Hamilton evenaart record Schumacher op Hungaroring
BOEDAPEST (ANP) - Met zijn zevende poleposition op de Hungaroring heeft Lewis Hamilton het record van Michael Schumacher op dit circuit geëvenaard. De Brit, die al zoveel records in de Formule 1 op zijn naam heeft staan, kon het naar eigen zeggen amper geloven. "Het is te gek, ik moet mezelf even in m'n arm knijpen", zei Hamilton na de kwalificatie voor de Grote Prijs van Hongarije.
De 35-jarige coureur van Mercedes is al geruime tijd recordhouder wat betreft het aantal 'poles' in de Formule 1. Op de Hungaroring haalde Hamilton nummer 90 binnen. Schumacher volgt op gepaste afstand met 68 polepositions. Van de actieve coureurs staat Sebastian Vettel op de 'eeuwige' ranglijst op de vierde plaats. De Duitser was 57 keer de beste in de kwalificatie.
"Valtteri maakte het me niet makkelijk", zei Hamilton over zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas. "Het vereiste dus absolute perfectie. Ik geniet altijd enorm van zulke kwalificaties." Hamilton jaagt op zijn zevende wereldtitel in de Formule 1. Alleen Schumacher werd al zo vaak wereldkampioen. Ook wat betreft het aantal overwinningen heeft de Duitser nog een kleine voorsprong op Hamilton (91-85). De Brit zegevierde de afgelopen twee jaar op de Hungaroring en hij kan zondag zijn achtste overwinning in Hongarije boeken.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol vond haar eerste 800 meter op een EK atletiek "leuk en spannend". De Nederlandse topatlete was blij met de winst in haar heat op de EK in Birmingham en sprak na afloop vooral over het duwen en trekken. "Ik hoorde achter me schreeuwen en ik voelde iemand twee keer op mijn voeten staan, maar ik wist dat dit kon gebeuren. Het hoort bij deze afstand", zei de Amersfoortse kort na haar race in het Alexander Stadium.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft een veelbelovende start gemaakt op de 800 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De Nederlandse topatlete won redelijk eenvoudig haar heat en plaatste zich voor de halve finales op donderdag. Ze liep een relatief bescheiden tijd van 1.59,96.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Atleet Liam van der Schaaf heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 110 meter horden op de EK in Birmingham. Hij liep in de series een tijd van 13,70 seconden en daarmee zat hij bij de twaalf snelsten die een ticket naar de halve finales op woensdag verdienden.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken bereikte in de finale van het kogelstoten bij de EK atletiek in Birmingham precies wat ze voor ogen had: een medaille en een persoonlijk record. De vreugde was groot. "Ik heb helemaal niets negatiefs te vertellen over deze wedstrijd", zei ze na afloop in het Alexander Stadium.
15 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder beheerst momenteel het kogelstoten. Ze is wereldkampioene, stootte als eerste atlete in veertien jaar over de 21 meter en kroonde zich in Birmingham voor de derde keer op rij tot Europees kampioene, maar zelf denkt ze dat ze nog steeds de slechtste is. "Ik kan daar niets aan doen, het hoort een beetje bij mijn voorbereiding. Ik maak mezelf klein om mezelf te beschermen tegen de druk", vertelde ze na afloop van de finale, waarin ze verreweg de beste was.
17 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de EK atletiek in Birmingham een bronzen medaille veroverd. De vier lopers waren Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Terrence Agard en Myrte van der Schoot.
18 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Mahadi Abdi Ali heeft verrassend sterk gelopen in de finale van de 5000 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 30-jarige atleet eindigde als zesde in 13.17,17 en was daarmee de beste van de drie Nederlanders in het veld. Tim Verbaandert werd tiende in 13.23,23.
19 uur geleden