg UAE Team Emirates.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Chris Huizinga schaatst ook de komende jaren voor Team Essent. Het contract van de 27-jarige drievoudig Nederlands kampioen is verlengd tot de zomer van 2028, meldt de ploeg van coach Jac Orie.
8 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Novak Djokovic heeft zich overtuigend geplaatst voor de kwartfinales van het Miami Open. De 37-jarige Serviër won tegen de Italiaan Lorenzo Musetti twaalf van de laatste veertien games. Het werd 6-2 6-2.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kickbokser Rico Verhoeven verdedigt zijn wereldtitel op 14 juni tegen de Rus Artem Vakhitov. Kickboksorganisatie Glory heeft de tegenstander van de 35-jarige Nederlander dinsdagavond bevestigd. De 33-jarige Vakhitov is tweevoudig wereldkampioen bij de lichtzwaargewichten bij Glory en kwam de afgelopen jaren in actie in de mixed martial arts (MMA).
21 uur geledenFIGUERAS (ANP/BELGA) - Ethan Vernon heeft de tweede etappe van de Ronde van Catalonië op zijn naam geschreven. De Britse wielrenner van Israel - Premier Tech was na een 177 kilometer lange etappe, van Banyoles naar Figueres, de snelste in de massasprint.
1 dag geledenNANJING (ANP/AFP) - De mondiale atletiekbond voert een wangslijmtest in om te bepalen of een atleet biologisch gezien een vrouw is. Voorzitter Sebastian Coe noemde dat besluit van World Athletics "een belangrijke manier om de vrouwelijke categorie te beschermen."
1 dag geleden